Hipnozun Kullanım Alanları

hipnozun kullanımHipnozun kullanım alanları çok geniştir. Gerek kişisel gelişim, motivasyon, bilinçaltı düzeyde yeniden öğrenme alanları olsun, gerekse tıp alanında olsun, hipnoz her alanda çok hızlı ve etkili sonuçlar veren bir araçtır. Hipnoz tıpta birincil tedavi aracı olarak kullanılmaz, genellikle destekleyici tedavi veya tedaviye yardımcı bir araç olarak kullanılır.

Genel Tıpta: Ağrıyı ortadan kaldırmak için (migren ve gerilim tipi baş ağrıları, kronik fiziksel ağrılı hastalıklar, trigeminal nevralji, ağrısız doğum, kanser ağrılarında), hipnoanestezi ile cerrahi girişimlerinde (ameliyatlar, diş çekimi ve diş eti rezeksiyonlarında), psikosomatik hastalıklarda (astım, esansiyel hipertansiyon, psöriazis, ülser, ülseratif kolit, irritabl kolon, siğil gibi tedavilerde),diş tedavilerinde, kanama kontrolünde, hekimler tarafından kullanılır.

Psikiyatride: Kekemelik, tik, enüresis noktürna (gece işemeleri), trikotilomani, yeme bozuklukları, obezite, psikojenik ağrı bozukluğu, konversiyon bozukluğu, cinsel işlev bozuklukları, sigara bağımlılığı, dissosiyatif bozukluklar, panik bozukluğu, travma sonrası stres bozuklukları gibi alanlarda psikiyatristler kullanır.

Kişisel gelişim, bilinçaltı değişim ve davranışsal yeniden öğrenme alanında: Hipnoterapistlerin Hipnozu kullanım alanlarından bazıları; Sporda performans arttırma ve konsantrasyonda, sahne korkusunda, uçuş korkusu ve benzeri korkularda, eğitimde sınav kaygısında, yükseklik korkusunda, ders çalışırken konsantrasyon eksikliği konusunda, ders çalışma alışkanlıklarını geliştirmede, öğrenme kabiliyetini arttırmada, endüstride performans arttırmada, erteleme alışkanlığı ve kişisel ataleti yenmek konusunda, stresi azaltmada, müzikte yaratıcılığı arttırmada, yazarlıkta ve genel yaratıcılık gerektiren alanlarda verim arttırmada, golf, basketbol, bowling, dövüş sporları, futbol gibi spor dallarında odaklanmayı ve konsantrasyonu arttırmada, özgüven, motivasyon ve sportif performansı arttırmada, özsaygıyı arttırmada, müzik ve yazarlıkta yaratıcılığı tetiklemede, kişisel gelişim alanlarında, kariyer ve başarı kaygılarında, doktor korkusunda, problem çözme yetisini geliştirmede, topluluk önünde konuşma kaygılarında, satışçılar için satış performansı arttırmada, hafıza geliştirmede, hedeflere ulaşmada, self hipnozda ve benzeri birçok konuda bir Hipnoterapiste başvurabilirsiniz. Hipnoterapistler, tıbbın alanına müdahale etmez. Teşhis ve tedavi yapmaz.

HİPNOZUN YARDIMCI OLABİLECEĞİ 101 KONUYU GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN!

Hipnoz size birçok konuda yardımcı olabilir:

Hipnozun çocuklar, gençler, yetişkinler için çok büyük faydalar sağladığı bilimsel deneylerle de kanıtlanmıştır. Hipnoz desteği alabileceğiniz temel konuları bu listede bulabilirsiniz. Ücretsiz danışmanlık için iletişime geçmekten çekinmeyin.

Hipnoterapist;

  • Teşhis koymaz; ulaşılabilir hedefler koyar ya da danışanın hedeflerine ulaşması konusunda motivasyon sağlar.
  • Tedavi etmez;  teşvik eder. Kişisel gelişim ve yaşam kalitesini arttırmakla ilgili motivasyon sağlar.
  • Bağımlılık tedavisi yapmaz; danışanın kişisel kontrolünü tekrar kazanması için motive/teşvik eder
  • Yeme içme bozukluğu tedavisi yapmaz; kilo kontrolü konusunda danışanı motive eder.
  • Depresyon tedavisi yapmaz; stres yönetimiyle ilgili danışanı pozitif bir zihinsel yapıya ulaşması için motive eder.
  • Uyku bozuklukları veya insomnia tedavisi yapmaz; sağlıklı uyku uyumak konusunda danışanı eğitir.
  • Fobi tedavisi yapmaz; korku ve endişelerin giderilmesi ile ilgili danışanı motive eder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Duyuru Listemize Kaydol

Özel Duyuru, Güncelleme ve İndirimlerden Haberdar Ol
(Ayda 1 veya 2 adetten fazla e-posta almazsınız)

Sorularınız mı var?

Telefon veya e-posta ile irtibata geçmekten çekinmeyin

Merhaba...

Sorunuz mu var?

bilgi@hypnotistanbul.com

Sorularınız için benimle telefonla ya da e-posta yoluyla irtibata geçmekten çekinmeyiniz.

hypnotistanbul