Bir insanın el yazısına bakarak onun sosyal becerileri, diğer insanlarla ilişkileri, ruhsal ve fiziksel enerjisi, zihinsel duygusal yapısı kişisel tutumları gibi pek çok konuda fikir sahibi olabilirsiniz. Beden dili bile kontrol edilebilirken el yazısı kontrol edilemiyor. El yazısı analizi deyince bazı kişilerin aklına el falı veya metafizik gibi şeyler gelebiliyor. Bu yüzden siz bu eğitimle ilgili bilgileri okumaya başlamadan önce hemen şunu belirtmekte fayda var ki; “el yazısı analizi falcılık veya gelecekten haber veren bir şey değildir”. Mistik veya metafizik bir durumu da yoktur. El yazısı analizi bir gösteri aracı da değildir. Peki nedir bu el yazısı analizi? Ne işe yarar, neden bu eğitimi almalısınız, gelin kısaca bundan bahsedelim;

El Yazısı Analizi Eğitimi

El Yazımız Çok Şey Anlatıyor

“Grafoloji” diye de adlandırılan “el yazısı analizi”, projektif bir tekniktir. Bu analiz, yazarının kişiliğini derinlemesine tanımayı sağlar. Grafolojinin gizli bilimlerle falan ilgisi yoktur. Grafolojiyi başlı başına bir bilim olarak adlandırmak çok doğru olmasa da “el yazısı analizi çok değerli bir projektif testtir” diyebiliriz. Projektif teknikler, bireyin bilinçaltının dışa vurumunu sağlamak için bir uyarıcı vazifesi gören tekniklerdir. Unutmayın ki bilinçaltı, hepimizin içinde aslında var olan ama hatırlayamadığımız bazı deneyimleri bir araya getirir.

El Yazısı Analizi Nedir, Nerelerde Kullanılabilir?

El yazısı, kişi hakkında çok önemli ipuçları barındırır. Kişinin bilinçaltı motivasyonunun keşfi için çok değerli bir araç olan El Yazsısı Analizi, bu yüzden psikologlar, hekimler, hipnoterapistler, insan kaynakları uzmanları, yaşam koçları, ilişki koçları, hukukçular, yöneticiler, işverenler, emniyet mensupları, eğitimciler ve kişisel gelişim konularına ilgi duyan herkesin mutlaka öğrenmesi gereken bir uzmanlıktır.

El yazısı analizi konusunda uzmanlaşan bir kişi, el yazısı sahibi hangi etnik kökenden gelirse gelsin, hangi dilde yazarsa yazsın, o kişinin karakterinin, motivasyonlarının, endişelerinin, davranış özelliklerinin, duygu ve düşüncelerinin el yazısına yansıyan izdüşümlerini çok net okuyabilir. Bu yüzden bu meslek gruplarından olanların mesleki anlamda etkileşimde bulundukları danışanları hakkındaki analizlerinde daha başarılı sonuçlar almaları konusunda el yazısı analizinin yardımı oldukça fazladır.

Ücret Bilgisi

EL YAZISI ANALİZİ EĞİTİMİ
Sertifikalı Eğitim

1000TL(+Kdv)
 • 12 Aya Kadar Taksit İmkanı
 • 10:30 – 18:30 Arası, Tam Günlük Eğitim
 • Katılımcılara 400 TL değerindeki ücretsiz BONUS online eğitimimiz hediye edilecektir.(Zihinsel Banka Eğitimi – Bilgi aşağıdadır…)

* Kontenjan sınırlıdır. Daha önce İstanbul’daki hipnoz eğitimlerimizden birine katılmış olan katılımcılarımız için eğitim ücreti 1000 TL+kdv yerine 800 TL+kdv‘dir.  Ücret sadece İstanbul ili için geçerli ücrettir.

İstanbul ili dışında diğer illerde bizim düzenlediğimiz “El Yazısı Analizi” eğitimimizin ücreti 1200 TL+kdv‘dir. Daha önce İstanbul dışında başka bir ildeki hipnoz eğitimlerimizden birine katılmış olanlara şehir dışındaki “El Yazısı Analizi” eğitimimizin ücreti 1200 TL+kdv yerine 1000 TL+kdv‘dir.

Özel grup oluşturularak bu eğitimin İstanbul dışında gerçekleşmesi taleplerinizde sizin oluşturacağınız özel grup eğitimi için ücret,  talep edilen ildeki katılımcı sayısına göre farklı ücretlendirilebilir.

Güncel Eğitim Tarihleri

Ücretsiz Bonus Eğitim, Hediye!

zihinsel bankaEl Yazısı Analizi Eğitimi’ne katılanlar, sitemizde kişisel gelişim eğitimleri kapsamında, 400 TL’ye çevirim içi online eğitim olarak satışta olan “ZİHİNSEL BANKA” eğitimine de ücretsiz olarak sahip olacaklardır. (Zihinsel Banka Eğitimi’nin online uzaktan eğitim versiyonu sitemizde şu an 400 TL’ye satıştadır). El Yazısı Analizi Eğitimi’ne katılanlar bu harika eğitimin online versiyonuna ücretsiz sahip olacaklardır.

Zihinsel Banka tekniği, bilinçaltını başarı ve bolluğa programlama tekniğidir. Bu online video eğitim hakkında geniş bilgiye, fragmanlarına, ana menüdeki “Eğitimler” başlığından ulaşabilirsiniz. “Zihinsel Banka Eğitimi” ile ilgili geniş bilgi için BURAYA TIKLA

SERTİFİKALI EL YAZISI ANALİZİ EĞİTİMİ
Eğitime Kalan Süre:
0
0
0
0
Gün
0
0
Saat
0
0
Dk
0
0
Sn
Eğitime Başvur

El yazısı yalan söylemez!

''Beden dili bile kontrol edilebilirken el yazısı kontrol edilemiyor. Bir insanın el yazısına bakarak onun sosyal becerileri, diğer insanlarla ilişkileri, ruhsal ve fiziksel enerjisi, zihinsel duygusal yapısı kişisel tutumları gibi pek çok konuda fikir sahibi olabilirsiniz...''
Eğitime Başvur

El Yazısı Analizi Seminerinde Neler Öğreneceğim?

El Yazısı AnaliziEl yazısı analizi konusundaki eğitimlerimiz, analizinin temel kural ve ilkelerin yanı sıra el yazısı Analizi yapmak için takip etmeniz gereken yol haritası ve yöntemleri derinlemesine kapsamaktadır.

El yazısı analizi eğitim seminerine katılmakla “kenar boşlukları, sayfa ve harf bölgeleri, satır eğimleri, satır aralıkları, harf eğimleri” ve “her harfin yazılış şeklinin kişiyle ilgili ne tür bilgiler verdiği” konusunda derin bir anlayışa sahip olacaksınız. Ayrıca kişinin imzasını analiz etmeyi de öğreneceksiniz.

 • İçe dönük biri misiniz yoksa dışa dönük mü?
 • Peki duygularınızla mı yoksa mantığınızla mı hareket edersiniz?
 • Yoksa işkolik misiniz?
 • Güçlü ve zayıf yönleriniz nelerdir bilmek ister misiniz?
 • Yaratıcı bir insan mısınız?
 • Sabırlı mısınız yoksa sabırsız mı?
 • Sır saklayabilir misiniz?

İmza analizi, yazı sahibinin bilinçaltı motivasyonu ile ilgili derinlemesine bir bilgi verir. İmzaları ve imza analizini de öğreneceğiniz bu seminerde, dürüst olmayan kişilikleri, doğuştan bu yana gelen içsel hayal kırıklığı eğilimlerini ve daha bir çok içsel yansımaları tespit etmeyi öğreneceksiniz. Ayrıca ruhsal rahatsızlığı olan kişileri tespit etmeyi, korku dolu ve saldırgan kişilikleri, fiziksel bozuklukları, paranoya ve son olarak intihar düşüncesi olan kişileri el yazısıyla nasıl belirleyebileceğinizi ele alacağız. Bu seminerde örneklerle bazı el yazısı analizi incelemeleri de yapacağız. El Yazısı Analizi seminerini tamamladığınızda kişilerin el yazısı örneklerini doğru analiz etmek için iyi bir donanıma sahip olacaksınız.

El Yazısı Analizi Eğitimi’ne Kimler Katılabilir?

Bu eğitim seminerimiz, el yazısı analizine ilgi duyan, her meslek grubundan herkesin katılımına açıktır. Kursiyerlere eğitim sonunda katılım sertifikası verilir.

 • Kişisel gelişime ilgi duyanlar,
 • Yaşam koçları,
 • İlişki koçları,
 • İnsan Kaynakları Uzmanları,
 • Eğitimciler, Öğretmenler…
 • Psikologlar, Hekimler, Danışmanlar,
 • Hipnoterapistler
 • Yöneticiler, İşverenler,
 • Hukukçular,
 • Emniyet Mensupları
El Yazısı Analizi Eğitimi

El Yazısı Analizi, İşe Alım Süreçlerinizde Doğru Adayları Seçmenizi Sağlayacak.

Seminerlerimizde El Yazısı Analizi’nin kullanım alanları da ele alınır. İşverenlerin işe alım süreçlerinde kullanabilmeleri adına şirketlerin insan kaynakları departmanları; psikologlar; hekimler; yaşam ve ilişki koçları; terapistler; danışmanlar; eğitmenler; yöneticiler; insan kaynakları uzmanları; hiç tanımadığı insanlar hakkında fikir sahibi olmak isteyenler; eş seçim sürecinde karşısındaki adayı yakından tanımak isteyenler; birlikte çalıştığı kişileri tanımak isteyenler gibi geniş bir kitle, El Yazısı Analizi’nden faydalanabiliyor. El Yazısı Analizi’nin derinliklerine girdikçe insanların telkin alış modelleri ile ilgili bilgilerin yanı sıra yazı sahibinin telkin edilebilirlik modelinin el yazısından nasıl tespit edilebildiğini keşfedeceksiniz.

İnsan kaynakları uzmanları, işverenler; Örneğin işe alım sürecinde “yaratıcılığı yüksek” adayları seçme ihtiyacınız mı var? İş başvurusu yapan adaylar arasından ön eleme yaparken yaratıcılığı yüksek olan kişileri el yazılarından şıp diye tespit edebilmeyi öğrenmek ister misiniz? İşveren müşterinizin iş ilanı için gerekli olan özelliklere sahip olan adayları daha etkin bir şekilde tespit edebilirsiniz. İşverene işin gereklilikleri için en uygun adayları sunmak istiyorsanız kişinin sadece özgeçmişine veya mülakatta söylediklerine bakarak değil, kişinin GERÇEK motivasyonlarını, GERÇEK yapısını, GERÇEK özelliklerini el yazısından analiz ederek müşterinize iş için en uygun adayları daha etkin bir şekilde sunabilirsiniz.

Psikolog ve psikiyatrist ve terapistler; danışanlarınızın dışarı yansıttığı öz saygısı ve öz güveninin gerçek olup olmadığını… ya da içinde bulundukları durumla ilgili kendilerinin bile farkında olmadığı bilinç dışı dirençlerini, geçmişe ve geleceğe bakışlarını, diğerleriyle iletişim modellerini, motivasyonlarını el yazısından nasıl keşfedeceğinizi öğrenmek ister misiniz? Veya danışanlarınızın duygularını, düşünce ve davranışlarını hissetme veya ifade etme yeteneğini anlamak için el yazısı analizinden yararlanmak ister misiniz?

Avukatlar ve güvenlik mensupları; manipülatif  kişileri el yazısından belirlemeyi öğrenmek ister misiniz? Ya da suça eğilimli kişileri, yalana eğilimi veya agresif kişilikleri?..

İlişki koçları; Danışanınızın ideal yaşam partnerinde aradığı temel kişilik özelliklerini keşfetmesine yardımcı olmak istemez misiniz?

İşte el yazısı analizi tüm bunları yapabileceğiniz bir nevi röntgen cihazı gibidir.

El yazısı, bilinçaltı davranışları ve kişilik özelliklerini yansıtan bir ideomotor (istem dışı) tepkidir. Kişinin karakterini, arzularını, davranışlarını, eğilimlerini, motivasyonlarını belirlemekte çok etkili bir yoldur. Günümüzde el yazısı analizi, insanların özelliklerini, motivasyonlarını, kişiliklerini belirleme konusunda en etkili ve güvenilir yöntemlerden biri olarak kabul ediliyor. Kişinin el yazısı özelliklerini analiz etmek, onu gerçekten anlamak için çok değerli bir araçtır. Özellikle kişisel gelişimciler, koçlar,  hipnoterapist ve/veya psikoterapistler için başarılı bir terapi sürecinin karşısında duran engelleri kaldırmaya yardımcı olur.

Bu eğitimi tamamladıktan sonra, aşağıdakileri yapabileceksiniz:

 • Kişinin özgüven ve özsaygı düzeyini belirleyebileceksiniz.
 • Kendilerine ve başkalarına cömert olup olmadıklarını görebileceksiniz.
 • Kişinin eleştiriye veya iltifata açık olup olmadığını tespit edebileceksiniz.
 • Kişinin kendilerine ve/veya diğerlerine hareket alanı bırakıp bırakmadığını, baskıcı olup olmadığını ve sınırlarını anlayabileceksiniz.
 • İnatçı biri olup olmadığını anlayabileceksiniz.
 • Kişinin pesimist mi yoksa optimist bir yapıya mı sahip olduğunu belirleyebileceksiniz.
 • Kişinin duygularını ne derece ifade edebildiğini el yazısından anlayabileceksiniz.
 • Sabırsız biri mi tez canlı biri mi olduğunu tespit edebileceksiniz.
 • Mükemmeliyetçi olup olmadığını anlayabileceksiniz.
 • İçe dönük mü yoksa dışa dönük bir yapıya mı sahip olduğunu belirleyebileceksiniz.
 • Depresif olup olmadığını, duygu durumunun stabil mi yoksa değişken mi olduğunu anlayabileceksiniz.
 • Aklıyla mı yoksa duygularıyla mı hareket etme eğilimi gösterdiğini anlayabileceksiniz.
 • Kolayca manipüle edilebilen biri olup olmadığını anlayabileceksiniz.
 • Başkalarını manipüle etme eğilimi olan biri olup olmadığını anlayabileceksiniz.
 • Şişirilmiş ego, kibir veya kendini beğenmişlik düzeyini anlayabileceksiniz.
 • Çabuk sinirlenen bir yapıya sahip olup olmadığını anlayabileceksiniz.
 • Sır tutabilen biri olup olmadığını tespit edebileceksiniz.
 • Kişinin enerji seviyesini belirleyebileceksiniz.
 • Kişinin erteleme alışkanlığı olup olmadığını tespit edebileceksiniz.
 • Kişinin tutumlarını, ilgi alanlarını ve yeteneklerini anlayabileceksiniz.
 • Kişinin mizah anlayışını belirleyebileceksiniz.
 • Kişinin eğitim seviyesi ve entelektüel seviyesini belirleyebileceksiniz.
 • Kişinin detaycı olup olmadığını ve dikkat seviyesini belirleyebileceksiniz.
 • Kişinin konuşkan mı yoksa pek konuşmayan biri mi olduğunu belirleyebileceksiniz.
 • Dedikodu yapma eğilimi olup olmadığını tespit edebileceksiniz.
 • Kişinin öğrenme modelini, yani direkt telkinlere mi yoksa dolaylı telkinlere mi açık olduğunu anlayabileceksiniz.
 • Kişinin imzasına bakarak savunma mekanizmalarını ve kendine bakış açısını anlayabileceksiniz.
 • Kişinin dürüstlük veya yalana yatkınlığını belirlemek için bir el yazısı örneğinde hangi belirtilere bakmanız gerektiğini öğreneceksiniz.
 • Yazarın el yazısının boyutunun önemini ve bunun nelere işaret ettiğini anlayacaksınız.

Eğitmen

Burak-214x321px-HMI-frame

Burak Uçkun, C.Ht.

Burak Uçkun, Klinik Hipnoterapi eğitimini dünyada ulusal akreditasyona sahip ilk Hipnoz Akademisi olan, Los Angeles’ta bulunan Hypnosis Motivation Institute (HMI – College of Hypnotherapy)‘de aldı. Dünyada türünün en geniş kapsamlı akredite programına sahip olan bu köklü hipnoz akademisi, ABD’de 50 yılın üzerinde geçmişiyle dünyanın en önemli hipnoz akademileri arasında ilk sırada gösterilmekle beraber, diploması American Hypnosis Association onaylıdır. Burak Uçkun, American Hypnosis Association’un akredite hipnoterapistler listesinde yer almakla beraber ABD’de 1972 yılında kurulmuş olan “AFL-CIO Hypnotherapists Union Local 472” lisansına da sahiptir. 1971 doğumlu olan Burak Uçkun, “Klinik Psikoloji Yüksek Lisans” (tezli) eğitimini İstanbul’da Beykent Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Tez konusu “uçak fobisinin hipnoz ve sanal gerçeklik terapisi ile giderilmesi” konusundadır. Eğitmen hakkında geniş bilgi için ana menüdeki “Hakkımda” bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Eğitim Başvurusu İçin Ne Yapmalıyım?

   • Eğitim kontenjanı sınırlı olduğu için kesin kayıtlar “ödeme ve başvuru sırasına göre” yapılmaktadır.
   • Başvuru için e-posta veya telefon yoluyla irtibata geçiniz. (E-posta ile iletişime geçerseniz telefon numaranızı da belirtiniz)
   • E-posta ile eğitime katılmak istediğinizi belirttiğinizde sizinle irtibata geçeceğiz, katılımınızı teyit ettikten sonra kontenjan henüz dolmamışsa e-posta adresinize online ödeme sayfası linki yollayacağız. Linke tıklayarak ödeme sistemimiz üzerinden “kredi kartına 12 taksit” seçeneğiyle ödemenizi yapabilirsiniz.
   • Ödemenizi banka havalesi ile yapmak isterseniz, bu isteğinizi mailinizde belirtirseniz banka hesap numaramızı göndeririz, ancak banka havalesi ile yapılan ödemelerde taksit imkanı sunamıyoruz. Online ödeme sistemiyle ödemek isteyenler 12 aya kadar taksit imkanına sahiptirler. (Ödeme sırasında seçeceğiniz taksit sayısına göre bankanız küçük bir vade farkı ekleyebilir. Bankanızın ekleyeceği vade farkının miktarını ödemenizi onaylamadan önce görebilmektesiniz).
   • Online ödeme sayfasının linkini sadece telefon görüşmemizi yaptığımız ve eğitime kesin kaydını yaptırmak istediğini beyan eden katılımcılara gönderiyoruz. İsminize özel oluşturulan ödeme linki “tek kullanımlık” oluyor ve 2 gün için geçerli oluyor. 2 gün içinde ödeme yapılmadığında ödeme linki iptal oluyor ve kontenjan başka bir başvuru sahibine tahsis ediliyor çünkü kontenjanımız 10-12 kişi ile sınırlıdır.

Kayıt İptal Şartları

   • Eğitimlerimizde kontenjan sınırlı olduğundan, eğitim başlangıç tarihinin öncesindeki son 15 gün içinde eğitimden vazgeçilmesi halinde para iadesi yapılmamaktadır. Eğitim başlangıç tarihine son 15 gün kalana kadar mücbir sebeplerle eğitimden vazgeçmeniz halinde 2 iş günü içinde ödemenizin tamamı kesintisiz olarak iade edilir.
   • Eğitimlerimizde kontenjan sınırlı olduğundan, eğitim tarihine 15 günden az zaman kala yapılan “kayıt iptali” ya da “tarih değişikliği” talepleri her ne sebeple olursa olsun kabul edilmez, ücret iadesi yapılmaz. Kontenjan sınırlı olduğu için son anda yapılan iptallere sıcak bakılmıyor. Ancak bu tür durumlarda, yerinizi bir sonraki eğitime kaydırmak için 200 TL ek ödeme yaparak kaydınızı bir sonraki eğitim tarihine aktarabilirsiniz. (Katılamayacağınızı eğitime 15 günden fazla zaman kala bildirirseniz, ek ödeme yapmaksızın kaydınızı bir sonraki eğitim tarihine aktarabilir ya da tam ücret iadesi alabilirsiniz).
   • Kontenjanımız genellikle günler öncesinden dolar ve eğitimlerimizde genellikle erteleme veya iptal olmaz. Ertelenme ihtimali çok düşük olsa da Hypnotistanbul herhangi bir eğitim tarihini ertelerse; size ayrılan yer (yeni tarih sizin için de uygunsa) ilan edilen bir sonraki eğitimi tarihi için rezerve edilebilir. YA DA; erteleme duyurusunu takip eden iki gün içinde olmak üzere katılımcı yeni tarihin kendisi için uygun olmadığı için eğitime katılamayacağını belirtirseödemiş olduğu ücretin tamamı, 2 iş günü içinde katılımcıya kesintisiz olarak iade edilir.
   • Hypnotistanbul, herhangi bir sebeple gerek duyarsa eğitim tarihini ileri bir tarihe erteleme hakkını saklı tutar.
   • Ödemesini yaparak kaydını kesinleştirmiş olanlar bu şartları kabul etmiş sayılır.

KESİN KAYIT İÇİN İRTİBATA GEÇEBİLİRSİNİZ veya BAŞVURU FORMU doldurunuz. (e-posta veya telefonla da irtibata geçebilirsiniz).

Tüm eğitimlerimiz İstanbul – Etiler’de kendi salonumuzda gerçekleştirilmektedir. Şehir dışındaki eğitimlerimiz ise anlaşmalı otellerimizin toplantı/eğitim salonunda gerçekleşmektedir. 

Adresimiz: Nispetiye Mah. Zeytinoğlu Cd. Arzu1 Apt. No:2 Daire 22
Etiler – İstanbul (Akmerkez Etiler Kapısı Karşısı)

Tel: 0539-914 2310 – 0212 352 1055

Eğitim Salonumuz

GÜNCEL EĞİTİM, SEMİNER ve ETKİNLİKLERİMİZ

İletişim

EĞİTİME BAŞVURU VEYA SORULARINIZ İÇİN FORMU DOLDURUNUZ

Lütfen e-posta adresinizi ve irtibat numaranızı doğru yazdığınıza emin olunuz. E-mail adresinizi yanlışlıkla hatalı yazarsanız mesajımız size ulaşamaz.

Eğitim Durumunuz (İşaretleyiniz)*

Yaşınız *

Eğitimlerimizden nasıl haberdar oldunuz? (İşaretleyiniz)*