Hipnozla Kilo Verme | Sağlıklı Zayıflama Hipnozu

Hipnozla Kilo

Zayıflama ve sağlıklı kilo verme konusunda kendine en uygun ve en etkili yöntemi arayan kişilerin bu arayışları elbette ki sadece diyet listelerinden ibaret değil. Sağlıklı kilo verme yöntemleri çok çeşitlidir. Uygun bir egzersiz programının yanı sıra hipnozla kilo verme programı gibi tamamlayıcı yöntemlerle desteklenen bir kilo verme programı, kilo problemi yaşayan kişilerin yeni sağlıklı beslenme alışkanlıkları oluşturarak, bunu yaşam tarzlarına doğal bir şekilde entegre etmelerini sağlıyor. Böylece kalıcı kilo verme ve sağlıklı zayıflama, mümkün hale geliyor. Unutmayın; önemli olan hızlı kilo verme değil, sağlıklı zayıflamadır. Hızlı kilo vermek, sağlıklı değildir. Bilakis, verdiğiniz kiloları aynı hızla ve daha fazlasıyla geri almanıza sebep olur.

Sağlıklı ve kalıcı kilo vermek, yeni ve sağlıklı yeme alışkanlıkları oluşturmak, bilinçaltında yeme ile ilişkilendirilmiş duygusal bağlantıları yeniden çerçevelemek, hızlı kilo vermekten daha akıllıcadır. Olması gereken yeni bir yaşam tarzı ve sağlıklı yeme alışkanlıklarını bilinç dışına entegre etmeyi başardığınızda, diyet yapmak zorunda kalmadan sağlıklı kilo vermeniz mümkündür.  Hipnozla zayıflama teknikleri tam da bunu başarmanızı sağlar.

Amerikalılar her yıl kilo problemleriyle ilgili diyet programlarına, diyet ürünlerine, diyetle ilgili gıdalara, içeceklere, ilaçlara ve hatta ameliyatlara yılda 30 milyar dolar para harcıyor. Türkiye’de de durum pek farklı değil. Ülkemizde nüfusun %46’sı diyet ürünleri satın alıyor ve diyet ürünleri pazarının yanı sıra kilo problemiyle ilgili Türkiye’de her yıl harcanan paranın (2022 itibarıyla) yaklaşık 20 Milyar TL olduğu belirtiliyor. . 

Bu yıl da Türkiye’de diyete başlayacak olan en az 10 milyon kişinin bir kısmı kilo verme konusunda başarılı olacak elbette. Ama bunların %95’i verdiği kiloları geri alacak. Yani sadece %5’i ulaştığı yeni kilosunda kalmayı başarabilecek. Bu düşük başarı oranının nedeni, birçok kişi hızlı ve kolay kilo verme peşinde olduğu için ilaçlarla, sağlıksız ve kulaktan dolma diyet programlarıyla kendi kendilerine bir rejim programı uygulamaya çalışacaklar. Çünkü içinde bulunduğumuz bilimsel devrim ve tıbbi mucizeler çağında insanlar “ilaçlarla haplarla zahmetsizce kolay kilo vermek mümkünken neden sporla diyetle uğraşayım ki” düşüncesiyle işin kolayına kaçma eğilimindedirler. Halbuki böyle düşünen insanlar farkında değiller ki kilo kaybı için duygusal, zihinsel ve fiziksel olarak bünyemizin tamamında olup biten her şeyde köklü bir değişim yaratmamız şarttır. Hipnozla zayıflama programları, kilo vermenin bilinç dışı unsurlarıyla ilgilenir.

Sağlıklı Kilo Vermenin En İyi Yolu Nedir?

Elbette ki kilo vermenin en iyi yolu genellikle kişiye özel bir diyet programı ve egzersizdir. Diyet ve egzersizi denediyseniz ancak bunu sürdürmekte veya kilo verme hedefinize ulaşmakta (ve kilonuzu korumakta) hala zorlanıyorsanız, “neyi yanlış yapıyorum?” diye düşünmenin zamanı gelmiş demektir. İşte kilo verme hipnozu, bu noktada devreye giriyor. Eğer kilo probleminizin temelinde fizyolojik/biyolojik bir sebep yok ise, diyetisyeninizin ve hekiminizin önerdiği kilo verme programının yanı sıra size destek olacak ilave seçenekler (veya yapmanız gereken yaşam tarzı değişiklikleri) hakkında düşünmeye başlamanızda fayda vardır. Hipnozla zayıflama programı; kalıcı ve sağlıklı kilo verme konusunda kendinizi sabote etmenize sebep olan bilinç dışı dirençleri ortadan kaldırmayı hedefler. Böylece kişi ideal kilosuna ulaşmak üzere hem büyük bir motivasyon içinde olur, hem de fazla kiloların duygusal bileşenlerini de ele aldığı için, kilo verme sürecini büyük bir konfor içinde geçirir. 

Hızlı Kilo Vermek vs Sağlıklı Kilo Vermek

Hızlı kilo vermek için yapılan bir şok diyet uygulamayı düşünüyorsanız, bunu ciddi sağlık sorunlarına yol açabileceğini unutmayın. Kilo verme süreci bir “yarış” değildir! Kilo verme süreci özneldir. Herkesin fazla kilosunun miktarına ve ödem atımına bağlı olarak, herkesin kilo verme süreci farklılık gösterir. 

Hızlı kilo verme yöntemi araştırması içindeyseniz; öncelikle “şok diyetlerin”, “hızlı kilo verme vaat eden sözde mucize yöntemlerin” ve özellikle de “hızlı kilo vermenin zararlarını” iyi araştırın derim. Şok diyet uygulamanın zararlarını göze almaya değer mi, bunu tekrar bir düşünün derim.

Kendimize dürüst olalım; Kilo verme konusunda kendiniz de istekli olup çaba göstermeden, sadece hipnoza güvenip hipnozun size bir sihirli değnek gibi kilo verdireceğini düşünmek gerçekçi bir beklenti değildir. Hipnozun siz hiç bir sorumluluk almadan sizde tek başına önemli bir kilo kaybına yol açması olası değildir. Elbette ki kalori kontrolü ve egzersiz, sağlıklı ve kalıcı kilo vermek için önemlidir. Elbette ki sizin de biraz çabanız gerekecektir. Ancak sizden beklenen bu çaba eskiden sizin için çok zorlayıcı iken, hipnozla zayıflama desteği aldığınızda, sürecin sizin için ne kadar kolay hale geldiğini deneyimleyeceksiniz. 

Kimine “diyet yapmak” gibi gelen şeyler aslında bir başkasının normal yeme düzenidir öyle değil mi? İşte yaşam tarzınızda ve yemek alışkanlıklarınızda yapacağınız pozitif değişiklikler size “benim normal yeme düzenim zaten bu” gibi hissettiriyor olacak. Böylece diyet yaparak bir şeylerden mahrum kalıyor gibi hissetmeden, olması gereken yeni sağlıklı beslenme alışkanlıklarınız size “yeni normal yeme düzeni” gibi hissettirecek. Kilo vermek için yapılması gerekenleri yapmak için zorlanan kişiler için hipnoterapi, çok etkili bir destek yöntemdir. Hipnozu genel bir yaşam tarzı değişikliği yaklaşımına ek olarak kullanmak, sağlıklı kilo verme konusunda zorluk yaşayan insanlar için keşfetmeye değer olabilir. Şok diyetlerden ve hızlı zayıflama vaat eden ürün ve yöntemlerden uzak durmanızı tavsiye ederim.

hipnozla kilo verme

Hipnozla Zayıflama Nedir?

Unutmamak gerekir ki kilo probleminin üstesinden gelebilecek bir sihirli hap, içecek ya da zahmetsiz bir sihirli formül icat edilmemiştir. Çünkü bu bir çok açıdan karmaşık bir konudur; meselenin kaynağı her zaman sadece yemek programı veya egzersiz programı meselesi değildir. Zihinsel ve bilinçaltı kayıtlarımızda gerekli değişim gerçekleştirilmediği sürece kilo verme süreci zorlaşmakta ve en önemlisi de verilen kilolar bir süre sonra tekrar geri alınmaktadır. 

Çünkü değişime yardımcı olan temel unsurlar sadece “kişiye özel bir diyet ve egzersiz programı” gibi görünse de aynı zamanda bilinçaltımızda yemek ile ilişkilendirilmiş olan bazı duygularımız; bazı gıdalarla olan bilinçaltı ilişkilendirmelerimiz, stres seviyemiz, geçmiş ve mevcut ilişkilerimiz, özsaygı, özgüven, öğrenilmiş inançlarımız, korkularımız, alışkanlıklarımız, konfor alanımızda kalma içgüdümüz ve çok daha fazlası aslında kilo probleminin üstesinden gelebilmemiz için değişim yaratmamız gereken bilinçaltı unsurlardandır. Fazla kilolarımızdan etkin bir şekilde kurtulmak için bilinçaltımızdaki yaşam senaryomuzu değiştirmemiz şarttır. Hipnozla Kilo Verme Programı ile bu süreci hızlandırmanız mümkündür. Bu konuda yapılan bilimsel araştırmalar; hipnozun birçok kişi için kilo vermeyi kolaylaştıran, uygun diyet değişiklikleri yapmalarına; daha az kalori tüketmelerine; ve daha düzenli egzersiz yapmalarına olağanüstü yardımcı olduğunu gösteriyor.

Kilo problemi yaşayanlar için “kilo verme” kavramı sadece diyetten ibaret değildir; dengeli beslenmenin yanı sıra hayatınızı hedef kilonuza ulaşacak bir tarza oturtmak ve o kiloda kalacak şekilde bir yaşam tarzı edinmek de önemlidir. Kişinin fazlaca kilolu olmasına sebep olan ve derinlerde bir yerlerde yatan duygusal sebeplerin de Hipnoz yardımıyla ele alınması, en az diyet ve egzersiz kadar önemlidir.  Hem zihinsel hem de bedensel olarak kendinizi daima iyi hissedeceğiniz sağlıklı ve eğlenceli bir yaşam tarzı edindiğinizde, doğal yaşam akışınız zaten ideal kilonuzda kalmanızı sağlayacaktır. 

Hipnozla Kilo Verme Programı ile bu yaşam senaryonuzu yeniden yazmanız mümkün. Kilo almanıza, aşırı ve/veya sağlıksız yemek alışkanlıklarına sahip olmanıza sebep olan tüm bilinç dışı unsurlar hipnoz seanslarında teker teker ele alınıp revize edilir. Böylece kişiye yeni alışkanlıklar, yeni içgüdüler ve kilo verme hedefine yönelik bilinçaltı motivasyonlar kazandırılarak kilo vermek hem zevkli, hem kolay, hem de doğal hale getirilir. Fazla kilolardan sağlıklı bir yol izleyerek kurtulmak çoğu insan için pek de kısa vadeli bir süreç olmasa da kilo problemi yaşayanlar kilo verme sürecini aç kalarak, zorlanarak geçirmek zorunda değil.  

kilo verme
Hipnoz; diyetisyen ve egzersiz programınızı tamamlayıcı bir destektir. Bu bir takım oyunudur. Tıpkı bir sporcu ve antrenör ilişkisi gibi, herkes üstüne düşeni yapmak için gerekli çabayı göstermelidir. Kişi kendisi de değişim için kendi üstüne düşeni yapmalıdır. Siz istemezseniz hipnoterapist istemediğiniz bir şeyi hipnozla da olsa size zorla yaptıramaz. Bu aşamada hipnozun ne olup ne olmadığı hakkında geniş bilgi için “hipnoz nedir” bağlantısını okumanızı tavsiye ederim. Seanslarda ve sonrasında kişi kendisi de üstüne düşeni yapmalı. 

Ev ödevlerini eksiksiz yapma konusunda titiz olmalı ve belirtilen sayıda seansa devam konusunda da titiz ve istikrarlı olmalıdır. Kişiye verilecek olan bazı ev ödevleri (biz buna “ev oyunları” diyoruz), mutlaka ihmal edilmeden yapılmalıdır. Hipnotik kilo verme seanslarında hipnoterapistle beraber yapılacak olan uygulamalar ve hipnoz seansları ile kilo verme sürecinizi daha eğlenceli, kolay, ve özellikle de doğal bir süreç haline getirebilirsiniz. Ama unutmayın ki kilo vermek -hipnozla da olsa- hızlı kilo verdirmeyi hedefleyen, çok kısa sürede büyük bir kilo kaybı vaat eden bir sihirli değnek değildir.

Amaç HIZLI Kilo Vermek Değil, Sağlıklı ve KALICI Kilo Vermektir

Hipnozla zayıflama programı gibi bilinç dışı (bilinçaltı) uygulamaların kilo vermekteki ana amacı “hız” değildir. Kilo problemi yaşayanların bunun bilincinde olması önemlidir. Dünya Sağlık Örgütü de sağlıklı zayıflamak için (ve kalıcı kilo vermek için) haftada 500 gr. ila 1 kg. arasında kilo kaybı olması gerektiğini söylüyor. Yani sağlıklı zayıflama için, dengeli bir diyetle ve egzersizle ayda 2 kg ila maksimum 4 kg kilo vermek, en sağlıklısıdır. Böylece verdiğiniz kiloları geri alma olasılığınız da azalır. 

Kilo Verme Hipnozu Nasıl Bir His?

Hipnozla zayıflama konusunda araştırma yapanlar öncelikle bilmelidir ki hipnoz sırasında bilinciniz kaybolmaz. Bilinçsizlik değil, daha çok “derin bir rahatlama durumu” gibidir. Uykuya dalmadan önce hissettiğiniz doğal, havada uçuşan bir his gibi, veya örneğin sabah uyandığınızda tam olarak ayılmadan hemen önce hissettiğiniz o uyku ile uyanıklık arasındaki gibi histir. Hipnoz sırasında tüm söylenenlerin ve tüm sürecin farkında olursunuz Kendinizden geçmezsiniz. Bu harika hipnotik zihin durumunda olmak sizi değişime daha duyarlı hale getirir. Bu nedenle, kilo verme konusunda hipnoz halinde yapılan telkin çalışmaları ve egzersizler birçok kişi için çok etkili bir destek mekanizması olabiliyor. 

Hipnozla zayıflama yöntemi, diğer yöntemlerden farklıdır, çünkü hipnoz; kişinin hafızasındaki yemekle ilişkilendirilmiş anılarının; yeme alışkanlıklarının; korkularının; bazı yiyeceklerle olan çağrışımlarının; kendi kendine yaptığı olumsuz iç konuşmalarının; ve benlik saygısının filizlendiği bilinç dışı düzeyde olmak üzere direkt olarak problemin nedeni ve bu kilolara tutunmaya katkıda bulunan diğer bilinç dışı faktörleri ele alır.  

“Hipnozun ne olup ne olmadığı konusunda daha geniş teknik bilgi için ana menüdeki Hipnoz Nedir linkine tıklayarak o sayfayı inceleyiniz, sayfadaki videoyu da muhakkak izlemenizi tavsiye ederim. Böylece hipnozun çalışma mantığını ve doğasını anlayarak hipnozla ilgili yanlış bilgileriniz veya ön yargılarınız varsa, bunları giderme imkanınız olur.”

Kilo verme sürecinizi sizin için kolaylaştırmaya yarayan, bilinçaltınızda değişim yaratarak sorunun kaynağını hedef alan, yemekten alınan hazzı yeterli düzeye getirerek az yemekle de doyuma ulaşmayı sağlamaya yarayan bir uygulama süreci olan Hipnozla Kilo Verme ve Hipnoterapi Programı’nın amacı, kilo verme sürecini sizin için kolaylaştırmak; kilo verme konusunda sizi bilinçaltı düzeyde desteklemek; ve bilinç dışınızda (sorunun kaynağında) önemli değişimler gerçekleştirerek ideal kilonuza ulaştıktan sonra onu muhafaza etme konusunda da sizi bilinçaltı düzeyde motive etmek; ideal kilonuza ulaşma konusunda sizi bu hedefinize ulaşmaktan alıkoyan tüm bilinçaltı (bilinç dışı) dirençleri gidermektir. 

Hipnozla Zayıflamak Herkes İçin Uygun Bir Yöntem midir?

Hayır, kilo verme hipnozu istisnasız herkes için uygundur demek doğru bir söylem olmaz. Hipnoterapi, geçmişte psikoz öyküsü olan veya belirli bazı kişilik bozuklukları olan kişilere uygulanmamalıdır. Kanser gibi bazı ciddi hastalıklar da bu tip bir destek için uygun olmayabilir. Kilo problemi için bu tür bir tamamlayıcı terapi almayı düşünmeden önce; daha önceden var olan olası bir ruhsal probleminizi veya olası tıbbi rahatsızlıklarınızı daha da kötüleştirmeyeceğinden emin olmak için daima öncelikle doktorunuza danışmalısınız.

Hipnozla kilo verme veya bilinçaltı teknikleriyle sağlıklı kilo verme programları, psikolojik bir rahatsızlığı olmayan sağlıklı bireylerin ideal kilo hedefine aç kalmadan, kolay ve zevkli bir şekilde ulaşmasına yardımcı olur. En önemlisi de; ideal kilonuzu ekstra bir çaba sarf etmeden muhafaza etmenizi sağlayarak ulaştığınız ideal kilonuzda kalma şansınızı arttırır. Zira bu süreçte yeni bir bilinç dışı benlik imajı oluşturularak, özgüven ve özsaygı da güçlendirilir. Hipnoz yardımıyla hayatla ve bedeniyle barışık hale gelen bireyler bilinç dışı dirençlerini de kırarak, ideal kilolarına aç kalmadan, zorlanmadan, adeta birinci sınıf bir yolculuk konforunda ulaşabilirler. Zorlanmadan kilo vermek için hipnoz desteği almaya karar verdiyseniz, sağlıklı kilo vermenin bir süreç olduğunu bilmeniz önemlidir. Doğal olmayan zayıflama ürünlerinden ve şok diyet programlarından uzak durmanızı tavsiye ederim.

Kilo probleminizin hormonal/fizyolojik veya biyolojik bir kaynağı olup olmadığına emin olmak için önce bir tıp hekimine başvurmanız gerekir. Böylece tahlillerinizi yaptırarak probleminizin fizyolojik temellerini de doktorunuzla ele alabilirsiniz. Doktor kontrolünden geçmeden, hipnozu “tıbbi tedavilere alternatif bir yöntem” olarak görmeyin. Hipnoz, tedavinin kendisi değil, bir “tamamlayıcı” destek yöntemidir. Kilo problemine sebep olan fizyolojik ya da ruhsal bir probleminiz olmadığından emin olduktan sonra doktorunuzun da izniyle hipnoz desteği alabilirsiniz. 

Kilo verme hipnozu ile ilgili sorularınız veya randevu için e-posta veya telefonla irtibata geçmekten çekinmeyiniz.

One Response

  1. Burak bey geçen sene 13 kilo verdim sizinle. Burayada yazmak istedim: 1 sene geçti, sizinle seanslar bittikten sonrada kilo veremeye devam ettim, şu an toplam 17 kilo verdim ama dediğiniz gibi, seanslar bittikten sonra diyet yapmama gerek kalmadı çünkü yeme düzenim değişti artık. Eskiden bliyorsunuz günde 3-4 tane cola içerdim, şu an hala mesela canım tatlı ya da çoca cola hiç çekmiyor. Ayda yılda bir içiyorum ama yarım bardak içince canım istemiyor. Gece yemelerim de gitti, her şey yolunda. Şu an kilom 58, teşekkürler ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Duyuru Listemize Kaydol

Özel Duyuru, Güncelleme ve İndirimlerden Haberdar Ol
(Ayda 1 veya 2 adetten fazla e-posta almazsınız)

Sorularınız mı var?

Telefon veya e-posta ile irtibata geçmekten çekinmeyin

Merhaba...

Sorunuz mu var?

bilgi@hypnotistanbul.com

Sorularınız için benimle telefonla ya da e-posta yoluyla irtibata geçmekten çekinmeyiniz.

hypnotistanbul