El Yazısı Analizi Eğitimi (Sertifikalı Online Eğitim)

el yazısı kişilik analiziBir insanın el yazısına bakarak onun sosyal becerileri, diğer insanlarla ilişkileri, ruhsal ve fiziksel enerjisi, zihinsel duygusal yapısı kişisel tutumları gibi pek çok konuda fikir sahibi olabilir, el yazısından kişilik analizi yapabilirsiniz. Beden dili bile kontrol edilebilirken el yazısı kontrol edilemiyor. El yazısı analizi eğitimi deyince bazı kişilerin aklına el falı veya metafizik gibi şeyler gelebiliyor. Bu yüzden siz bu eğitimle ilgili bilgileri okumaya başlamadan önce hemen şunu belirtmekte fayda var ki; “el yazısı analizi falcılık veya gelecekten haber veren bir şey değildir”. Mistik veya metafizik bir durumu da yoktur. El yazısı analizi bir gösteri aracı da değildir. Peki nedir bu el yazısı analizi? Ne işe yarar, neden bu eğitimi almalısınız, gelin kısaca bundan bahsedelim;

El yazısı yalan söylemez!


”Beden dili bile kontrol edilebilirken el yazısı kontrol edilemiyor. Bir insanın el yazısına bakarak onun sosyal becerileri, diğer insanlarla ilişkileri, ruhsal ve fiziksel enerjisi, zihinsel duygusal yapısı kişisel tutumları gibi pek çok konuda fikir sahibi olabilirsiniz…”

El Yazımız Çok Şey Anlatıyor

“Grafoloji” diye de adlandırılan “el yazısı analizi”, projektif bir tekniktir. Bu analiz, bir nevi kişilik analizi imkanı sunarak yazarının kişiliğini derinlemesine tanımayı sağlar. Grafolojinin gizli bilimlerle falan ilgisi yoktur. Grafolojiyi başlı başına bir bilim olarak adlandırmak çok doğru olmasa da “el yazısı analizi çok değerli bir projektif testtir” diyebiliriz. Projektif teknikler, bireyin bilinçaltının dışa vurumunu sağlamak için bir uyarıcı vazifesi gören tekniklerdir. Unutmayın ki bilinçaltı, hepimizin içinde aslında var olan ama hatırlayamadığımız bazı deneyimleri bir araya getirir.

El Yazısından Kişilik Analizi Nedir, Nerelerde Kullanılabilir?

El yazısı, kişi hakkında çok önemli ipuçları barındırır. Kişinin bilinçaltı motivasyonunun keşfi için çok değerli bir araç olan El Yazsısı Analizi, bu yüzden psikologlar, hekimler, hipnoterapistler, insan kaynakları uzmanları, yaşam koçları, ilişki koçları, hukukçular, yöneticiler, işverenler, emniyet mensupları, eğitimciler ve kişisel gelişim konularına ilgi duyan herkesin mutlaka öğrenmesi gereken bir uzmanlıktır.

El yazısı analizi konusunda uzmanlaşan bir kişi, el yazısı sahibi hangi etnik kökenden gelirse gelsin, hangi dilde yazarsa yazsın, o kişinin karakterinin, motivasyonlarının, endişelerinin, davranış özelliklerinin, duygu ve düşüncelerinin el yazısına yansıyan izdüşümlerini çok net okuyabilir, el yazısından kişilik analizi yapabilecek düzeye gelir. Bu yüzden bu meslek gruplarından olanların mesleki anlamda etkileşimde bulundukları danışanları hakkındaki kişilik analizlerinde daha başarılı sonuçlar almaları konusunda el yazısı analizinin yardımı oldukça fazladır.

Ücretleri ve örnek eğitim videolarını aşağıda görebilirsiniz:   

Örnek Video – 1
Örnek Video – 2

Online El Yazısı Analizi Eğitimi Ücretleri

El Yazısı Analizi
Eğitimi | HYPNOTISTANBUL'da

5 Saatlik Online Eğitim - 6 Ay Erişim Hakkı
TL 750 Kdv Dahil
 • 18 bölümden oluşan, 5 saatlik online video eğitim
 • 87 Sayfa Eğitim Kitapçığı
 • 12 Aya Kadar Taksit İmkanı
 • 6 Ay Süresince Sınırsız Erişim
 • Eğitmen İmzalı Orijinal dizayn HYPNOTISTANBUL Sertifikası
Popüler

El Yazısı Analizi
Eğitimi | UDEMY'de

5 Saatlik Online Eğitim - Ömür Boyu Erişim Hakkı
TL 899
99
Kdv Dahil
 • 18 bölümden oluşan, 5 saatlik online video eğitim
 • 87 Sayfa Eğitim Kitapçığı
 • 3 Ay Taksit İmkanı
 • Ömür Boyu Erişim
 • Standart UDEMY Sertifikası
UDEMY

UDEMY KAMPANYA

(30 Haziran 2022’ye kadar geçerlidir)

İndirim Kodu:
“UDEMY800”

800 TL

İndirim Kodunu Kullanarak UDEMY’den 800 TL’ye ömür boyu erişimle alabilirsiniz. 

(30 Haziran 2022’ye kadar geçerlidir)

Eğitimi Bu Sitenizden mi Alayım, Udemy’den mi? Farkı Nedir?

İçerik olarak farkı yoktur. Aynı eğitim videolarını içerir. 

Sitemizden aldığınızda eğitiminin videoları hesabınızda 6 ay boyunca kullanımınıza açık olacaktır. Eğitimi 6 ay boyunca istediğiniz kadar izleyebilirsiniz. 17 bölümden oluşan 5 Saatlik Online video eğitimdir. (Zoom değil). 

Her iki eğitimde de verilen indirilebilir 87 Sayfalık Eğitim Kitapçığı size kılavuz olacaktır.

Eğitimi UDEMY’den alırsanız, UDEMY politikaları gereği eğitimi “ömür boyu erişim” imkanıyla sunuyoruz. Ancak Udemy’den satın alacağınız eğitimlerimizde; sertifika olarak UDEMY her eğitiminde verdiği standart bir UDEMY sertifikası veriliyor. (Dolayısıyla sertifikada eğitmen imzası ve kurum ismi yoktur). Sitemizden alınan eğitimlerde ise orijinal dizaynlı ve eğitmen imzalı kurumsal Hypnotistanbul sertifikamızı veriyoruz.

 

El Yazısı Analizi Eğitiminde Neler Öğreneceğim?

El Yazısı AnaliziEl yazısı analizi konusundaki eğitimlerimiz, el yazısından kişilik analizi temel kural ve ilkelerin yanı sıra el yazısı analizi yapmak için takip etmeniz gereken yol haritası ve yöntemleri derinlemesine kapsamaktadır.

El yazısı analizi eğitim seminerine katılmakla “kenar boşlukları, sayfa ve harf bölgeleri, satır eğimleri, satır aralıkları, harf eğimleri” ve “her harfin yazılış şeklinin kişiyle ilgili ne tür bilgiler verdiği” konusunda derin bir anlayışa sahip olacaksınız. Ayrıca kişinin imzasını ve el yazısından kişilik analizi yapmayı öğreneceksiniz.

 • İçe dönük biri misiniz yoksa dışa dönük mü?
 • Peki duygularınızla mı yoksa mantığınızla mı hareket edersiniz?
 • Yoksa işkolik misiniz?
 • Güçlü ve zayıf yönleriniz nelerdir bilmek ister misiniz?
 • Yaratıcı bir insan mısınız?
 • Sabırlı mısınız yoksa sabırsız mı?
 • Sır saklayabilir misiniz?

 

İmza analizi, yazı sahibinin bilinçaltı motivasyonu ile ilgili derinlemesine bir bilgi verir. İmza analizini de öğreneceğiniz bu seminerde, dürüst olmayan kişilikleri, doğuştan bu yana gelen içsel hayal kırıklığı eğilimlerini ve daha bir çok içsel yansımaları tespit etmeyi öğreneceksiniz. Ayrıca ruhsal rahatsızlığı olan kişileri tespit etmeyi, korku dolu ve saldırgan kişilikleri, fiziksel bozuklukları, paranoya ve son olarak intihar düşüncesi olan kişileri el yazısıyla nasıl belirleyebileceğinizi ele alacağız. Bu seminerde örneklerle bazı el yazısı analizi incelemeleri de yapacağız. El Yazısı ile Kişilik Analizi online eğitimini tamamladığınızda kişilerin el yazısı örneklerini doğru analiz etmek için iyi bir donanıma sahip olacaksınız.

 

El Yazısı Analizi Eğitimi – Kimler Katılabilir?

Bu eğitim seminerimiz, el yazısı ve kişilik analizine ilgi duyan, her meslek grubundan herkesin katılımına açıktır.

 • Kişisel gelişime ilgi duyanlar,
 • Yaşam koçları,
 • İlişki koçları,
 • İnsan Kaynakları Uzmanları,
 • Eğitimciler, Öğretmenler…
 • Psikologlar, Hekimler, Danışmanlar,
 • Hipnoterapistler
 • Yöneticiler, İşverenler,
 • Hukukçular,
 • Emniyet Mensupları

Sertifikalı Online Eğitim

Eğitimi sitemizde online olarak alan tüm kursiyerlerimiz, eğitim sonunda yapılan online sınav sonrasında, eğitmen imzalı orijinal "Hypnotistanbul" sertifikası almaya hak kazanır.

Udemy'den iki parça halinde de alınabilen eğitimde online sınav yoktur ve imzasız, standart Udemy sertifikası verilir.

El Yazısı Analizi, Doğru Adayları Seçmenizi Sağlayacak.

El Yazısı Analizi EğitimiSeminerlerimizde El Yazısı Analizi’nin kullanım alanları da ele alınır. İşverenlerin işe alım süreçlerinde kullanabilmeleri adına şirketlerin insan kaynakları departmanları; psikologlar; hekimler; yaşam ve ilişki koçları; terapistler; danışmanlar; eğitmenler; yöneticiler; insan kaynakları uzmanları; hiç tanımadığı insanlar hakkında fikir sahibi olmak isteyenler; eş seçim sürecinde karşısındaki adayı yakından tanımak isteyenler; birlikte çalıştığı kişileri tanımak isteyenler gibi geniş bir kitle, El Yazısı Analizi’nden faydalanabiliyor. El Yazısı Analizi’nin derinliklerine girdikçe insanların telkin alış modelleri ile ilgili bilgilerin yanı sıra yazı sahibinin telkin edilebilirlik modelinin el yazısından nasıl tespit edilebildiğini keşfedeceksiniz.

 • İnsan kaynakları uzmanları, işverenler; Örneğin işe alım sürecinde “yaratıcılığı yüksek” adayları seçme ihtiyacınız mı var? İş başvurusu yapan adaylar arasından ön eleme yaparken yaratıcılığı yüksek olan kişileri el yazılarından şıp diye tespit edebilmeyi öğrenmek ister misiniz? İşveren müşterinizin iş ilanı için gerekli olan özelliklere sahip olan adayları daha etkin bir şekilde tespit edebilirsiniz. İşverene işin gereklilikleri için en uygun adayları sunmak istiyorsanız kişinin sadece özgeçmişine veya mülakatta söylediklerine bakarak değil, kişinin GERÇEK motivasyonlarını, GERÇEK yapısını, GERÇEK özelliklerini el yazısından analiz ederek müşterinize iş için en uygun adayları daha etkin bir şekilde sunabilirsiniz.
 • Psikolog ve psikiyatrist ve terapistler; danışanlarınızın dışarı yansıttığı öz saygısı ve öz güveninin gerçek olup olmadığını… ya da içinde bulundukları durumla ilgili kendilerinin bile farkında olmadığı bilinç dışı dirençlerini, geçmişe ve geleceğe bakışlarını, diğerleriyle iletişim modellerini, motivasyonlarını el yazısından nasıl keşfedeceğinizi öğrenmek ister misiniz? Veya danışanlarınızın duygularını, düşünce ve davranışlarını hissetme veya ifade etme yeteneğini anlamak için el yazısı analizinden yararlanmak ister misiniz?
 • Avukatlar ve güvenlik mensupları; manipülatör  kişileri el yazısından belirlemeyi öğrenmek ister misiniz? Ya da suça eğilimli kişileri, yalana eğilimi veya agresif kişilikleri?..
 • İlişki koçları; Danışanınızın ideal yaşam partnerinde aradığı temel kişilik özelliklerini keşfetmesine yardımcı olmak istemez misiniz?

İşte el yazısı analizi tüm bunları yapabileceğiniz bir nevi röntgen cihazı gibidir.

El yazısı, bilinçaltı davranışları ve kişilik özelliklerini yansıtan bir ideomotor (istem dışı) tepkidir. El yazısı analizi, kişinin karakterini, arzularını, davranışlarını, eğilimlerini, motivasyonlarını belirlemekte çok etkili bir yoldur. Günümüzde el yazısı analizi, insanların özelliklerini, motivasyonlarını, kişiliklerini belirleme konusunda en etkili ve güvenilir yöntemlerden biri olarak kabul ediliyor. Kişinin el yazısı özelliklerini analiz etmek, onu gerçekten anlamak için çok değerli bir araçtır. Özellikle kişisel gelişimciler, koçlar,  hipnoterapist ve/veya psikoterapistler için başarılı bir terapi sürecinin karşısında duran engelleri kaldırmaya yardımcı olur. El yazısı analizi eğitimi ile insanları analiz etmeyi öğrenebilirsiniz.

Bu eğitimi tamamladıktan sonra, aşağıdakileri yapabileceksiniz:

 • Kişinin özgüven ve özsaygı düzeyini belirleyebileceksiniz.
 • Kendilerine ve başkalarına cömert olup olmadıklarını görebileceksiniz.
 • Kişinin eleştiriye veya iltifata açık olup olmadığını tespit edebileceksiniz.
 • Kişinin kendilerine ve/veya diğerlerine hareket alanı bırakıp bırakmadığını, baskıcı olup olmadığını ve sınırlarını anlayabileceksiniz.
 • İnatçı biri olup olmadığını anlayabileceksiniz.
 • El yazısı ve kişilik analizi konusunda uzman olacaksınız.
 • Kişinin pesimist mi yoksa optimist bir yapıya mı sahip olduğunu belirleyebileceksiniz.
 • Kişinin duygularını ne derece ifade edebildiğini el yazısından anlayabileceksiniz.
 • Sabırsız biri mi tez canlı biri mi olduğunu tespit edebileceksiniz.
 • Mükemmeliyetçi olup olmadığını anlayabileceksiniz.
 • İçe dönük mü yoksa dışa dönük bir yapıya mı sahip olduğunu belirleyebileceksiniz.
 • Depresif olup olmadığını, duygu durumunun stabil mi yoksa değişken mi olduğunu anlayabileceksiniz.
 • Aklıyla mı yoksa duygularıyla mı hareket etme eğilimi gösterdiğini anlayabileceksiniz.
 • Kolayca manipüle edilebilen biri olup olmadığını anlayabileceksiniz.
 • Başkalarını manipüle etme eğilimi olan biri olup olmadığını anlayabileceksiniz.
 • Şişirilmiş ego, kibir veya kendini beğenmişlik düzeyini anlayabileceksiniz.
 • Çabuk sinirlenen bir yapıya sahip olup olmadığını anlayabileceksiniz.
 • El yazısından kişilik analizi yapabileceksiniz
 • Sır tutabilen biri olup olmadığını tespit edebileceksiniz.
 • Kişinin enerji seviyesini belirleyebileceksiniz.
 • Kişinin erteleme alışkanlığı olup olmadığını tespit edebileceksiniz.
 • Kişinin tutumlarını, ilgi alanlarını ve yeteneklerini anlayabileceksiniz.
 • Kişinin mizah anlayışını belirleyebileceksiniz.
 • El yazısı analizi ile kişinin eğitim seviyesi ve entelektüel seviyesini belirleyebileceksiniz.
 • Kişinin detaycı olup olmadığını ve dikkat seviyesini belirleyebileceksiniz.
 • Kişinin konuşkan mı yoksa pek konuşmayan biri mi olduğunu belirleyebileceksiniz.
 • Dedikodu yapma eğilimi olup olmadığını tespit edebileceksiniz.
 • Kişinin öğrenme modelini, yani direkt telkinlere mi yoksa dolaylı telkinlere mi açık olduğunu anlayabileceksiniz.
 • Kişinin imzasına bakarak savunma mekanizmalarını ve kendine bakış açısını anlayabileceksiniz.
 • Kişinin dürüstlük veya yalana yatkınlığını belirlemek için bir el yazısı örneğinde hangi belirtilere bakmanız gerektiğini öğreneceksiniz.
 • Yazarın el yazısının boyutunun önemini ve bunun nelere işaret ettiğini anlayacaksınız.

EĞİTMEN:

Burak Uçkun

Burak Uçkun, C.Ht.

Burak Uçkun, Hipnoterapi eğitimini dünyada ulusal akreditasyona sahip ilk Hipnoz Akademisi olan, Los Angeles’ta bulunan Hypnosis Motivation Institute (HMI – College of Hypnotherapy)’de aldı. Dünyada türünün en geniş kapsamlı akredite programına sahip olan bu köklü hipnoz akademisi, ABD’de 55 yılın üzerinde geçmişiyle dünyanın en önemli hipnoz akademileri arasında ilk sırada gösterilmekle beraber, diploması American Hypnosis Association onaylıdır. Burak Uçkun, American Hypnosis Association’un akredite hipnoterapistler listesinde yer almakla beraber ABD’de 1972 yılında kurulmuş olan “AFL-CIO Hypnotherapists Union Local 472” lisansına da sahiptir. 1971 doğumlu olan Burak Uçkun, “Klinik Psikoloji Yüksek Lisans (tezli)” eğitimini İstanbul Beykent Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Tez konusu, “Uçak Fobisinin Hipnoz ve Sanal Gerçeklik Terapisiyle Giderilmesi” konusundadır. Stajını Türkiye’nin ilk psikiyatri hastanesi olan “Özel Fransız LAPE Hastanesi”nde tamamlamıştır. Hypnotistanbul Bilinçaltı Değişim ve Motivasyon Merkezinin kurucusudur. Burak Uçkun hakkında daha geniş bilgi için ana menüdeki Hakkımızda bağlantısına tıklayabilirsiniz.

7 Responses

 1. çok iyi ya… :))) dedikoducu bir arkadaşım var, onun yazısındaki g, a, o harflerine baktım, gerçekten dedikoducuların yazdığı gibi yazıyor. :)) kendi el yazımda aynen beni anlatıyor. beğendim eğitimi.

 2. El yazısı analizi, karakter rontgeni gibi bir şeymiş valla. Çok beğendim eğitimi.

 3. Burak abi bu yorumu yazmak boynnumun borcu oldu. Bu eğitimi önce kendimi tanımak için almıştım, eğitimden sonra pratik yapmak için üniversitede sınıftaki kızlardan bir kaç arkadaşa yaptım. O kadar nokta atış bilgiler söylemişim ki arkadaşlarımın hiç tanımadığım başka arkadaşlarıda el yazılarını analiz etmemi için sıraya girdi. :p Onlara da yaptım falan… …ve onlardan biri şu anda kız arkadaşım oldu! :)))) Tanışmamıza vesile oldun abi. :) Geyik bir yana, el yazısından karşımdaki kişinin tüm özelliklerini şak diye söyleyebiliyorum artık ve çok şaşırıyorlar. çok teşekkürler saygılar abi.

 4. Daha önce Udemy’de başka bir el yazısı analizi eğitimi almıştım, İçime sinmemişti, yetersiz odluğunu düşündüğümden bu sizin eğitimide aldım 1 ay sonra. Arada dağlar kadar fark var. Szin eğitiminiz Ferrari gibi, diğer eğitim ise Anadol. Diğerine boşuna para vermişim, iyiki almışım bu sizin eğitimi. teşekkürler

 5. Harbi müthiş eğitim. Hangi arkadaşıma analiz yapsam söylediğim şeylere acayip şaşırıyor, çok doğru diyor. Harbi çok iyi bir eğitimmiş. çok tşk.

 6. El yazımızın gerçekten bu kadar çok bilgi vermesine çok şaşırdım. Resmen rontgen gibi her özelliğimi söylüyormuş el yazım. Eğitimi alırken kendi el yazımı da inceledim, İNANILMAZ! Çok doğru bilgiler veriyormuş hakkaten el yazımız. Eşimin el yazısını da analiz ettim, en ilginci de bir arkadaşımın hiç tanımadığım bir arkadaşının el yazısını analiz ettim, şok oldu :))))) Teşekkürler Burak Bey.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Duyuru Listemize Kaydol

Özel Duyuru, Güncelleme ve İndirimlerden Haberdar Ol
(Ayda 1 veya 2 adetten fazla e-posta almazsınız)

Sorularınız mı var?

Telefon veya e-posta ile irtibata geçmekten çekinmeyin

Merhaba...

Sorunuz mu var?

bilgi@hypnotistanbul.com

Sorularınız için benimle telefonla ya da e-posta yoluyla irtibata geçmekten çekinmeyiniz.

hypnotistanbul