Caddebostan, Bağdat cd.

Şan ap.No:304 D:20 Kadıköy | İstanbul

+90 539 914 23 10

bilgi@hypnotistanbul.com

Pts - Cts: 10:30 - 18:00

Randevu ve İrtibat Saatlerimiz

Klinik Psikolog Burak Uçkun - Hipnoterapist
BURAK UÇKUN
Uzman Klinik Psikolog, C.Ht.

Uzm. Kln. Psk. Burak Uçkun

Kln. Psk. Burak Uçkun, hipnoterapi diplomasını dünyanın ilk ulusal akreditasyona sahip hipnoterapi akademisi olan ABD Los Angeles’taki Hypnosis Motivation Institute (HMI – College of Hypnotherapy)‘de aldı. Yarım yüzyılı aşkın bir süre önce kurulan ve türünün tek akredite programına sahip olan bu enstitünün hipnoterapi programı ve diploması aynı zamanda American Hypnosis Association onaylıdır. Bu ünlü akademinin kurucusu olan Dr. John Kappas, Hipnoz alanının gelişmesinde katkıları olan en önemli figürlerden biri olmakla beraber 1973 yılında ABD’nin ”Mesleki Ünvanlar Federal Sözlüğünde”, günümüzde hala yürürlükte olan “Hipnoterapist” ve “Hipnotist” unvanlarının resmi tanımını yapan kişidir. 

Psikoloji alanındaki lisans eğitimini Nişantaşı Üniversitesi, “Psikoloji” bölümünde yüksek onur derecesiyle, bölüm ikincisi olarak tamamladı. “Klinik Psikoloji” alanındaki tezli yüksek lisans eğitimini de “Uçak Fobisinin Giderilmesinde Hipnoz ve Sanal Gerçeklik Uygulamalarının Etkililiği” konusunda yazdığı bilimsel araştırma teziyle Beykent Üniversitesi‘nde başarıyla tamamlayarak, Uzman Klinik Psikolog unvanını aldı. 

Klinik stajını Özel Fransız LAPE Psikiyatri Hastanesi’nde yapan Burak Uçkun, American Hypnosis Association’ın akredite hipnoterapistler listesinde yer almakla beraber, ABD’de 1972 yılında kurulmuş olan AFL-CIO Hypnotherapists Union Local 472 lisansına da sahiptir. (Lisans No: 11156582)

İki buçuk senesini İngiltere’de okuduğu ilkokul yıllarında birkaç müzik aleti çalmaya başlayan ve her zaman müzik ile iç içe büyüyen Burak; TED Kolej’de lise öğrencisiyken belediye konservatuarı TSM bölümünü birincilikle kazanarak yarı zamanlı olarak konservatuara devam etti. Liseden sonra üniversite eğitimi başlayınca, konservatuardan ayrıldı ancak mühendislik eğitimi süresince gitar/klavye çalmaya ve grubuyla müzik yapmaya devam etti.

1971 doğumlu Kln. Psk. Burak Uçkun, aynı zamanda İnşaat Mühendiliği diplomasına sahiptir. 1988 yılında bölüm birincisi olarak girdiği Doğu Akdeniz Üniversitesi mühendislik fakültesinden İnşaat Mühendisi olarak mezun olduktan sonra 1996 yılında İzmir’den İstanbul’a taşınarak ilk yüksek lisans eğitimine İstanbul Üniversitesi’nde finans bölümünde başladı. Eş zamanlı olarak Türkiye müzik sektöründe profesyonel albüm çalışmaları oldu. Profesyonel müzik sektöründeki müzik çalışmalarını bırakma kararı aldığı 2004 yılına kadar profesyonel müzik endüstrisinde “besteci, söz yazarı ve solist” kimliğiyle de yer aldı. İçinde yaratıcılık barındıran her şeye olan tutkusu ve bilinçaltının gücüne olan derin saygısı, onu içgüdüsel olarak Hipnoz ve Psikoloji ile tanıştırdı ve bu alanda uzmanlığını aldı.

Duayen besteci Selmi Andak’ın altmışıncı sanat yılına özel hazırlanan 60. yıl saygı albümünde birer şarkı seslendiren Sezen Aksu, Nükhet Duru, Özdemir Erdoğan ve Zerrin Özer gibi sanatçıların yanı sıra Burak Uçkun da bu özel albümde bir Selmi Andak bestesi seslendirdi.

1997 yılında ilk albümünde büyük satış rakamlarına ulaşan “Destan” adlı rock grubunun kurucu üyelerindendir. Bu grubun büyük başarı yakalayan tek albümü olan ilk albümden sonra gruptan ayrılarak kendi ismiyle 2 adet solo albüm çalışmasına imza attı. MSG üyesi ve “Müzik Yorumcuları Meslek Birliği (Müyorbir)” kurucu üyelerinden olan olan Burak Uçkun, iki kez Altın Güvercin Şarkı yarışması birinciliği olmak üzere, ulusal ve uluslararası platformlarda aldığı 12 adet müzik ödülünün de sahibidir.

Hem mühendislik hem de klinik psikoloji alanında uzmanlığı olan Burak Uçkun, müziği tamamen bıraktıktan sonra inşaat, yatırım ve eğitim sektörlerinde faaliyet gösteren bazı uluslararası şirketlerde genel müdürlük ve direktörlük gibi üst düzey yöneticilik görevleri üstlenerek, kurumsal hayatta da (özellikle satış ve pazarlamada) kurumsal satış rekorları ve başarılara imza attı. 

Burak Uçkun ortaokul, lise ve üniversite eğitimi boyunca basketbol takımlarında lisanslı sporcu olarak çeşitli il ve bölge birincilikleri kazanmasının yanı sıra, yüzme ve kayakta da lisanslı sporcu olarak geçmişte çeşitli madalyalar kazandı. Kendi sporcu geçmişi ve spora olan tutkusu nedeniyle, spor hipnozu konusunda da hizmet veren Kln. Psk. Burak Uçkun, çeşitli dallardaki aktif profesyonel sporcularla, “sportif performansı artırmaya yönelik”; “performans sorunlarına yol açan çeşitli bilinç dışı dirençleri aşmaya yönelik”; ve “sportif hedeflere ulaşma” konusunda, hipnozla spor performansını artırma seansları da yapmakta.

Burak, mühendislik eğitiminin kendisine kattığı analitik düşünme becerilerini “Klinik Psikoloji ve Hipnoterapi” alanlarındaki akademik bilgi birikimi ve mesleki/kişisel deneyimleri ile harmanlayarak; danışanlarına arzu ettikleri değişim ve dönüşüm hedeflerine ulaşmaları konusunda bireysel psikolojik danışmanlık ve terapi seansları ile destek oluyor. 

Ana dili seviyesinde İngilizce bilen Kln. Psk. Burak Uçkun, yurt dışında veya Türkiye’de ikamet eden Türk ya da yabancı danışanlarına Türkçe veya İngilizce olarak da yüz yüze veya online terapi hizmetleri veriyor. Ayrıca psikolog ve hekimlere özel gruplar halinde Hipnoz Eğitimleri de veriyor.

Daima hedef odaklı olmak üzere, kendi hayatında çok yönlü ve renkli bir yaşam senaryosu içinde yol alan Kln. Psk. Burak Uçkun; değişim ve dönüşümü kendi hayatında da defalarca deneyimlemiş; kendi konfor alanının dışına çıkma konusunda bilinçaltının desteğini yanına aldığını defalarca kanıtlamış bir uzman klinik psikolog olarak, 2012 yılında kurduğu “Hypnotistanbul” çatısı altında, danışanlarını da kendi bilinçaltları ile tanıştırmaya devam ediyor.

İletişim

Telefon: 0539 914 2310
Email: bilgi@hypnotistanbul.com
Bağdat Cd. No:304 Daire:20 (3. kat)
Caddebostan, Kadıköy | İstanbul

(Caddebostan, Unpak Kafe'nin üstü)

Merhaba...

Sorunuz mu var?

bilgi@hypnotistanbul.com 
Tel: 0539 914 23 10

Sorularınız için telefon ya da e-posta yoluyla irtibata geçmekten çekinmeyiniz.

hypnotistanbul