El Yazısı Analizi

El Yazısı Analizi

elyazisi

İçe dönük biri misiniz yoksa dışa dönük mü? Peki duygularınızla mı yoksa mantığınızla mı hareket edersiniz? Yoksa işkolik misiniz? Güçlü ve zayıf yönleriniz nelerdir bilmek ister misiniz? Yaratıcı bir insan mısınız? Sabırlı mısınız yoksa sabırsız mı? Sır saklayabilir misiniz?.. El yazısı tüm bunları ele veren bir nevi otomatik beyin yazısıdır.

El Yazısı Analizi kişinin karakterini, arzularını, davranışlarını, eğilimlerini, motivasyonlarını belirlemekte etkili bir yoldur. Günümüzde kişilik analizi insanların özelliklerini belirlem konusunda en etkili ve güvenilir yöntemlerden biri olarak kabul ediliyor. Kişinin el yazısı özelliklerini analiz etmek, onu gerçekten anlamak için çok değerli bir araçtır.

El yazısı analizi nedir, nerelerde kullanılabilir?

El yazısı, bilinçaltı davranışları ve kişilik özelliklerini yansıtan bir ideomotor (istem dışı) tepkidir. Kişi hakkında çok önemli ipuçları barındırır. Kişinin bilinçaltı motivasyonunun keşfi için çok değerli bir araç olan El Yazsısı Analizi, bu yüzden hipnoterapistler ve insan kaynakları uzmanlarının mutlaka öğrenmesi gereken bir uzmanlıktır. Bu konuda uzmanlaşan bir kişi, el yazısı sahibi hangi ulustan gelirse gelsin, hangi dilde yazarsa yazsın, o kişinin düşüncelerinin el yazısına yansıyan izdüşümlerini çok net okuyabilir. Bu yüzden El Yazısı Analizinin hipnoterapide başarılı sonuçlar alınmasına yardımı oldukça fazladır. Hipnoterapistler için, başarılı bir hipnoz sürecinin karşısında duran engelleri kaldırmaya yardımcı olur. Seminerlerimizde El Yazısı Analizinin genel kullanım alanları da ele alınır. İşverenlerin işe alım süreçlerinde kullanabilmeleri adına şirketlerin insan kaynakları departmanları, hiç tanımadığı insanlar hakkında fikir sahibi olmak isteyenler, eş seçim sürecinde karşısındaki adayı yakından tanımak isteyenler, birlikte çalıştığı kişileri tanımak isteyenler gibi geniş bir kitle El Yazısı Analizinden faydalanabiliyor. El Yazısı Analizi’nin derinliklerine girdikçe insanların telkin alış modelleri ile ilgili bilgilerin yanısıra yazı sahibinin telkin edilebilirlik modelinin el yazısından nasıl tespit edilebildiğini keşfedeceksiniz.

El yazısı analizi seminerinde neler öğreneceğim?

El yazısı analizi konusundaki eğitimlerimiz, analizinin temel kural ve ilkelerin yanısıra El Yazısı Analizi yapmak için takip etmeniz gereken yol haritası ve yöntemleri derinlemesine kapsamaktadır. Bu seminerlerde “kenar boşlukları, sayfa ve harf bölgeleri, satır eğimleri, harf eğimleri” ve yazarken uygulanan kalem baskısı da dahil olmak üzere birçok yazı özellikleri derinlemesine ele alınıyor. Bu temel bilgiler işlendikten sonra, “harfler arasındaki boşluklar, kelimeler ve satırlar arasındaki boşlukların ifade ettikleri” de dahil olmak üzere birçok ilave özelliğin üzerinde duruyoruz. “El yazısının büyüklüğü, harflerdeki kıvrımların anlamları, büyük harflerin önemi” gibi konuları da kapsayan bu eğitimlerimiz insanların bilinçaltını, motivasyonlarını, güçlü ve zayıf yanlarını ve kişilik özelliklerini anlamanız konusunda size çok yardımcı olacak.

El yazısındaki ipuçlarını öğrenirken belki de en önemli küçük harflerden biri olan “t” harfinin bize anlattıklarını da öğreneceğiz. Yazı sahibinin özsaygısı ve özgüvenini anlamak için bu harfin ne kadar önemli olduğunun farkına varacağız.  Ayrıca, kalem hareketleri, bağlantılı harflerin başlangıç ve bitiş kısımlarının anlattıkları, küçük harf “i” ve “d”, harf kıvrımları da kapsanan konular arasında.

Seminere Katıl

El yazısı yalan söylemez!

''Beden dili bile kontrol edilebilirken el yazısı kontrol edilemiyor. Bir insanın el yazısına bakarak onun sosyal becerileri, diğer insanlarla ilişkileri, ruhsal ve fiziksel enerjisi, zihinsel duygusal yapısı kişisel tutumları gibi pek çok konuda fikir sahibi olabilirsiniz...''
Seminere Katıl

İmza analizi, yazı sahibinin bilinçaltı motivasyonu ile ilgili derinlemesine bir bilgi verir. İmzaları ve imza analizini de öğreneceğimiz bu seminerde, dürüst olmayan kişilikleri, doğuştan bu yana gelen içsel hayal kırıklığı eğilimlerini tespit etmeyi öğreneceğiz.  Ayrıca el yazısıyla ruhsal rahatsızlığı olan kişileri tespit etmeyi, korku dolu ve saldırgan kişilikleri, fiziksel bozuklukları, paranoya ve son olarak intihar düşüncesi olan kişileri el yazısıyla nasıl belirleyebileceğimizi ele alacağız. Bu seminerde ayrıca örneklerle bazı El Yazısı Analizi incelemeleri de yapacağız. Bu El Yazısı Analizi seminerini tamamladığınızda arkadaşlarınızın, müşterilerinizin, işe alımlarda başvuru sahibi adayların el yazısı örneklerini doğru analiz etmek için iyi bir donanıma sahip olacaksınız.

hipnozun yardimci olabilecegi 101 konu

 
Hipnoz size birçok konuda yardımcı olabilir:
Hipnozun çocuklar, gençler, yetişkinler için çok büyük faydalar sağladığı bilimsel deneylerle de kanıtlanmıştır. Hipnoz desteği alabileceğiniz temel konuları bu listede bulabilirsiniz. Ücretsiz danışmanlık için iletişime geçmekten çekinmeyin.
 

Yorum yapmak ister misin?