OtoHipnoz Eğitimi (Self Hipnoz)

Günümüzün hızlı ve stresli yaşam tarzında, içsel huzur ve rahatlama arayışı giderek önem kazanıyor. Otohipnoz, zihinsel potansiyelimizi keşfetmemize, iç dünyamızı ve duygularımızı yönetmemize yardımcı olan çok etkili bir bilinçaltı programlama tekniğidir. Bu makalede, kendi kendini hipnoz haline almanın ne olduğunu merak edenlere, otohipnoz tekniğinin temel ilkeleri ve faydaları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

İçindekiler

Otohipnoz Nedir?

Birçok insan, zihinsel gücümüzün sınırlarını keşfetmek ve kullanmak istiyor. Çoğumuz insan beyninin harika yeteneklerine tam olarak sahip değiliz. Neyse ki, otohipnoz olarak bilinen bir yöntem, içsel kaynaklarımızı kullanmanın ve bu potansiyeli açığa çıkarmanın etkili bir yolunu sunuyor.

Bir kişinin kendi kendini hipnoz haline almasına “otohipnoz” denir. Bu teknik, farkındalığını artırarak, kişinin derin bir rahatlama ve odaklanma durumuna ulaşmasını sağlar. Bu yeteneği geliştirmek için sık sık kendi kendini hipnoza alma egzersizleri yapmak gerekir. Böylece kişide bir koşullanma oluşur ve kişi her seferinde daha verimli bir şekilde kendini hipnotik zihin durumuna alabilir. Olumsuz düşüncelerinizi değiştirmek, zihinsel potansiyelinizi harekete geçirmek ve hedeflerinize daha kolay ulaşmak için otohipnoz tekniklerini öğrenebilirsiniz. 

Otohipnoz teknikleri, ruh sağlığı problemlerini kendi kendinize tedavi edebileceğiniz bir terapi niteliği taşımaz. Sadece hedeflere ulaşma konusundaki kişisel gelişime yönelik alanlarda etki sağlar.

Otohipnoz Nasıl Yapılır?

Otohipnoz, kişisel gelişimden stres azaltmaya kadar, klinik olmayan geniş bir yelpazede kullanılabilir. Oto hipnoza başlamak için öncelikle sessiz ve sakin bir ortamda olduğunuza emin olun. Bedeninizi destekleyen rahat bir koltukta oturun ya da uzanın. 

Gözlerinizi kapattıktan sonra, bazı basit rahatlama teknikleriyle başlayarak zihninizi sakinleştirin. Ardından, hedeflerinize veya ihtiyaçlarınıza göre sizin için en uygun olan otohipnoz tekniğini kullanarak, kendinizi hipnotik hale bırakın. 

Daha sonra, imgeleme yoluyla hedeflerinizi zihninizde ‘zaten gerçekleşmiş’ gibi, tüm duyuları da işin içine katarak (hatta abartarak) görselleştirin. Bunu yaparken zihninizde ‘hedefinize nasıl ulaşacağınızı değil, ulaşmış olduğunuz halini’ canlandırın. Hedefinize nasıl ulaşacağınızı bilinçaltınız çözümleyecektir. Siz sadece sonuca odaklanın. Otohipnoz yaparken bu hayali senaryonuzu, sanki çoktan gerçekleşmiş gibi hissetmeye çalışın. Otohipnoz yaparken 5 duyunuzu ve tüm duygularınızı da sürece dahil etmelisiniz. Hedefinize ulaşmış olsaydınız ne hissederdiniz, hayatınız nasıl olurdu, neler farklı olurdu? Hepsini zihninizde senaryolaştırın.

Otohipnoz, sadece düzenli olarak pratik yapanlarda etkili olur. Bu yüzden sabırlı olun ve istikrarlı bir şekilde her gün kendi kendine hipnoz egzersizlerinizi yapın. Unutmayın; otohipnoz bir koşullanma sürecidir. Uyguladıkça, kendi kendini hipnoza alma yeteneğiniz gelişecektir.

Otohipnoz Yöntemleri

Temel ve ileri teknikler olmak üzere çok çeşitli otohipnoz yöntemi vardır. En popüler self-hipnoz tekniklerinden bazılarını sıralayalım:

 1. Görselleştirme Yöntemi: Bu yöntemde, bireyler kendilerini hipnotik hale alarak zihinlerinde detaylı olarak hedeflerini olmuş gibi canlandırmak suretiyle imgeleme çalışmaları yapar. Bu teknik uygulanırken 5 duyuyu da kullanarak tüm hisleri de işin içine katmak önemlidir. Görselleştirme içeren oto-hipnoz yöntemlerini öğrenmek çok kolaydır.

 2. Nefes Alma Teknikleri: Otohipnozda derin, ritmik ve düzenli nefes alma egzersizi yapmak, bireyin Alfa veya Teta beyin dalgalarına kolayca ulaşmasını kolaylaştırır. Bu teknik genellikle çalışmanın başında uygulanır. Sonrasında derinleştirme teknikleri uygulanır ve nihayetinde görselleştirme alıştırmalarına başlanır.

 3. Oto-Suggestion (Kendi Kendine Telkin) : Hedeflere yönelik kısa olumlama cümleleri (affirmasyonlar) belirleyerek, bunları hipnotik haldeyken zihninizde tekrar etmek de otohipnoz yöntemlerinden biridir. Ancak bu yöntemde bilinçli zihin diğer yöntemlere göre daha aktiftir. Bu nedenle de diğer tekniklere göre daha az etkilidir. Her bir çalışmada en fazla 2 veya 3 cümle belirlenerek, birkaç dakika boyunca yüksek konsantrasyon halinde tekrar edilmelidir. Cümleler kısa ve öz olmalıdır. Bu oto-telkinler ‘olumlu, şimdiki zamanda ve kişiye özel’ olarak formüle edilmelidir.  

 4. Dr. Edmund Jacobson’ın Progresif Kas Gevşetme Tekniği: Bu teknik, vücudun farklı kas gruplarını, önce ayaklardan başlayarak sırayla gevşetmekten ibarettir. Hipnotik hale ulaşmak için planlı olarak önce derin bir rahatlama sağlamayı amaçlar. Bu sırada beden gibi duygular ve düşünceler de gevşer. Bedensel gevşeme zihinsel gevşeme ile birleştiğinde, bir çok kişi için otohipnotik imgeleme egzersizleri için uygun bir başlangıç noktası oluşturabilir.

 5. Çapalama Teknikleri: Bu teknikte bireyler belirli bir duyguyu belirli bir fiziksel hareketle veya belirli bir kelimeyle eşleştirir. Yani bir duygu ile bir hareket veya kelime arasında bir nevi “klasik koşullanma” oluşturulur. Örneğin, işaret parmağıyla baş parmağı birleştirme gibi bir fiziksel hareket ile ‘sakinlik’ duygusunu birbiriyle ilişkilendirmek gibi. Böylece, gelecekte sakinlik duygusuna ihtiyaç duyulduğunda bu hareketi yapmak, hızlıca sakinlik duygusuna erişmeyi sağlar. Topluluk önünde konuşma korkusu, sınav heyecanı, panik atalar ve benzeri durumlarda kullanmak üzere bu tür bir koşullanma tetikleyicisi oluşturmak, çok işinize yarayabilir.

 6. Ses Kayıtları ve Rehberli Meditasyonlar: Bazı kişiler, önceden hazırladıkları otohipnoz ses kayıtlarını veya meditasyon Mp3’lerini kullanmayı tercih edebilir. Bu tür yardımcı araçlar, özellikle başlangıçta kendi kendini hipnoza alma konusunda zorlanan kişiler için faydalı olabilir. Ancak Mp3 dinlemek, hipnoz değildir. Guided meditation olarak da bilinen rehberli meditasyonlar, bir hipnoterapistin ya da psikoloğun yapacağı terapilerin yerini alamaz. Mp3 dinlemek çoğu kişide hiç etkili olmasa da telkine çok yatkın olan bazı kişiler, bu tür ses kayıtları dinlemenin faydasını görebilirler.

 

Bunlar en basit ve temel otohipnoz teknikleri ile ilgili kısa ipuçlarıdır. İleri düzey teknikleri doğru olarak öğrenerek düzenli olarak uygularsanız, aldığınız başarılı ve hızlı sonuçlar sizi şaşırtabilir.

Otohipnozu hipnotik haldeyken altında öğrenmek bilinçaltınızın bu zihin durumuna koşullanmasını kolaylaştıracağı için bu konuda eğitim alırken eğitimin bireysel hipnoz uygulaması da içerip içermediğine dikkat edin. Her yöntem herkeste aynı başarılı sonuçları vermez. Bu nedenle, tüm temel ve ileri teknikleri öğrenerek, kendinize en uygun olan tekniği seçebilir, düzenli egzersizler yaparak kendi kendinizi hipnoza alma konusunda kısa sürede ustalaşabilirsiniz.

Otohipnoz Özel Ders

hipnoz egitimiKendi kendine hipnoz yani otohipnoz uygulamayı öğrenerek, hedeflerinize ulaşma konusunda dev bir adım atabilirsiniz. Bilinçaltı, hipnoz altında deneyimlediği şeyle gerçek hayattaki deneyimlerini eşdeğer tutar. Tıpkı bir simülatör gibi. Kendinizi hipnotik zihin durumuna ulaştırarak hipnoz altında zihninizi bir simülatör olarak kullandığınızda, bilinçaltınız sizi üstünde çalıştığınız hedeflerinize ulaştırmak üzere yeni programlamayı kayıtlarına alarak adeta bir oto-pilot gibi sizi hedefinize ulaştırır. 

Kritik zihni devreden çıkarmakla (kendinizi hipnotik zihin durumuna almakla) zihninize yeni programlar yükleyebilirsiniz. Hayatınızda hiçbir şey zor olmak zorunda değil! Düzenli olarak oto hipnoza kısa bir vakit ayırmakla hayatınızın kontrolünü tamamen kendi ellerinize alabilirsiniz.

 • İlişkilerin üzerinde mi çalışmak istiyorsun?
 • Kariyerinde yükselmek mi istiyorsun?
 • Yeme alışkanlıklarını mı değiştirmek istiyorsun?
 • Derslerinde daha başarılı olmak mı istiyorsun?
 • İş stresinden bir an önce kurtulmak mı istiyorsun?
 • Belki de daha çok bolluk ve bereket ya da işlerinizde daha başarılı sonuçlar almak istiyorsundur…
 • Satışçılar… Satış başarınızı arttırmak istiyorsanız otohipnoz eğitimi tam size göre.
 • Ulaşmak istediğin bir hayalin, bir hedefin mi var?
 • Sporcu musun? Belki de sportif performansını arttırmak istiyorsundur…
 • Ya da sadece motive olmak istiyor olabilirsin.
 • Yaklaşan bir sınav mı var? Sınav heyecanını otohipnoz eğitimi alarak yenebilirsin.
 • Belki de stres yönetimi konusunda bilinçaltını yeniden programlamak istiyorsundur…
 • Self-Hipnoz nasıl yapılır, bu eğitim ile %100 öğrenebilirsiniz.
 

Hayatınızda somut bir şekilde fark yaratabilirsiniz!. Kendi Kendine Hipnoz (oto hipnoz) yapmayı öğrenmek ve düzenli olarak uygulamak sizin için yepyeni bir hayatın başlangıcı olabilir. Değişimi yaratmak sizin elinizdedir. Yapmanız gereken tek şey ise hayatınızın kontrolü elinize almaya artık karar vermenizdir.

Özel Ders OTOHİPNOZ

Randevu ile, Yüz Yüze, ÖZEL DERS
6000 TL
 • 3 Saatlik Yüz Yüze ÖZEL DERS
 • Eğitim Kitapçığı
 • Hipnoz Seansı da İçerir
 • Yüz Yüze ÖZEL DERS
ÖZEL DERS

AVANTAJ PAKETİ

Oto Hipnoz Özel Ders + "Zihinsel Banka Online Eğitimi"
6500 TL
 • 3 Saatlik Yüz Yüze ÖZEL DERS
 • Eğitim Kitapçığı
 • Hipnoz Seansı da İçerir
 • Yüz Yüze Özel Ders + Online ZİHİNSEL BANKA Eğitimi
AVANTAJLI

Otohipnoz Faydaları Nelerdir?

Kendinizi hipnotik zihin durumuna almanızın çok sayıda faydaları vardır. Öncelikle stres ve kaygıyı azaltmada çok faydalıdır. Günde bir iki kere bu zihin durumuna girerek zihinsel rahatlama ve imgeleme egzersizleri yapmak, stres hormonlarının salınımını azaltarak derin bir rahatlama duygusu yaratır. 

Bu teknik ayrıca hem odaklanma ve konsantrasyon yeteneğinizi arttırır hem de öğrenciyseniz daha verimli çalışmanızı sağlar. Öğrenci değilseniz de iş yerinizde daha iyi konsantre olmanızı ve hedeflerinize ulaşma konusunda daha iyi odaklanmanızı sağlar. Sonrasında aldığınız sonuçlara şaşıracaksınız!

Self hipnoz teknikleri, olumsuz düşünce kalıplarını dönüştürmek için de kullanılabilir. Hipnozun harika gücünü kullanarak içsel konuşmalarımızı yönetebilir, olumsuz öz-değerlendirme alışkanlığımızı veya korku ve kaygılarımızı besleyen düşünceleri ortadan kaldırabiliriz. Bu da kendimizi daha güvende hissetmemize ve kendimize olan inancımızı geliştirmemize yardımcı olur.

“OtoHipnoz işe yarıyor; hipnozun gücü artık inkar edilemez ...

"Kendi Kendine Hipnoz, Herkesin Öğrenmesi Gereken Bir Tekniktir!"

"Bu sabah kalktığında bunun hayatının değiştiği gün olacağını düşünmüyordun, değil mi? Fakat bu olacak, çünkü seninle başarının arasında duran yegane şey 'başlamak' ve 'asla vazgeçmemektir"
placeholder
ROBERT H. SCHULLER

Kendi Mucizeni Kendin Yaratabilirsin!

“Yale Üniversitesi, Stanford Üniversitesi ve diğer üst düzey akademik ve sağlık kurumlarında yapılan yüzlerce çalışma ve araştırma sonucunda Amerikan Tıp Derneği, Amerikan Psikiyatri Birliği dahil tüm araştırmacılar “Kendi Kendine Hipnoz” un hedeflere ulaşma konusundaki muhteşem etkileri konusunda hemfikir oldular…”

Oto hipnozBilinçaltınızı yeniden programlayarak hedeflerinize kolayca ve en hızlı şekilde ulaşmak sizin için önemliyse “Kendi Kendine Hipnoz” tekniklerini mutlaka öğrenmelisiniz! Eğitimi alarak otohipnozu (kendi kendine hipnoz) hayatınızın bir parçası haline getirdiğinizde hayatınızda radikal gelişmeler yaratmanızın çok kolay hale geldiğine şahit olabilirsiniz. 

Öğreneceğiniz “Kendi Kendini Hipnoza alma” tekniklerini kendi tercihlerinize göre şekillendirerek kendi otohipnoz uygulamalarınızı mümkün olduğunca zevkli hale getirebilirsiniz. Emin olun ki emeğinizin karşılığında alacağınız sonuçlar, ayırdığınız zamana değecektir. Kendi üzerinizde günlük olarak düzenli bir şekilde oto hipnoz çalışmanız, kısa sürede size başarıyı getirecektir. Oto hipnoz nasıl yapılır, öğrenebilirsiniz.

Otohipnoz Eğitimini Kimler Alabilir?

Bu eğitim her yaştan ve her meslekten katılımcı için uygundur: 

 • Kişisel gelişim disiplinlerine ilgi duyanlar,
 • Öğrenciler,
 • Beyaz yakalılar,
 • Hayatında değişim ve dönüşüm yaratmak isteyenler,
 • Ulaşmak istediği bir hedefi olanlar,
 • …ve bilinçaltının gücünü keşfetmek isteyen herkes katılabilir.
 

Özel Ders olarak eğitim süresi: 3 saat civarındadır. 

(Bu özel ders, “Bireysel Hipnoz Deneyimi” de içerir)

OtoHipnoz Öğrenmek ve Uygulamak

İnsanlar çoğu zaman self-hipnoz (kendi kendine hipnoz) için çok meşgul olduklarını ve hayat tarzlarının kendi kendine hipnoz uygulamaya vakit bulmaya izin vermediğini söylerler. İnsanın televizyon seyretmeye veya çay kahve içmeye vakitleri her zaman vardır. Herkesin ne kadar kısa olursa olsun boş bir zamanı mutlaka vardır. Kendisi için faydalı olacak bir şeye günde üç beş dakika zaman bulmak, herkes için mümkündür.

Gerçekten meşgul‘ olan insanlar, gerçekte kendi kendine hipnoz yapmanın diğer işleri arasında öncelikli bir şey olmadığını veya aciliyeti olmadığını söylemektedirler. Yani değişimi ne kadar istiyorsunuz? Bu önemlidir. Öncelikleriniz nelerdir? Bunları tespit etmelisiniz. Hedeflerinize yönelik ototelkin teknikleriyle düzenli olarak çalışmaya kararlı olmalısınız.

Kendi kendine hipnozdan maksimum faydayı sağlamak için birazcık zaman ve emek harcamak gerektiğini bilmek önemlidir. Olumlu değişikliklerin olmasını sağlayacak kişi sizsiniz. Bu da şüphesiz ki amaçlarınıza sıkı sıkıya bağlı olmanızı gerektirir. Kendi kendine hipnoz çalışmalarını yapmaya vakit bulup bulamamanız, olumlu değişim kazanmaya ve bu değişimi devam ettirmeye ne kadar değer verdiğinize bağlı olacaktır.

Hedefleri Olan Herkes Öğrenmeli

Oto hipnoz ve otohipnoz eğitimi nedirDünyada üst düzey sporcuların çoğu hipnoz desteği almaktadır. Ve kendi kendine hipnoz tekniklerini uygulamak spor kariyerlerinin vazgeçilmez bir parçasıdır. Örneğin Tiger Woods bu sporu profesyonel olarak yapmaya başladığı ilk yıllardan beri hipnoz desteği alıyor ve kendi kendine hipnoz tekniklerini düzenli olarak uyguluyor. Başarılı tenisçiler, futbolcular, NBA’daki basketbol oyuncuları, yüzücüler, dövüş sporları ile ilgilenen profesyonel sporcular için oto telkin yöntemiyle zihinsel prova yapmak, spor hayatlarının ve idmanlarının vazgeçilmez bir parçasıdır. Hipnoz ve Spor ile ilgili makalede ototelkin ve hipnozun spor alanındaki kullanımı ile ilgili geniş bilgi bulabilirsiniz. 

İster kendi başına,  ister başka bir terapiye veya tedaviye yardımcı bir araç olarak kullanılsın; Hipnoterapi veya Kendi Kendine Hipnoz Teknikleri, insanlara öyle ya da böyle çok yardımcı olur. Fakat pozitif etkileri hızla görmek için ihmal etmeden düzenli olarak oto-telkin çalışması yapmayı ihmal etmemeniz gerekmektedir. En iyi sonuçlar, motivasyonu iyi olan ve yaptığı işi daha iyi yapma konusunda kararlı kişiler tarafından alınmaktadır. Hayatta emek verdiğiniz her şey gibi, hedefe ulaşmaya olan istek de hedeflerinize ulaşma hızınızda belirleyicidir. Bu nedenle otohipnoz (self hypnosis) eğitimi aldıktan sonra düzenli olarak uygulamanız gereklidir.

Otohipnoz Tedavi midir?

Kendi kendini hipnoz (self hypnosis), bir tedavi yöntemi değildir. Bu tür kendi kendine yardım teknikleri genellikle stres yönetimi, odaklanma, olumsuz düşüncelerle başa çıkma, hedeflere ulaşma ve kişisel gelişim konularında kullanılabilir. Ancak ruhsal sağlık sorunları olan kişilerin, bir uzman psikoloğa danışmaları gerekir.

Kendi kendine yardım teknikleri kullanmak, ciddi sağlık sorunları olan kişiler için yeterli olmayacağı gibi uygun da olmayabilir. Ciddi fiziksel veya psikolojik sorunları olan kişiler, otohipnozu kendi kendilerine uygulamamalıdır. Tedavi gerektiren durumlarda klinik alt yapısı da olan bir uzmana başvurmalısınız. Bu tür oto-telkin teknikleri hedeflere ulaşma ve rahatlama için oldukça etkilidir ancak herhangi bir tedavi yerine geçmediği unutulmamalıdır. Hipnozun klinik uygulamalarını uygulamak için hipnoz eğitimi almak gerekir. Ayrıca psikolojik rahatsızlıkların tedavisi ile ilgili bir alanda uzmanlık diplomanız (üniversite diploması) olmalıdır. Otohipnozla hipnoterapi aynı şey değildir.

Otohipnoz Egzersizinin Önemi

Self-hipnoz, geliştirilebilen bir beceridir. Koşullanmanın oluşması ve becerilerin geliştirilmesi için çok tekrar ve bol pratik yapmak çok önemlidir. Bu teknik bir kez öğrendikten sonra, geliştirmek ve bu zihin durumuna hızlıca girme konusunda etkili bir koşullanma oluşması için her gün düzenli olarak uygulamak gerekir. 

Bu tekniği kulaktan dolma bilgilerle veya YouTube videolarındaki bir çoğu yanlış veya yetersiz bilgilerle dolu amatör videolardan öğrenmek zordur. Otohipnoz tekniğini bireysel seansla bilinçaltına yerleştirmek için bir uzmandan otohipnoz eğitimi almak, bu teknikeri doğru öğrenip doğru uygulamanızı sağlar.

Düzenli olarak pratik yapmak, zihinsel ve duygusal durumumuz üzerinde daha uzun vadeli bir olumlu etkiye sahip olur. Biliyorsunuz ki yeni alışkanlıklar oluşturma süreci de ‘süreklilik’ gerekir. Tıpkı bir enstrüman çalmayı veya İngilizceyi öğrenirken bol bol pratik yapmamız gerektiği gibi. Kendi kendini hipnoza alma egzersizlerinizi düzenli olarak yaparsanız, otohipnoz becerinizi üst düzeye getirebilirsiniz.

Sonuç:

Sonuç olarak, otohipnoz teknikleriyle olumlu sonuçlar almak ve faydalarını en üst düzeyde deneyimlemek için düzenli uygulamaya ihtiyaç vardır. Her gün pratik yapmak, becerilerinizi geliştirir. Kişisel gelişimde güçlü bir araç olan kendi self-hipnoz tekniklerini bir yaşam tarzı haline getirmek ve düzenli olarak uygulamak, kişisel gelişimimizi destekleyen belki de en güçlü araç olabilir. Otohipnoz teknikleri, kişisel gelişim ve dönüşüm yolculuğumuzun bir parçası olmalıdır.

GÜNCEL ONLINE EĞİTİM, SEMİNER ve ETKİNLİKLERİMİZ:

Picture of Klinik Psikolog BURAK UÇKUN

Klinik Psikolog BURAK UÇKUN

Hipnoterapi diplomasını dünyanın ulusal akreditasyona sahip ilk hipnoterapi akademisi olan, ABD Los Angeles’taki HMI College of Hypnotherapy‘de aldı. Lisans eğitimini yüksek onur derecesiyle ve bölüm ikincisi olarak mezun olduğu İstanbul Nişantaşı Üniversitesi, “Psikoloji” bölümünde tamamladı. “Klinik Psikoloji” alanında Yüksek Lisans eğitimini (tezli) İstanbul Beykent Üniversitesi‘nde başarıyla tamamlayarak Uzman Klinik Psikolog unvanını aldı. Ayrıca inşaat mühendisliği lisans diplomasına da sahip olan Klinik Psikolog Burak Uçkun, "American Hypnosis Association" akredite hipnoterapistler listesinde yer almaktadır. Yetişkinler için Bilişsel Davranışçı Terapi ve Hipnoterapi yönelimli psikoterapi hizmetleri vermekle beraber alandaki uzmanlara Hipnoz eğitimleri de vermektedir.

Yazarın Tüm Makaleleri
Picture of Klinik Psikolog BURAK UÇKUN

Klinik Psikolog BURAK UÇKUN

Hipnoterapi diplomasını dünyanın ulusal akreditasyona sahip ilk hipnoterapi akademisi olan, ABD Los Angeles’taki HMI College of Hypnotherapy‘de aldı. Lisans eğitimini yüksek onur derecesiyle ve bölüm ikincisi olarak mezun olduğu İstanbul Nişantaşı Üniversitesi, “Psikoloji” bölümünde tamamladı. “Klinik Psikoloji” alanında Yüksek Lisans eğitimini (tezli) İstanbul Beykent Üniversitesi‘nde başarıyla tamamlayarak Uzman Klinik Psikolog unvanını aldı. Ayrıca inşaat mühendisliği lisans diplomasına da sahip olan Klinik Psikolog Burak Uçkun, "American Hypnosis Association" akredite hipnoterapistler listesinde yer almaktadır. Yetişkinler için Bilişsel Davranışçı Terapi ve Hipnoterapi yönelimli psikoterapi hizmetleri vermekle beraber alandaki uzmanlara Hipnoz eğitimleri de vermektedir.

Yazarın Tüm Makaleleri

Bunlar da ilginizi çekebilir

Sorularınız mı var?

Telefon veya e-posta ile irtibata geçmekten çekinmeyin

Hipnoz Uzmanı ve Klinik Psikolog Burak Uçkun
Klinik Psikolog BURAK UÇKUN

Merhaba...

Sorunuz mu var?

bilgi@hypnotistanbul.com 
Tel: 0539 914 23 10

Sorularınız için telefon ya da e-posta yoluyla irtibata geçmekten çekinmeyiniz.

hypnotistanbul