Burak Uçkun

Burak Uçkun
Burak UçkunKlinik Hipnoterapist
Kişisel gelişim ve değişim yolculuğunuzda bilinçaltınızın mucizevi gücünden faydalanmak ister misiniz? 

Kimdir?

İçinde yaratıcılık barındıran her şeye olan tutkusu, bilinçaltının gücüne olan derin saygısı onu içgüdüsel olarak Hipnoz ile tanıştırdı. Burak Uçkun, hipnoterapi eğitimini 1968’de kurulan, 50 yılın üzerinde geçmişiyle dünyanın ve Amerika’nın ilk ulusal akreditasyona sahip hipnoterapi akademisi olan Los Angeles’taki Hypnosis Motivation Institute (HMI – College of Hypnotherapy)‘de aldı. Dünyada türünün tek akredite programı olan bu enstitünün klinik hipnoterapi programı ve diploması American Hypnosis Association onaylıdır. Dünyaca ünlü bu akademinin kurucusu John Kappas, Hipnoz alanının gelişmesindeki en önemli figürlerden sayılmaktadır ve 1973 yılında ABD’nin ”Mesleki Ünvanlar Federal Sözlüğü” nde “Hipnoterapist” ve “Hipnotist” ünvanlarının resmi tanımını yapan kişidir. Günümüzde halen bu resmi tanım yürürlüktedir. Burak Uçkun, USA’da 1972 yılında kurulmuş olan AFL-CIO Hypnotherapists Union Local 472 lisansına da sahiptir. (Lisans No: 11156582).

“Klinik Psikoloji Yüksek Lisans” eğitimini (tezli) İstanbul’da Beykent Üniversitesi‘nde tamamlamıştır. Yüksek lisans bitirme tezinin konusu; “Uçak Fobisinin Giderilmesinde Hipnotik Yaklaşım Ve Sanal Gerçeklik Uygulamalarının Etkililiğinin Karşılaştırmalı Olarak İncelenmesi” üzerinedir. Stajını Türkiye’nin ilk psikiyatri hastanesi olan “Özel Fransız LAPE Hastanesi”nde tamamlamıştır.

Burak Uçkun, 1971 doğumludur. Kendi uzmanlık alanlarındaki profesyonel deneyimlerini Los Angeles’taki HMI College of Hypnotherapy’de aldığı “Klinik Hipnoterapi” eğitimiyle harmanlayarak, çeşitli konularda bilinçaltı motivasyon desteği almak isteyen danışanlarına, ihtiyaç duydukları değişim ve bireysel gelişimi gerçekleştirmeleri ve kişisel hedeflerine ulaşmaları konusunda “bireysel danışmanlık” ve “grup eğitimleri” ile destek olmaktadır.

Bu Sayfayı Paylaşmak İstediğiniz Platformu Seçin: