Aşk Acısı Nasıl Geçer? Hipnoterapi

kalp acisi2Aşk acısı çoğu zaman öylesine derinden hissedilir ki yaşam kalitemizi oldukça fazla etkileyen bir boyuta gelebilir. Terk edilmenin yarattığı yoğun duygusal çöküntü gerçek bir duygudur ve bu duygu da insan olmanın bir parçasıdır. Normaldir. Ve elbette ki geçicidir. Ayrılığın ardından bu tür olumsuz duyguları yoğun bir şekilde hissediyorsanız bu sizin zayıf olduğunuz anlamına gelmez; insan olduğunuz anlamına gelir. Beklenmedik bir kayıp ya da ayrılık sonrasında özgüven kaybı, değersizlik hissi, panik, utanç ve benzeri birçok olumsuz duyguyla boğuşurken eski güzel günleri bir daha hiç yaşayamayacağımız gibi bir umutsuzluk hissine kapılabiliriz. Bir daha bir başkasını O’nun gibi sevemeyeceğimiz hissi çok yoğun olarak hissedilebilir ama unutmayın ki bu bir illüzyondur. Dostlarımız bizi teselli ederken onlardan “zaman her şeyin ilacıdır” lafını artık duymak bile istemeyiz. Elbette ki “zamanın her şeyin ilacı olduğunu” bilmek bu tür olumsuz duyguları içimizden atmamıza pek yardım etmez. Bu duygulardan bir an önce kurtulmayı isteriz ama nasıl? İşte hipnoz desteğiyle bu süreci oldukça kısa sürede atlatmamız mümkün olabiliyor. Aşk acısı için hipnoterapi çok etkili bir destektir. Çünkü hipnoz, duygularımızı tetikleyen bilinçaltı kalıplarımızı hızlı bir şekilde değiştirmemize olanak veren muhteşem bir araçtır.

Ayrıldığınız kişinin aslında sizin için uygun biri olmadığını bildiğiniz halde onunla tekrar beraber olmak için karşı koyulmaz bir istek duyduğunuzu mu hissediyorsunuz? Birçok kişi yoğun bir duygusal bağ kurduğu kişiyi herhangi bir sebepten dolayı kaybettiğinde reddedilmişlik duygusunun yanı sıra içinde büyük bir duygusal boşluk hisseder. O kişiyle yaşadıkları ve kurduğu duygusal bağ, zaman içinde bilinçaltında önemli bir yer edinip adeta kimliğinin bir parçası haline gelir. Aşk acısı çekmenize sebep olan kişi sizin için bir takıntı haline gelmeden önce bu duygulardan kurtulmak üzere hipnoz desteği alabilirsiniz. Ayrılığın yükünü bir an önce sırtınızdan atmanıza yardımcı olacak birkaç hipnoz seansıyla geçmişi geçmişte bırakıp gelecekte sizi bekleyen o muhteşem ilişkiye kendinizi hazırlamanız mümkün. Sarsılan öz güveninizi ve öz saygınızı tekrar yükselterek içinizdeki o tarifi zor sıkıntıdan kurtulabilir, geçmişe sırtınızı dönerek yüzünüzü geleceğe çevirebilirsiniz.

Ayrılığın Bilinçaltındaki Etkileri

Ayrılık sonrasında bilinçaltında “aşık olma korkusu” gelişmesi sonucunda ileride tekrar bir ilişki yaşamak konusunda bir kendi kendini sabote etme rutini geliştirmemiz olasıdır. Tekrar incinme korkusu, kontrol kaybı korkusu, aldatılma korkusu, reddedilme korkusu gibi bazı bilinçaltı inançlar biz farkında bile olmadan bilinçaltımızda kayıt haline gelebilir ve bizi yeniden bir ilişki yaşamaktan alıkoyabilir. Tekrar incinmememiz için bilinçaltımız farkında bile olmadığımız davranış modelleri geliştirebilmektedir ve bu farkında bile olmadığımız davranışlar bilinçaltımız tarafından tetiklendiği için kendimizi hep aynı tür ilişkiler içinde bulabiliriz. Hatta hiç ilişki yaşayamaz halde takıntılı bir ilişki döngüsü içine de girmemiz olasıdır. Bu yüzden aşk acısı sonrasında ilişkilere olan sağlıklı bakış açımızda bir hasar oluşmaması için de hipnoz desteği ayrılık sonrasında çok faydalı bir uygulamadır.

Aşk Acısı Konusunda Hipnozdan Beklentim Ne Olmalı?

kalp acisiHipnoz eski sevgilinizi veya partnerinizi sanki onu hiç tanımamış gibi zihninizden ve hatıralarınızdan adeta bir silgiyle siler gibi silmenizi sağlamaz. Bir kişinin hafızasından bir şeyleri silmek hipnozla da olsa mümkün değildir. Bu ancak Hollywood filmlerinde olur. Ama o kişiyi düşündüğünüzde üzüntü yerine nötr duygular hisseder hale gelmek, hipnoz ile gayet mümkündür. Örneğin geçmişte yıllar önce hiç aşk acısı yaşadınız mı? Belki lisede ya da 5-10 sene önce? Yıllar önce benzer bir ayrılık yaşadıysanız muhtemelen o zamanlar da ne kadar çok üzülmüştünüz öyle değil mi? Belki o üzüntüyü içinizden atmak çok zaman almıştı… Peki yıllar önce sona eren o ilişkinizi bugün düşündüğünüzde neler hissediyorsunuz? Muhtemelen hiçbir şey…  Ama o kişiyi ve ilişkinizi, hatıralarınızı elbette ki hatırlıyorsunuz öyle değil mi? Sadece hisleriniz değişti… Hafızanız hala yerinde olsa da o eski üzüntünüzden eser yok… İşte “hipnoz” ile bir hatırayı zihninizden silip o kişiyi hiç tanımamışsınız gibi bir hale gelmeniz mümkün olmasa da o hatıranın veya ilişkinin sizde hissettirdiği olumsuz duyguları yıllarca sırtınızda taşımadan kısa bir sürede bertaraf ederek geçmişi geçmişte bırakmak, geleceğe umutla bakar hale gelmek mümkün. Yeni ve daha güzel bir ilişkiye kendinizi hazırlamanız, hayattan tekrar zevk alır hale gelmeniz için yıllarca eski ilişkinizin duygusal yükünü sırtınızda taşımak zorunda değilsiniz. Eğer şu an yeni biten bir ilişkinizle ilgili yoğun bir aşk acısı çekiyorsanız, hipnoz desteği ile biten ilişkinizin acısını içinizden hızla atmanız oldukça kolay hale geliyor. Hipnozla hafızadan bir kişiyi ya da olayı silmek elbette mümkün değildir ama o kişiyle ilişkilendirilmiş duyguları yeniden çerçeveleyerek bakış açımızı değiştirmemiz, dolayısıyla o kişinin yokluğunun içimizde oluşturduğu istenmeyen duygulara bir kalkan oluşturmamız hipnoz yardımıyla mümkün olabiliyor.

İlişkinizde güven duygusu, samimiyet, dürüstlük, sadakat, saygı gibi unsurlar büyük yaralar aldıysa ve daha önce aynı kişiyle defalarca ayrılıp tekrar birleştiyseniz, belki de artık geçmişi geçmişte bırakıp hayatınızda yepyeni bir sayfa açmanızın zamanı gelmiştir. Aşk acısı sonsuza kadar sürmez. Uyumsuz bir ilişki içinde mutsuz bir birliktelik yaşamaktansa belki kısa bir süre çekeceğimiz aşk acısı yaşamaya değer bir deneyim olabilir. Böylece hayatımız boyunca mutlu olabileceğimiz bir ilişkiye kendimizi hazırlamamız mümkün hale gelir. Daha iyisini hak ediyorsunuz öyle değil mi? Kangren olmuş bir ilişkiden sonra eski partneriniz arkadaş kalmayı teklif ederse unutmayın ki gerçekten bitmiş bir ilişkinin ardından “arkadaş kalmak” sizin için işleri daha da karmaşık hale getirmekten başka bir işe yaramaz. Eğer ilişkiyi sürdürmek herhangi bir taraf için artık imkansız hale gelmişse ve bu acıyı içinizden bir an önce atmak için bilinçaltı düzeyde hızlı değişim yaratacak güçlü bir desteğe ihtiyacınız varsa hipnoz desteği ile bu süreci hızlandırabilirsiniz. Aşk acısı ile baş etmek için desteğe ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız hipnoterapi bu konuda çok etkili bir yardımcıdır.

Sorularınız veya randevu için telefon ya da e-posta yoluyla irtibata geçmekten çekinmeyin.

3 Yorum

  1. Cemre K. 29/07/2018 at 20:14 - Cavap Ver

    Burak bey size nasıl teşekkür etsem azdır. sizinle yaptığımız seanslar sayesinde bırakın aşk acısını, adam gözümden düştü, ben bu kadar zaman neden bu yarım yamalak ilgiye bu kadar çok taviz vermişim diye kendime şaşırır hale geldim. resmen gözüme inen perde kalktı. artık ne istediğimi ne hak ettiğimi biliyorum, resmen özgüvenim yerine geldi. size çok ama çok teşekkür ederim bendeki değişime vesile olduğunuz için. saygılar.

  2. Aynur 17/03/2018 at 10:02 - Cavap Ver

    Zorlu bir dönemden geçiyorum.ve mevcut durumla kendim basedemiyorum. desteğe ihtiyacim var

  3. Evrim 09/05/2016 at 01:53 - Cavap Ver

    O kötu evreden geciyorum icerik mantikli geldi destege ihtiyacim var ayrilik sonrasi yoklugunu kabullenme zorlamdigim nokta

Yorum yapmak ister misin?