fbpx

El Yazısı Analizi Eğitimi (Sertifikalı Eğitim)

El yazısı analizi deyince bazılarının aklına falcılık veya el falı gibi şeyler gelebiliyor; bu yüzden siz bu yazıyı okumaya başlamadan önce hemen şunu belirtmekte fayda var ki; “el yazısı analizi falcılık veya gelecekten haber veren bir şey değildir”. Mistik veya metafizik bir durumu da yoktur. El yazısı analizi bir gösteri aracı da değildir.

Peki nedir bu el yazısı analizi? Ne işe yarar, neden bu eğitimi almalısınız, gelin kısaca bundan bahsedelim;

El Yazısı Analizi Eğitimi

El Yazımız Çok Şey Anlatıyor

“Grafoloji” diye de adlandırılan “el yazısı analizi”, projektif bir tekniktir. Bu analiz, yazarının kişiliğini derinlemesine tanımayı sağlar. Grafolojinin gizli bilimlerle falan ilgisi yoktur. Grafolojiyi başlı başına bir bilim olarak adlandırmak çok doğru olmasa da “el yazısı analizi çok değerli bir projektif testtir” diyebiliriz. Projektif teknikler, bireyin bilinçaltının dışa vurumunu sağlamak için bir uyarıcı vazifesi gören tekniklerdir. Unutmayın ki bilinçaltı, hepimizin içinde aslında var olan ama hatırlayamadığımız bazı deneyimleri bir araya getirir.

El Yazısı Analizi Nedir, Nerelerde Kullanılabilir?

Kişi hakkında çok önemli ipuçları barındırır. Kişinin bilinçaltı motivasyonunun keşfi için çok değerli bir araç olan El Yazsısı Analizi, bu yüzden hipnoterapistler, psikologlar ve insan kaynakları uzmanlarının mutlaka öğrenmesi gereken bir uzmanlıktır. El yazısı analizi konusunda uzmanlaşan bir kişi, el yazısı sahibi hangi etnik kökenden gelirse gelsin, hangi dilde yazarsa yazsın, o kişinin düşüncelerinin el yazısına yansıyan izdüşümlerini çok net okuyabilir. Bu yüzden herhangi bir terapistin terapilerinde ve kişi hakkındaki analizlerinde daha başarılı sonuçlar alması konusunda El Yazısı Analizi’nin yardımı oldukça fazladır. Hipnoterapist ve/veya psikoterapistler için başarılı bir terapi sürecinin karşısında duran engelleri kaldırmaya yardımcı olur.

El Yazısı Analizi Eğitimi

El Yazısı Analizi, İşe Alım Süreçlerinizde Doğru Adayları Seçmenizi Sağlayacak.

Seminerlerimizde El Yazısı Analizi’nin genel kullanım alanları da ele alınır. İşverenlerin işe alım süreçlerinde kullanabilmeleri adına şirketlerin insan kaynakları departmanları; hiç tanımadığı insanlar hakkında fikir sahibi olmak isteyenler; eş seçim sürecinde karşısındaki adayı yakından tanımak isteyenler; birlikte çalıştığı kişileri tanımak isteyenler gibi geniş bir kitle El Yazısı Analizi’nden faydalanabiliyor. El Yazısı Analizi’nin derinliklerine girdikçe insanların telkin alış modelleri ile ilgili bilgilerin yanı sıra yazı sahibinin telkin edilebilirlik modelinin el yazısından nasıl tespit edilebildiğini keşfedeceksiniz.

İnsan kaynakları uzmanları, işverenler; Örneğin işe alım sürecinde “yaratıcılığı yüksek” adayları seçme ihtiyacınız mı var? İş başvurusu yapan adaylar arasından ön eleme yaparken yaratıcılığı yüksek olan kişileri el yazılarından şıp diye tespit edebilmeyi öğrenmek ister misiniz? İşveren müşterinizin iş ilanı için gerekli olan özelliklere sahip olan adayları daha etkin bir şekilde tespit edebilirsiniz. İşverene işin gereklilikleri için en uygun adayları sunmak istiyorsanız kişinin sadece özgeçmişine veya mülakatta söylediklerine bakarak değil, kişinin GERÇEK motivasyonlarını, GERÇEK yapısını, GERÇEK özelliklerini el yazısından analiz ederek müşterinize iş için en uygun adayları daha etkin bir şekilde sunabilirsiniz.

Psikolog ve psikiyatrist ve terapistler; danışanlarınızın dışarı yansıttığı öz saygısı ve öz güveninin gerçek olup olmadığını… ya da içinde bulundukları durumla ilgili kendilerinin bile farkında olmadığı bilinç dışı dirençlerini, geçmişe ve geleceğe bakışlarını, diğerleriyle iletişim modellerini, motivasyonlarını el yazısından nasıl keşfedeceğinizi öğrenmek ister misiniz? Veya danışanlarınızın duygularını, düşünce ve davranışlarını hissetme veya ifade etme yeteneğini anlamak için el yazısı analizinden yararlanmak ister misiniz?

Avukatlar ve güvenlik mensupları; manipülatif  kişileri el yazısından belirlemeyi öğrenmek ister misiniz? Ya da suça eğilimli kişileri, yalana eğilimi veya agresif kişilikleri?..

İlişki koçları; Danışanınızın ideal yaşam partnerinde aradığı temel kişilik özelliklerini keşfetmesine yardımcı olmak istemez misiniz?

İşte el yazısı analizi tüm bunları yapabileceğiniz bir nevi röntgen cihazı gibidir.

El yazısı, bilinçaltı davranışları ve kişilik özelliklerini yansıtan bir ideomotor (istem dışı) tepkidir. Kişinin karakterini, arzularını, davranışlarını, eğilimlerini, motivasyonlarını belirlemekte çok etkili bir yoldur. Günümüzde el yazısı analizi, insanların özelliklerini, motivasyonlarını, kişiliklerini belirleme konusunda en etkili ve güvenilir yöntemlerden biri olarak kabul ediliyor. Kişinin el yazısı özelliklerini analiz etmek, onu gerçekten anlamak için çok değerli bir araçtır.

Seminere Katıl

El yazısı yalan söylemez!

''Beden dili bile kontrol edilebilirken el yazısı kontrol edilemiyor. Bir insanın el yazısına bakarak onun sosyal becerileri, diğer insanlarla ilişkileri, ruhsal ve fiziksel enerjisi, zihinsel duygusal yapısı kişisel tutumları gibi pek çok konuda fikir sahibi olabilirsiniz...''
Seminere Katıl

El Yazısı Analizi Seminerinde Neler Öğreneceğim?

El Yazısı AnaliziEl yazısı analizi konusundaki eğitimlerimiz, analizinin temel kural ve ilkelerin yanı sıra el yazısı Analizi yapmak için takip etmeniz gereken yol haritası ve yöntemleri derinlemesine kapsamaktadır.

El yazısı analizi eğitim seminerine katılmakla “kenar boşlukları, sayfa ve harf bölgeleri, satır eğimleri, satır aralıkları, harf eğimleri” ve “her harfin yazılış şeklinin kişiyle ilgili ne tür bilgiler verdiği” konusunda derin bir anlayışa sahip olacaksınız. Ayrıca kişinin imzasını analiz etmeyi de öğreneceksiniz.

 • İçe dönük biri misiniz yoksa dışa dönük mü?
 • Peki duygularınızla mı yoksa mantığınızla mı hareket edersiniz?
 • Yoksa işkolik misiniz?
 • Güçlü ve zayıf yönleriniz nelerdir bilmek ister misiniz?
 • Yaratıcı bir insan mısınız?
 • Sabırlı mısınız yoksa sabırsız mı?
 • Sır saklayabilir misiniz?

İmza analizi, yazı sahibinin bilinçaltı motivasyonu ile ilgili derinlemesine bir bilgi verir. İmzaları ve imza analizini de öğreneceğiniz bu seminerde, dürüst olmayan kişilikleri, doğuştan bu yana gelen içsel hayal kırıklığı eğilimlerini ve daha bir çok içsel yansımaları tespit etmeyi öğreneceksiniz. Ayrıca ruhsal rahatsızlığı olan kişileri tespit etmeyi, korku dolu ve saldırgan kişilikleri, fiziksel bozuklukları, paranoya ve son olarak intihar düşüncesi olan kişileri el yazısıyla nasıl belirleyebileceğinizi ele alacağız. Bu seminerde örneklerle bazı el yazısı analizi incelemeleri de yapacağız. Bu El Yazısı Analizi seminerini tamamladığınızda arkadaşlarınızın, müşterilerinizin, işe alımlarda başvuru sahibi adayların, danışanlarınızın el yazısı örneklerini doğru analiz etmek için iyi bir donanıma sahip olacaksınız.

Hemen Başvur

El Yazısı Analizi Eğitimi’ne Kimler Katılabilir?

 • İnsan Kaynakları Uzmanları
 • Psikologlar, Psikiyatristler,
 • Avukatlar, Hukukçular,
 • Polisler, Ordu Mensupları ve Tüm Emniyet Mensupları,
 • Kişisel Gelişimciler,
 • Yöneticiler, İşverenler,
 • Eğitimciler, Öğretmenler…
 • Hipnoterapistler,
 • İlişki Koçları,

Bu eğitim seminerimiz, el yazısı analizine ilgi duyan herkesin katılımı için uygundur.

Eğitime Başvur

Eğitmen

Burak-214x321px-HMI-frame

Burak Uçkun, C.Ht.

Burak Uçkun, Klinik Hipnoterapi eğitimini dünyada ulusal akreditasyona sahip ilk Hipnoz Akademisi olan, Los Angeles’ta bulunan Hypnosis Motivation Institute (HMI – College of Hypnotherapy)‘de aldı. Dünyada türünün en geniş kapsamlı akredite programına sahip olan bu köklü hipnoz akademisi, ABD’de 50 yılın üzerinde geçmişiyle dünyanın en önemli hipnoz akademileri arasında ilk sırada gösterilmekle beraber, diploması American Hypnosis Association onaylıdır. Burak Uçkun, American Hypnosis Association’un akredite hipnoterapistler listesinde yer almakla beraber ABD’de 1972 yılında kurulmuş olan “AFL-CIO Hypnotherapists Union Local 472” lisansına da sahiptir. 47 yaşında olan Burak Uçkun, “Klinik Psikoloji Yüksek Lisans” eğitimine Beykent Üniversitesi’nde (tez aşamasında) devam etmektedir. Eğitmen hakkında geniş bilgi için ana menüdeki “Hakkımda” bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Ücret Bilgisi

EL YAZISI ANALİZİ EĞİTİMİSertifikalı Eğitim

600TL+KDV
 • 1 Tam Gün Eğitim
 • TARİH: 3 Şubat 2019, Pazar.

* Kontenjan sınırlıdır, erken kayıt halinde eğitim ücreti 600 TL+Kdv yerine 500 TL+Kdv‘dir. Erken kayıt indiriminden yararlanmak için kesin kaydınızı eğitim tarihinden en az 1 ay önce yaptırmanız gerekmektedir.

Güncel Eğitim Tarihleri

SERTİFİKALI EL YAZISI ANALİZİ EĞİTİMİ
Eğitime Kalan Süre:
0
0
0
0
Gün
0
0
Saat
0
0
Dk.
0
0
Sn.

Eğitim Başvurusu İçin Ne Yapmalıyım?

  • Eğitim kontenjanı sınırlı olduğu için kesin kayıtlar “ödeme ve başvuru sırasına göre” yapılmaktadır.
  • Eğitime katılımınızı onaylamadan önce telefonla kısa bir ön görüşme yapıyoruz. Ön başvuru için e-posta veya telefon yoluyla irtibata geçebilirsiniz.
  • Telefon görüşmemizden sonra -ve varsa siz de sorularınızı sorduktan sonra- eğitime kesin kaydınızı yaptırmak isterseniz 200 TL peşinat (depozito) ödemesi yapmanızı rica edeceğiz. (Toplam ücreti tek seferde ödemeyi de seçebilirsiniz.)
  • Ödemelerinizi telefon görüşmemizden sonra size özel mail adresinize ileteceğimiz online ödeme sayfamız üzerinden kredi kartınızla da yapabilirsiniz, banka hesap numaramıza da transfer edebilirsiniz. Online ödeme sistemiyle ödemek isteyenler, depozito dahil tüm ödemelerde 12 aya kadar taksit imkanına sahiptirler. (Ödeme sırasında seçeceğiniz taksit sayısına göre bankanız küçük bir vade farkı ekleyebilir. Bankanızın ekleyeceği vade farkının miktarını ödemenizi onaylamadan önce görebilmektesiniz).
  • Telefon görüşmesiyle katılımcı onayı yapılmadan ödeme yapılmasını istemediğimiz için, online ödeme sayfasının linkini sadece telefon görüşmemizi tamamlamış ve eğitime kesin kaydını yaptırmak istediğini beyan eden katılımcılara, kişiye özel e-posta yoluyla gönderiyoruz.
  • Depozitonuzu yatırdıktan sonra kalan bakiye ödemesini eğitim başlangıç tarihinden en az 5 gün önce yine online ödeme panelimiz üzerinden TAKSİTLE veya PEŞİN seçenekleriyle yapabilirsiniz.
  • Eğitimlerimizde kontenjan sınırlı olduğundan, eğitim başlangıç tarihinin öncesindeki son 15 gün içinde eğitimden vazgeçilmesi halinde depozito iadesi yapılmamaktadır.
  • Hypnotistanbul, herhangi bir sebeple gerek duyarsa eğitim tarihini ileri bir tarihe erteleme hakkını saklı tutar ancak eğitim tarihinin ertelenmesi durumunda katılımcıya ayrılan yer, ilan edilen bir sonraki eğitim tarihi için rezerve edilir. Katılımcı ilan edilen yeni tarihin kendisi için uygun olmadığını belirtip eğitime katılmaktan vazgeçerse ödemiş olduğu depozitonun tamamı 2 iş günü içinde katılımcıya tamamen iade edilir.

  KESİN KAYIT ve/veya ÖN GÖRÜŞME için TELEFON ve/veya E-POSTA YOLUYLA İRTİBATA GEÇEBİLİRSİNİZ.

  Tüm eğitimlerimiz Etiler’de kendi salonumuzda gerçekleştirilmektedir.

  Adresimiz: Nispetiye Mah. Zeytinoğlu Cd. Arzu1 Apt. No:2 Daire 22
  Etiler – İstanbul (Akmerkez Etiler Kapısı Karşısı)

  Tel: 0539-914 2310 – 0212 352 1055

İLETİŞİME GEÇ
Eğitim Salonumuz

GÜNCEL EĞİTİM, SEMİNER ve ETKİNLİKLERİMİZ

İletişim

EĞİTİME BAŞVURU İÇİN  İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

Lütfen e-posta adresinizi doğru yazdığınıza emin olunuz. Bu forma e-mail adresinizi yanlışlıkla hatalı yazarsanız cevabımız size ulaşmaz. Telefonunuzu da belirtmeyi unutmayınız.Yorum yapmak ister misin?