Olumlama Cümleleri

pozitif_dusunceGerçek şu ki olumlama cümleleri bilinçli düzeyde söylendiğinde aslında çoğu zaman “pozitif düşünmek” konsepti kapsamında ele alınabilecek bir çabadan öteye gitmez. Çoğu kişi olumlama cümleleri ile düzenli olarak çalışmalar yapsa da çoğu zaman bu cümlelerin bilinçaltı tarafından özümsenmesini sağlayamaz. Çünkü bu cümlelerle çalışırken aslında bilinçli zihin seviyesinde çalışırız ve cümleleri bilinçli zihnimizle dile getiririz. Ama olumlama cümlelerinin asıl ulaşması gereken yer bilinçaltı zihnimizdir.

Olumlama cümleleri söylemek ve bu cümleleri düşünmek, bilinçli zihnimizle yaptığımız, irademizle gerçekleştirdiğimiz bir eylemdir. Burada hatırlamamız gereken en önemli şey şudur; Hayatımızı ve davranışlarımızı yöneten ve yönlendiren bilinçli zihin değil, bilinçaltı zihindir. Dolayısıyla olumlamalar direk bilinçaltımıza hitap edecek şekilde telkin edilmedikçe bu, bilincimizle gerçekleştirdiğimiz ve işe yaramayan bir çabadan öteye gidemiyor maalesef.

Gerçekte “pozitif düşünce” çabası “ümit etmek” ile eşdeğer bir çabadan öteye gitmemekte. Ama şu da bir gerçektir ki olumlama cümleleri de aslında bir çeşit telkindir. Ancak bilinçaltı düzeyde içselleştirilemediği sürece hiçbir fayda sağlamayacağı da başka bir gerçektir. Olumlama cümlelerinden sonuç almak için bu cümlelerin bilinçaltına ulaşmasını sağlamak şarttır. Ancak tek başına olumlama cümleleri okumak veya yazmak maalesef o cümlelerin bilinçaltımıza ulaşması için yeterli değildir.

Pozitif Düşünmek Neden Çözüm Değil?

Bazı konularda net sonuçlar almak isteriz. Hedefe ulaşmak isteriz. Ve bu hedeflerimize ulaşmayı ümit ederiz. Aslında bütün bu pozitif düşünme çabalarımız bilinçli zihnimiz ile yaptığımız çabalardır. Bilinçli zihnimizle ne kadar uğraşırsak uğraşalım bilinçli zihnin çabaları tek başına bizi hedeflerimize ulaştırmaz. Belki kısa vadede biraz işe yaramış gibi görünse de uzun vadede kalıcı sonuçlar elde etmemizi sağlamaz. Tek başına pozitif düşünme çabaları kısa bir süre için kendinizi iyi hissetmenizi sağlamaktan öteye gitmez.

Bu tür teknikleri denemeyin demiyorum, tabi ki deneyin, uygulayın. Pozitif düşüncenin rahatlatıcı etkilerini hissedin. Kısa bir süre de olsa kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan her şeyi uygulamanızı tabi ki tavsiye ederim. Ancak hedeflere ulaşmakta bizi ileri sıçratan da geriye çeken de aslında çocukluğumuzdan bu yana bilinçaltımıza “öğrenilmişler” olarak ilmek ilmek işlediğimiz, benliğimizin bir parçası olarak kaydettiğimiz yaşam senaryolarımızdır. Bilinçli zihnimizle ne kadar uğraşırsak uğraşalım bilinçaltımızda yazdığımız programı değiştirmek için bilinçli zihnimizin çabaları yeterli olmayabilir.

Kitapçılarda pozitif düşünmenin önemi ile ilgili onlarca kitap var. Kitap okumak da bir çeşit trans hali oluşturur elbette. Bu yüzden bu tür kitapları okumak bazılarımızın bilinçaltına hitap edip pozitif değişimler oluşturmamıza katkıda bulunabilir ama tek başına pozitif düşünce çabaları hedeflere ulaşma konusunda pek de işe yaramaz. “Pozitif düşün” diyen kitapları okuduktan sonra “tamam da kardeşim öyle ‘pozitif düşün’ demekle de olmuyor ki; zaten boğazıma kadar borç içindeyim, evime haciz gelmiş, kolesterolüm tavan yapmış, çocuğum hasta, karım ikinci çocuğumuza hamile, kirayı da geciktirdim zaten, bir de üstüne işimden olmuşum iş arıyorum 6 aydır, bu şartlarda hadi buyur sen pozitif düşün bakalım kolaysa…” diyen kişilere rastladınız mı hiç?…

olumlamaPeki o zaman ne yapmalıyız?

Bilinçaltınıza ulaşmanın yollarını araştırmakla başlayabilirsiniz. Bu sayfalarda şu an bu yazıları okuduğunuza göre aslında doğru yoldasınız. Hayatınızda hızlıca pozitif değişimler ve buna bağlı kalıcı sonuçlar elde etmek istiyorsanız, sizi sürekli aynı girdabın içinde tutmaya çalışan, bilinçaltınıza kendi kendinize yazdığınız ve sizi  hedeflerinizden geri tutmaya çalışan yaşam senaryonuzu hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacak şekilde yeniden yazmanız, düzeltmeniz mümkün. Hayır, “hipnoz” demiyorum. Hipnozun bu konuda ne kadar başarılı ve hızlı sonuçlar verdiğini zaten hypnotistanbul.com sayfalarını yeterince incelediyseniz şimdiye kadar anlamışsınızdır muhakkak. Hipnoz tabi ki çok etkili, çok hızlı bir yöntemdir. Ama ben size kendi kendinize, içinde “hipnoz” olmadan kolayca uygulayabileceğiniz bir teknikten bahsediyorum!

Günde sadece 5-10 dakikanızı ayırarak çok hızlı bir şekilde bilinçaltınıza yazılmış olan yaşam senaryonuzu değiştirebilirsiniz. Bilinçaltınız sizi korumak için küçüklüğünden beri kendisine öğrettiğiniz “öğrenilmişler” olarak kabul ettiği şeyleri hayatınızda uygulamanızı sağlıyor. Kötü bir niyeti yok. O sadece sizi “bilinmeyen” den korumak için “öğrenilmişler” çemberinin (bilinenler çemberinin) dışına çıkmamanızı sağlamak için çalışıyor. Oysa bilinçli zihninizle düşündüğünüzde başarılı olmak, bolluk içinde olmak, endişelerden uzak bir hayat yaşamak, mutlu olmak, insanlarla iyi ilişkiler içinde olmak sizin için iyi bir şey. İşte bilinçaltınız bu yorumu yapmaz. O sadece sizi “öğrenilmiş” yaşam senaryonuzun içinde tutmaya çalışır.

O zaman bilinçaltınıza yeni bir yaşam senaryosunu yeniden öğretmeniz, yeniden tanımlamanız, yani yeniden programlamanız gerekir. Ve bunun da çok kolay uygulanabilen, olumlama tekniği içermeyen bir yolu var. İnanmanız veya inanmamanız hiç önemli değil. Pozitif düşünmek için çaba harcamanıza da gerek yok. Tek yapmanız gereken günde 5-10 dakikanızı ayırmak.  ZİHİNSEL BANKA TEKNİĞİ“, yaşam senaryonuzu yeniden yazmanızın en kolay ve en etkili yollarından biridir.

Bilinçaltınızı Başarıya ve Bolluğa Programlamanın Kolay Yolu

Uzaktan EğitimPozitif düşünce programlarının bittiği yerde ZİHİNSEL BANKA KONSEPTİ başlar. Ulaşılmak istenen hedefler eğer bilinçaltı düzeyde kabul görürse ancak o zaman “ulaşılır hedefler” olurlar. Zihinsel Banka Programı da işte tam olarak bunu yapıyor. Bilinçaltınız tekrar programlayın. Başarıya programlayın. Bolluğa, mutluluğa programlayın. Sonra hayatın size getireceği bolluk, mutluluk ve başarılara tanıklık etmenin hazzını yaşayın. Bu eğitimi artık “online uzaktan eğitim” olarak da alabilirsiniz!

Bilinçaltımızın yaşam senaryomuzu nasıl oluşturmuş olduğu konusunu daha detaylı incelemeden önce şu gerçeği kabul edin ki siz aslında ÇOK BAŞARILISINIZ! Evet… Çok başarılısınız. Hayatınızın ne kadar berbat olduğunu düşünürseniz düşünün, şu anda işinizde veya hayatınızda olup biten ne kadar olumsuzluk olursa olsun, siz yaşam senaryonuza sadık kalma konusunda çok başarılı olmuşsunuz şimdiye kadar.

Bilinçaltınızı programlama süreciniz doğduğunuz anda başlamıştı. Bilinçaltınızın, hayatınızda “otorite figürü” olarak gördüğünüz kişilerden, yani ailenizden, bazı arkadaşlarınızdan, akrabalarınızdan, öğretmenlerinizden vs. öğrendiği ve gözlemlediği şeyler, küçük veya büyük tüm deneyimler, sizin bilinçaltı düzeyde yaşam senaryonuzu oluşturdu şimdiye kadar ve siz bu senaryoyu harfiyen uygulamakta çok ama çok başarılı oldunuz. Tek problem şu ki bugüne kadar başarıyla uyguladığınız bu bilinçaltı programınız şu an ve gelecekte uygulamaya devam etmek istediğiniz bir program olmayabilir.

Şu anki durumunuzdan memnun değilseniz yapmanız gereken şey hayatınızı yöneten bilinçaltı programınızı değiştirmek. Şu ana kadar yaşam senaryonuzu büyük sadakatle uygulamakta büyük başarı gösteren bilinçaltınız yaşam senaryonuzu değiştirdiğiniz zaman da emin olun ki aynı başarıyı gösterecek ve yeni senaryonuzu harfiyen uygulayacaktır. Onun işi bu. Şimdiye kadar başarılı olduğuna göre bundan sonra da aynı başarıyı göstereceğine emin olabilirsiniz. Herkeste olumlama çalışmalarının işe yaramadığı bir gerçek. Zihinsel Banka ise herkes için değişimi kolay hale getiriyor.

Yaşam Senaryomu Nasıl Değiştireceğim?

Yaşam senaryonuzu yeniden programlamak için tek yapmanız gereken şey, gece uyumadan önce 5-10 dakikanızı ayırarak her gün “Zihinsel Banka” defterinize yazmanız gerekenleri yazmak. Bu tekniği nasıl uygulayacağınızı öğrenmek için Zihinsel Banka Online Eğitimi‘ni alabilirsiniz. Bu tıpkı bir muhasebe defteri gibidir. Her gece uyumadan önce bu deftere 5-10 dakika ayıracaksınız, hepsi bu.

Olumlamaların ne olup ne olmadığıyla ilgili yukarıdaki geniş bilgilerin tamamını okumanıza rağmen yine de olumlama cümleleri ile çalışma yapmak istiyorsanız, eh peki; aşağıda örnek cümleler vereyim, bir deneyin bakalım… Bu cümleler çoğu zaman yukarıda bahsettiğim sebeplerden dolayı bir çok kişide sonuç vermiyor. Bazılarında az çok bir değişiklik olabiliyor. Ama çoğu zaman, çoğu kişide aslında hiç sonuç vermiyor. Yine de sizde nasıl bir etki yaratacağını deneyimlemek isterseniz bu cümlelerden esinlenebilirsiniz.

Sizde etkili olma şansını arttırmak için olumlama cümleleri çalışmanızı bari en azından gece yatmadan önce yapmaya çalışın derim. Olumlama cümleleri çoğu kişide hiçbir işe yaramasa da böyle bir çalışma yapmak istiyorsanız, cümlelerin hepsini okumak yerine içlerinden sadece bir iki tanesini seçip en azından 5-10 gün sadece o belirlediğiniz cümleler üzerinde çalışırsanız belki başarı şansınız biraz daha yüksek olabilir. “Ne kadar çok cümle yazarsam o kadar iyi” düşüncesi doğru değildir! Bir seferde bir çok farklı konuya odaklanmak yerine, sadece bir ya da en fazla iki konuya odaklanmanız, başarı şansınızı arttırır. Seçeceğiniz bir ya da iki cümleyi 15-20 kez bir kağıda yazdıktan sonra sesli olarak okuyun, sonra uykuya dalmak üzere gözlerinizi kapatın. Bu çalışmayı gece yatmadan önce yapmanızı tavsiye etmemin sebebini yazıyı daha fazla uzatmamak adına bu sayfaya yazmıyorum ama ileride bu konuya ayrı bir makalede değineceğim. Zihinsel Banka eğitiminde “rüyalar” ve gece yatmadan önceki sihirli 30 dakika ile ilgili geniş bilgi veriyorum. Zihinsel Banka Eğitimi‘nin sayfasını ziyaret etmeyi unutmayın.

Olumlama Cümleleri:

 • Evrenin sonsuz bolluk ve bereketi üzerime akıyor. 
 • Ben kendimi tam da olduğum gibi seviyor ve kabul ediyorum. 
 • Paranın bana her yerden bolca akmasına izin veriyorum. 
 • Para bana serbestçe akar ve ben parayı mutlulukla harcarım. 
 • Para bana her zaman katlana katlana ve bolca gelir. 
 • Para bana sevgiyle gelir ve ben de parayı sevgiyle harcarım. 
 • Ben parayı sevgiyle paylaşırım. 
 • Ben parayı harcadıkça bana akan para çoğalır. 
 • Benim banka hesaplarım her gün para ile dolar taşar. 
 • Ben bol para kazanmaya layığım. 
 • Ben her şeyin en iyisine layığım. 
 • İhtiyacım olan para bana ihtiyacım olan her anda kolayca gelir. 
 • Ben çok paraya layığım ve çok parayı hak ediyorum. 
 • Para bana kolaylıkla gelir.
 • Ben çok zengin olmayı hak ediyorum. 
 • Ben çok zengin olmaya layığım. 
 • Para bana sevgiyle geliyor ve ben ben parayı sevgiyle kabul ediyorum. 
 • Çok zengin ve bolluk içinde yaşamak benim en doğal hakkım.
 • Evren bolluk içinde ve bu bolluk üzerime akıyor.. 
 • Evrenin bolluğu bana cömertçe akıyor. 
 • Evren bana parayı çoğaltarak veriyor. 
 • Evren ihtiyacım olan her şeyi ihtiyacım olduğu anda bana veriyor. 
 • Ben çok para kazanmaya layık biriyim.  
 • Evrenin bana vermek istediği tüm bolluk ve bereketi ayırım yapmaksızın olduğu gibi kabul ediyorum. 
 • Çok parayı hak ediyorum. 
 • Çok paraya layığım.
 • Ben çok değerli olduğumu biliyorum.
 • Bana benim ve kendinin kıymetini bilen gelir ve bende kalır. 
 • Ben kendi içimde tam ve bir bütünüm.
 • Benim ilişkilerim tam ve bir bütündür. 
 • Ben sevdiğimi serbest bırakırım, gerçek aşk zaten hep bana yakın durur. 
 • Sevgi harika bir enerjidir. 
 • Bedenim ve zihnim sevgiyle beslenir.
 • Ben hepimizin bir olduğunu biliyorum. 
 • Benim sevgi bilincim yüksektir.
 • Ben çok sevilmeye layığım ve bunu kabul ediyorum. 
 • Ruh eşim bana doğru zamanda geliyor. 
 • Ben sevildiğimi biliyorum ve sevgiyi kabul ediyorum. 
 • Ben istediğim aşkın hayatıma girmesine izin veriyorum. 
 • Ben çok değerliyim.
 • Ben kendi yolumda sevgiyle ilerliyorum. 
 • Ben evrenin bir parçasıyım.
 • Ben ruh eşimle olmayı hak ediyorum ve kabul ediyorum. Bu benım en doğal hakkım.
 • Ben sonsuz bolluk ve bereketle doluyum. 
 • Sonsuz bolluk ve bereketimi tüm çevreme ve ihtiyacı olanlara cömertçe veriyorum.
 • Ben bu gün sevgiyle doluyum, sevgiyi tüm çevreme ve ihtiyacı olanlara cömertçe veriyorum.
 • İşime kolayca odaklanıyorum ve çok verimli çalışıyorum. 
 • Kendimi her zaman ve her yerde özgürce ve öz güvenli bir şekilde ifade edebiliyorum.
 • Ben daima kendimi en doğru sözcüklerle, en güzel davranışlarla ve sevgiyle ifade edebiliyorum.
 • Bu gün ve her gün sağlığım hep çok iyi durumda.
 • Bu gün kendimi sevgiyle ifade edebilmeyi seçiyorum.
 • Paranın bana her yerden akmasına izin veriyorum. 
 • Para bana serbestçe akar ve ben parayı mutlulukla harcarım.
 • Farkında olarak ya da olmayarak yarattığım tüm engellemeleri iptal ediyorum. 
 • Zihnim ve bedenim kusursuz bir denge içinde. 
 • Çok sağlıklı ve evrenle uyum içindeyim. 
 • Geçmişte beni üzen kişileri affediyorum.

12 Responses

 1. Her Olumlama bir şekilde işe yarar olumsuzlamada işe yarar yani ağzınızdan çıkan her sözü Bilinçaltı siz söylediğiniz için uygulamaya koyulmak ister ama bekler acaba gerçek düşüncesi bu mu diye?. olumlama yapıp ertesi gün yine aynı şikayetleri edip durursanız bilinçaltı der ki anlaşıldı dünkü sözleri ekstra söylemiş bu eskisini istiyor eski yaşamını istiyor der. Her olumlamayı en az 21 gün ama inanarak okumanızı tavsiye ederim. Hatta garantiye alın 40 gün okuyun abartı sayıda olumlama yapmanızda gerekmez Okurken yazmanız bilinçaltınızı ikna etmek için onun gözüne girmeniz için daha etkili olur. Onu sevimli şakacı bir öğretmen gibi düşünün espriyi sever neşeyi sever… Kısaca sen nasılsan oda öyle olur Herkese sinirlenen Kızan öfke duyan birisi bilinçaltından aynı muameleyi görür… Saygılar

 2. Zihinsel Banka eğitiminizi almıştım Burak bey. eğitimi alınca ne demek istediğinizi çok daha iyi anlamıştım. Sitenizi hala takip ederim, zihinsel bankayıda 1 yıldır uyguluyorum, sizin eğitimi aldıktan sonra 1 yılda hayatım o kadar değiştiki… (olumlu yönde).

 3. Sonunda bu konuyla ilgili gerçekten dürüst ve doğru bilgi veren bir sayfa buldum. İşte budur. Herkes olumlama cdsi satıyor, umut satıyor. Siz gerçekleri söylüyorsunuz. Teşekkürler.

 4. Olumlama işe yaramıyor diyorsun yazdığınız kitabin yarisi olumlama, bırakın Allah aşkına. Gidin kuran okuyun gençler.

  1. @Isamesih İsminde meymenet yok, bir de “gidin kuran okuyun” diyor cahil. :)) İnternette bu yazıyı okuyor, yazıyı “kitap” sanıyor, kitabın yarısı olumlama diyor. Sen yanlış sitedesin,senin kafa iyice uçmuş birader. :))) Sen daha okuduğun yazının ne anlattığını anlamamışsın bir de gidin kuran okuyun diyorsun ne alakaysa… Sen okuduğun Kur’anı da yanlış anlarsın kesin. Uçmuşsun sen :))))

  2. Sen sanki hergün okuyorsun da…Bomboş şeyler yazıp yorum yapmak için yorum yapmışsın kardeşim.

 5. Merhaba, her akşam yatmadan önce yapacağımız çalışma’da , isteklerimizi olmuş gibi yazmamız ve hissetmemiz daha doğru olmaz mı?
  ÖRN:
  -aşkı yaşadığım için çok mutluyum.
  -kendimi çok iyi hissediyorum çünkü,başarılıyım..vb.?

 6. :)) Tüm sayfayi okudum. Bu olumlamalari kac gün okusam hayatima olurlar acaba ?

  1. Tüm sayfayı okudum diyosunda… bu soruyu sorduysan demekki sen sayfayı falan okumamışsın Menekşe :)))) Sayfada adam ne anlatıyoo sen ne soruyosun.. Bence bir daha oku ama bu defa gerçekten oku, anlayacaksın :) Adam diyo ki: “Bu cümleler çoğu zaman bir çok kişide sonuç vermiyor. Bazılarında az çok bir değişiklik olabiliyor. Ama çoğu zaman çoğu kişide aslında hiç sonuç vermiyor.” diyor. Zaten yazı tamamen olumlama cümlelerinin bir işe yaramadığını anlatıyor, sen de soruyosun baksana :)))) :p

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Duyuru Listemize Kaydol

Özel Duyuru, Güncelleme ve İndirimlerden Haberdar Ol
(Ayda 1 veya 2 adetten fazla e-posta almazsınız)

Sorularınız mı var?

Telefon veya e-posta ile irtibata geçmekten çekinmeyin

Merhaba...

Sorunuz mu var?

bilgi@hypnotistanbul.com

Sorularınız için benimle telefonla ya da e-posta yoluyla irtibata geçmekten çekinmeyiniz.

hypnotistanbul