Aşk Acısı Nasıl Geçer? Hipnotik Yaklaşım

kalp acisi2Çoğu zaman öylesine derinden hissedilir ki, aşk acısı yaşam kalitemizi oldukça fazla etkileyen bir boyuta gelebilir. Terk edilmenin yarattığı yoğun duygusal çöküntü gerçek bir duygudur ve bu duygu da insan olmanın bir parçasıdır. Normaldir. Ve elbette ki geçicidir. Ayrılığın ardından bu tür olumsuz duyguları yoğun bir şekilde hissediyorsanız bu sizin zayıf olduğunuz anlamına gelmez; insan olduğunuz anlamına gelir. Aşk acısı nasıl geçer diye merak ediyorsanız okumaya devam edin:

Belki de yaşadığınız şey aslında gerçek aşk değildir? Aşk sandığınız şey bazen “sevilmeme korkusu” veya sizi daha iyi hissettirmiş olan son şeye tutunma çabası olabiliyor. Bir boşluğu doldurma çabası… Bazen korkulan şey aslında “o kişiyi kaybetmek değil, o kişiye yüklediğiniz misyonu kaybetmek” olabiliyor. Bu yüzden, belki de yaptığınız şey aslında eksik olan ve özlemini duyduğunuz duyguları anlamlandırmaya çalışırken yanlış cevaplar bulmak olabilir. Ne de olsa, hala birine aşık olduğumuzu düşünmek, özgüvenimizin düşük olduğunu ve birinin bizi sevmesine ihtiyaç duyduğumuzu kabul etmekten daha kolaydır öyle değil mi? Belki kendimizi sevmediğimiz için, bu ilişki biterse yeni biriyle her şeye en baştan başlamaktan; veya belki de sevilmeye layık olmadığımız duygusundan dolayı yalnız kalmaktan korktuğumuz için kafanızı kuma gömmek ve geçmişe takılıp gerçeklere gözlerimizi kapatmak daha kolaydır. Aşk acısı nasıl geçer diye araştırıyorsanız, duyguların mekaniğini anlamanın aşk acısı veya ayrılık acısı için çok yardımcı olan bir anahtar olduğunu unutmayın.

Beklenmedik bir kayıp ya da ayrılık sonrasında özgüven kaybı, değersizlik hissi, panik, utanç ve benzeri birçok olumsuz duyguyla boğuşurken eski güzel günleri bir daha hiç yaşayamayacağımız gibi bir umutsuzluk hissine kapılabiliriz. Bir daha bir başkasını O’nun gibi sevemeyeceğimiz hissi çok yoğun olarak hissedilebilir ama unutmayın ki bu bir illüzyondur. Dostlarımız bizi teselli ederken onlardan “zaman her şeyin ilacıdır” lafını artık duymak bile istemeyiz. Peki aşk acısı nasıl geçer? Elbette ki “zamanın her şeyin ilacı olduğunu” bilmek bu tür olumsuz duyguları içimizden atmamıza pek yardım etmez. Bu duygulardan bir an önce kurtulmayı isteriz ama nasıl? İşte hipnoz desteğiyle, yas sürecinin hiçbir aşamasını atlamadan bu süreci daha sağlıklı ve daha kısa sürede atlatmamız mümkün olabiliyor. Aşk acısı için hipnoterapi çok etkili bir destektir. Çünkü hipnoz, duygularımızı tetikleyen bilinçaltı kalıplarımızı hızlı bir şekilde değiştirmemize olanak veren muhteşem bir araçtır.

Ayrıldığınız kişinin aslında sizin için uygun biri olmadığını bildiğiniz halde onunla tekrar beraber olmak için karşı koyulmaz bir istek duyduğunuzu mu hissediyorsunuz? Birçok kişi yoğun bir duygusal bağ kurduğu kişiyi herhangi bir sebepten dolayı kaybettiğinde reddedilmişlik duygusunun yanı sıra içinde büyük bir duygusal boşluk hisseder. O kişiyle yaşadıkları ve kurduğu duygusal bağ, zaman içinde bilinçaltında önemli bir yer edinip adeta kimliğinin bir parçası haline gelir. Peki aşk acısı nasıl geçer? Aşk acısı çekmenize sebep olan kişi sizin için bir “takıntı” haline gelmeden önce bu duygulardan kurtulmak üzere hipnoz desteği alabilirsiniz. Ayrılığın yükünü bir an önce sırtınızdan atmanıza yardımcı olacak birkaç hipnoz seansıyla geçmişi geçmişte bırakıp gelecekte sizi bekleyen o muhteşem ilişkiye kendinizi hazırlamanız mümkün. Sarsılan öz güveninizi ve öz saygınızı tekrar yükselterek içinizdeki o tarifi zor sıkıntıdan kurtulabilir, geçmişe sırtınızı dönerek yüzünüzü geleceğe çevirebilirsiniz. Ancak önemli olan, bunu “yas süreci” dinamiklerini deforme etmeden, yasın beş aşamasını da en sağlıklı şekilde mümkün olan en kısa sürede tamamlamaktır. (Hiçbir şeyi halının altına süpürmeden…)

Ayrılığın Bilinçaltındaki Etkileri

Ayrılık sonrasında bilinçaltında “aşık olma korkusu” gelişmesi sonucunda ileride tekrar bir ilişki yaşamak konusunda bir kendi kendini sabote etme rutini geliştirmemiz olasıdır. Tekrar incinme korkusu, kontrol kaybı korkusu, aldatılma korkusu, reddedilme korkusu gibi bazı bilinçaltı inançlar biz farkında bile olmadan bilinçaltımızda kayıt haline gelebilir ve bizi yeniden bir ilişki yaşamaktan alıkoyabilir. Ve bu aşk acısı nasıl geçer diye düşünmeye başlarız öyle değil mi? Tekrar incinmememiz için bilinçaltımız farkında bile olmadığımız davranış modelleri geliştirebilmektedir ve bu farkında bile olmadığımız davranışlar bilinçaltımız tarafından tetiklendiği için kendimizi hep aynı tür ilişkiler içinde bulabiliriz. Hatta hiç ilişki yaşayamaz halde takıntılı bir ilişki döngüsü içine de girmemiz olasıdır. Bu yüzden aşk acısı sonrasında ilişkilere olan sağlıklı bakış açımızda bir hasar oluşmaması için de hipnotik trans desteği ayrılık sonrasında çok faydalı bir uygulamadır.

Aşk Acısı, Ayrılık, Sevilen Birinin Kaybı ve Yas Süreci

Sevilen birinin ölümü veya kaybı, bir insanın yaşayacağı en zor şeylerden biridir. Kayıp ister doğal sebeplerden, ister hastalıktan, ister kazadan vb. olsun, yas süreci bazı insanlar için oldukça yıkıcı olabilir. Aşk acısı nasıl geçer diye araştırıyorsanız, bunun bir sihirli değnek değmişçesine bir anda geçemeyeceğinin de farkında olmamız lazım. Önemli olan, süreci mümkün olduğunca konforlu tamamlamaktır. Aşk acısı da aslında bir yas sürecidir. 

Hiç kimse sevilen birinin kaybına eşlik eden üzüntüyü hissetmek istemez. Bunun bir “süreç” olduğunu ve birçok insanın bunu aşağıda belirteceğimiz aşamalarla yaşadığını anlamak önemlidir.

Pek çok insan için, evcil hayvanının ölümü bile yıkıcı ve iyileşmesi zor bir yas süreci olabilir. Sevilen bir dost, bir sevgili veya eş kaybının yas sürecini yaşarken hipnoterapi desteği almak, bu yoğun kayıp ve üzüntü duyguları için oldukça derin bir rahatlama ve aşk acısı kaynaklı yas sürecini mümkün olan en kısa sürede tamamlamayı sağlayabilir. Yas sürecinin beş aşaması vardır. Kişinin aşağıdaki yas aşamalarını (ya da genel yas deneyimini) aşağıda belirtilen sırayla yaşaması gerekmeyebilir ancak tüm aşamalar bir şekilde yaşanır ve yaşanmalıdır. Önemli olan, bu aşamaların hiç birini yok saymadan, reddetmeden, sağlıklı bir şekilde ve mümkün olan en kısa zaman diliminde tamamlamaktır.

YASIN AŞAMALARI

1. Şok, İnkar ve Gerçeklerden İzolasyon

Ölümcül bir hastalık ya da sevilen birinin kaybı, aşk acısı ya da ayrılık baş gösterdiğinde ilk tepki, durumun gerçekliğini inkar etmektir. Yıkıcı duyguları rasyonalize etmeye çalışmak, aslında bu ani şoku tamponlayan bir savunma mekanizmasıdır ve normal bir tepkidir. Olayları, söylenenleri, gerçekleri inkar eder ve adeta gerçeklerden saklanırız. Bu durum, bizi ilk acı dalgasına taşıyan geçici bir ilk tepkidir. 

 • Yoo… biz ayrılmış olamayız…, sadece tartıştık… tekrar birleşiriz… biz kesinlikle ayrılamayız.
 • Sadece geçici bir aşamadan geçiyoruz… Haksız olduğunu er ya da geç anlayacaktır. Anlamalı!
 • Sadece biraz kafası karışık… Daha önce de tartıştık, yine durumu düzeltiriz. Benden ayrılamaz ki o.

 

2. Öfke

İnkar ve izolasyonun maskeleyici etkileri azalmaya başladığında, sevdiğimizin kaybının acı gerçeği su yüzüne çıkar. Henüz bu ayrılığa hazır değilizdir. Yoğunlaşmış olan duygular “öfke” olarak ifade edilir. Öfkemiz nesnelere, yabancı kişilere, arkadaşlara veya aileye yönelik olabilir. Öfke, kaybettiğimiz (ya da ayrıldığımız) kişiye de yöneltilebilir. Rasyonel olarak aslında suçlanacak kişinin o olmadığını biliriz. Ancak duygusal olarak, bize acı çektirdiği veya bizi terk ettiği için kişiye içerleyebiliriz. Aşk acısı çekiyoruzdur. Öfkelendiğimiz için kendimizi suçlu hissederiz ve bu bizi daha da öfkelendirir. Eski sevgilimizin yapacağı hiçbir açıklamanın acımızı dindirmeyeceğini, haklı ya da haksız olmanın bu duygularımızı rasyonalize etmediğini anladığımızda, öfke başlar. Öfke, kederle başa çıkmamıza yardım etmenin bir yolu haline gelir. Kendimize de öfkeleniriz, diğer kişiye de… Kendimize yönelik sağlıklı dozda bir öfke, bazen bir ateşi yakan kıvılcım gibidir aslında. Büyümek ve daha güçlü bir benliğe dönüşmek için büyük bir arzuya dönüşen bir ateşi başlatabilir. Sağlıklı dozda bir öfke, sizi reddedilmeyi olgunlukla kaldırabilen, kendini çok seven, kendine güvenen ve yaşam tutkusu olan birine de dönüştürebilir.

Öfke evresinde ortaya çıkan bazı yaygın düşünceler şunlardır:

 •      Neden ben? Bu hiç adil değil!
 •      Bunu bana nasıl yaparsın?
 •      Hepsi senin suçun!
 •      Çok bencilsin!
 •      Aslında hata bende, senin ne olduğunu bile bile sana tahammül ettim.
 •      Arkadaşlarımı dinlemeliydim… Onlar bana demişti zaten ayrıl şundan diye…
 

3. Pazarlık

Çaresizlik ve savunmasızlık duygularına verilen normal tepki, genellikle kontrolü yeniden kazanma ihtiyacıdır. Örneğin, bir hastalık nedeniyle ölen birinin kaybındaki yas sürecinin “pazarlık” aşamasında şu düşünceler olabilir;

• Keşke doktora daha erken gitseydik…
• Keşke başka bir doktordan ikinci bir görüş alsaydık…
• Keşke ona daha iyi davransaydım… şöyle davranmasaydım… böyle davranmasaydım……
• Keşke… … …
• Keşke… …

Kaçınılmaz olanı ertelemek için adeta içsel bir pazarlık, durumu düzeltmek için bir şeylerle bir anlaşma yapmaya çalışıyoruzdur. Bu, bizi acı gerçekten korumak için nispeten daha zayıf bir savunma mekanizmasıdır. Eski sevgilinizi geride bırakmak yerine geri kazanmaya çalışarak zamanınızı harcarsanız, muhtemelen kendinize olan saygınızdan ödün vereceksiniz. Ayrılmak istediklerine karar verdikten sonra birini aktif olarak geri almaya çalışmak, sizi itaatkar bir konuma sokar… Ve bu pozisyonda, kendi öz değerinizi sorgulamaya başlarsınız. Bu da nihayetinde eski sevgiliye tekrar sahip olma konusunda sizi daha da takıntılı hale getirir. 

4. Depresyon

Yas ile ilişkilendirilmiş olan “depresyon”, kaybımızla ilgili pratik sonuçlara olan bir tepki olabilir. Bu tip depresyon evrelerinde “üzüntü ve pişmanlık” baskındır. Sevilen kişiyi bir daha görememe veya onunla konuşmama düşüncesiyle oluşan umutsuzluk ve aşırı üzüntü hissi, depresyonu besler… Bu aşamada ihtiyacınız olan desteği aramak ve kabul etmek önemlidir. Genellikle insanlar destek almaya bu aşamada karar verirler.

5. Kabullenme

Ayrılıklarda yas sürecinin bu evresine ulaşmak, bir çok kişi için kolay verilmeyen bir hediyedir. Sevdiğiniz kişinin kaybı ani ve beklenmedik olabilir, bu da kabullenmenizi zorlaştırabilir. Bu aşama, “kabullenme ve rahatlama” evresidir. Bu bir mutluluk dönemi değildir. Depresyondan ayırt edilmelidir. Unutmayın ki bir ayrılık ya da kayıp sonrası oluşan yas dönemi, belli bir standart zaman sınırı olmayan ve bunu yapmanın tek bir “doğru” yolu olmayan, kişisel bir süreçtir. Her kişi bu süreci farklı sürelerde tamamlar. Kayıpla başa çıkmak, nihayetinde derin, kişisel ve benzersiz bir deneyimdir.

Bir ayrılık ya da kayıp sonrasında herkes aşamaları yukarıda belirttiğimizden farklı bir sırayla yaşayabilir. Hangi sırayla gerçekleştiği veya kişinin her aşamayı deneyimlediği süre pek önemli değildir. Kişi birinden diğerine sıçrayabilir ya da bir öncekine geri dönebilir. Bu bir süreçtir.

Yas tutmak; yasın bu 5 evresini de tam olarak ve sağlıklı olarak yaşayıp çözümlemek, yaşamınızın yeni aşamasına daha “bütün ve sağlıklı” olarak girmenizi sağlayacaktır. Hiçbir adım atlanmadan, yok sayılmadan, görmezden gelinmeden yaşanarak çözümlenmelidir. Bir sayfayı bitirip hayatımızda yeni bir sayfaya başlamadan önce geçmemiz gereken bir yol gibidir bu süreç. Bir ilişki sona erdiğinde yasımızı tutmazsak; yasın tüm aşamalarını çözümlemezsek, yasımızı tutmadan acele ve panikle başka ilişkilerle yaramızı sarmaya çalışırsak, o zaman gerçek bir iyileşme olmayacağı gibi geçmişi geçmişte bırakıp yolumuza devam etme fırsatını kaçırırız.

Aşk Acısı Konusunda Hipnozdan Beklentim Ne Olmalı?

kalp acisiHipnoz ve benzeri bilinçaltı desteği, eski sevgilinizi veya partnerinizi sanki onu hiç tanımamış gibi zihninizden ve hatıralarınızdan adeta bir silgiyle siler gibi silmenizi sağlamaz. Bir kişinin hafızasından bir şeyleri silmek hipnoz veya başka bir yöntemle de olsa mümkün değildir. Bu ancak Hollywood filmlerinde olur. Ama o kişiyi düşündüğünüzde üzüntü yerine nötr duygular hisseder hale gelmek, hipnoz ile gayet mümkündür. “Hipnoz” ile bir hatırayı hafızadan silip o kişiyi hiç tanımamışsınız gibi bir hale gelmeniz mümkün değildir ama o hatıranın (veya ilişkinin) size hissettirdiği olumsuz duyguları yıllarca sırtınızda taşımadan geçmişi geçmişte bırakarak geleceğe umutla bakar hale gelmeniz mümkün. Yeni ve daha güzel bir ilişkiye kendinizi hazırlamanız, işlevselliğinizi yine sağlıklı bir forma sokarak hayattan tekrar zevk alır hale gelmeniz için yıllarca eski ilişkinizin duygusal yükünü sırtınızda taşımak zorunda değilsiniz. Eğer biten bir ilişkinizle ilgili yoğun bir aşk acısı çekiyorsanız, hipnotik bilinçaltı desteği ile biten ilişkinizin acısını içinizden atmanız mümkündür. 

Hipnozla hafızadan bir kişiyi ya da olayı silmek elbette mümkün değildir ama o kişiyle ilişkilendirilmiş duyguları yeniden çerçeveleyerek bakış açımızı değiştirmemiz, dolayısıyla o kişinin yokluğunun içimizde oluşturduğu istenmeyen duygulara bir kalkan oluşturmamız hipnoz yardımıyla mümkün olabiliyor. 

İlişkinizde güven duygusu, samimiyet, dürüstlük, sadakat, saygı gibi unsurlar büyük yaralar aldıysa ve daha önce aynı kişiyle defalarca ayrılıp tekrar birleştiyseniz, belki de artık geçmişi geçmişte bırakıp hayatınızda yepyeni bir sayfa açmanızın zamanı gelmiştir. Aşk acısı sonsuza kadar sürmez. Uyumsuz bir ilişki içinde mutsuz bir birliktelik yaşamaktansa belki kısa bir süre çekeceğimiz aşk acısı yaşamaya değer bir deneyim olabilir. Böylece hayatımız boyunca mutlu olabileceğimiz bir ilişkiye kendimizi hazırlamamız mümkün hale gelir.

Kangren olmuş bir ilişkiden sonra eski partneriniz arkadaş kalmayı teklif ederse unutmayın ki gerçekten bitmiş bir ilişkinin ardından “arkadaş kalmak” sizin için işleri daha da karmaşık hale getirmekten başka bir işe yaramaz. Eğer ilişkiyi sürdürmek herhangi bir taraf için artık imkansız hale gelmişse ve bu acıyı içinizden bir an önce atmak için bilinçaltı düzeyde hızlı değişim yaratacak güçlü bir desteğe ihtiyacınız varsa hipnoz desteği ile bu süreci hızlandırabilirsiniz.

Aşk Acısı, Ayrılık, Yas, Kayıp, Konusunda Hipnoz Nasıl Çalışır?

Yas tutma sürecinizde size yardımcı olması için hipnoterapiyi kullanmak, özellikle kendinizi sıkışmış hissediyorsanız size oldukça yardımcı olabilir. Ancak bu, hipnozun tüm olumsuz duyguları ve üzüntüyü sihirli değnek değmişçesine bir anda ortadan kaldıracağı anlamına gelmez. Zihninizin bu kaybınızı en sağlıklı bir şekilde işleyebilmesi ve kalıcı olarak geride bırakabilmesi için yukarıda sıralanan aşamaların tümünü eksiksiz olarak bir şekilde deneyimlemeniz oldukça önemlidir. Zira ayrılık ve yasın doğal süreci bu şekildedir. Duygularınızı baskılamak veya yok saymak, ileride bir şekilde tekrar patlak vermesine sebep olabilir.

aşk acısı nasıl geçerAşk acısı nasıl geçer diye araştırırken muhtemelen pratik ve hızlı bir yol araştırıyorsunuz… Aşk acısı konusunda Hipnoz desteği almanız, bu aşamaları daha iyi anlayarak, sağlıklı bir şekilde yaşayarak en kısa zamanda tamamlamanıza; ve bu yas sürecinizde fiziksel ve zihinsel olarak daha sakin ve rahat hissetmenize yardımcı olabilir. Ancak bu tek bir seans ile mümkün olmayacaktır. Süreci nispeten daha konforlu bir şekilde atlatmanıza destek olacaktır. Uyku sorunları ve iştahsızlık gibi, üzüntü ve kayıpla ilişkili stres ve kaygınıza yardımcı olabilir. Yas sürecinde bile makul bir sağlık düzeyini korumamız gerekir öyle değil mi?

Hipnoz, neden böyle hissettiğinizi anlamanıza ve duygularınızı uygun şekilde ifade etmenize yardımcı olur.  Seanslar sırasında hipnoterapistiniz sizi hipnotik bir gevşeme haline getirerek, duygularınızla uzlaşmanıza ve yas sürecini anlamanıza yardımcı olabilir. Bir “ayrılık” sonrasında baş gösteren üzüntü bazı kişiler için o kadar şiddetli olabilir ki; kişi bunu güçlü bir şekilde hissetmeye alışık olmadığı için veya bununla nasıl başa çıkacağını bilemediği için, hissettiği duygular kişiyi zorlayabilir ve yorabilir. Kişiler neyle karşılaşacaklarını veya nereye varacaklarını bilemedikleri için kendilerini kontrolden çıkmış gibi hissedebilir, boşluk hissedebilir ve bu da onları korkutabilir.

Hipnotik Gevşeme Teknikleri, özellikle sadece fiziksel bedeni değil, aynı zamanda zihni de sakinleştirmeyi amaçladığı için bir ayrılık sonrası oluşan aşk acısı için muazzam bir şekilde yardımcı olabilir. Ayrılık sonrası oluşan yas süreci aslında doğal bir süreç olduğu için herhangi bir korkuyu belli bir perspektife oturtmanıza yardımcı olabilir.

Sevgiliden ayrıldıktan sonra veya örneğin boşandıktan sonra veya sevdiğiniz birinin ölümünden dolayı yas tutuyorsanız, veya aşk acısı çekiyorsanız, aşk acısı nasıl geçer diye bir çare arıyorsanız, neden gerçekten bu kadar üzgün olduğunuzu anlamanız ve hislerinizin sebeplerini anlayıp bu kaybınızı içselleştirmeniz önemlidir. Gerçekten neyi özleyeceksiniz? Ya da gerçekte neyden korkuyorsunuzdur? Bu tür soruları yanıtlamak, üzüntümüzün doğasının anlaşılmasını sağlar. Bir aşk acısı çekiyorsanız, geçmişi geçmişte bırakıp yeni mutluluklara gerçekten hazır olmanızı sağlar.

Hipnoz, yolunuza devam etmenize ve eski sevgilinizin veya kaybınızın yarattığı duyguların üstesinden gelmenize nasıl yardımcı olabilir?

Bir çıkmaza saplanıp kaldığınızda, olumsuza odaklanmak daha kolaydır. Odaklandığınız şey; nasıl hissetmek istemediğiniz, neyi unutmak istediğiniz veya bir ayrılık durumunda birlikte olmak istemediğiniz türden insanlar bile olabilir. İstemeden de olsa, zamanınızın ve enerjinizin çoğunu takıntılı bir şekilde geçmiş ilişkinize, bu ilişkinin size nasıl hissettirdiğine, olumsuz duygulara ve geçmişe odakladığınızı görebilirsiniz.

Bunun yerine geleceğinize odaklanarak; aşk, kariyer, seyahat, yaşam tarzı değişiklikleri veya kişisel gelişim konularına yönelebilirsiniz. Hedeflerinizin, gelecekte nerede olmak istediğinizin, zamanınızı ve enerjinizi neye odaklamak istediğinizin daha önemli olduğunu göz ardı etmeniz daha olasıdır. İmgeleme (zihinsel görselleştirme) ve olumlu hipnotik telkinler yoluyla destek almaya başladığınızda, belli bir süre elbette hala üzgün hissedebilirsiniz, ancak ileriye doğru yeni, daha net bir yol yaratmaya daha hızlı bir şekilde başlarsınız.

Hipnoz seanslarının etkileri ve süreç, kişiden kişiye değişebilir.

Anında olmasa da birkaç seans içinde daha enerjik, odaklanmış ve her şeyle yüzleşmeye hazır hissetmeye başlayabilirsiniz. Veya hipnozun yardımı ile adım adım yas sürecini sağlıklı bir perspektifte tamamlayabilirsiniz. Kendinizle ilgili derin farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Örneğin aslında o ilişkinin gerçekte sizin için ideal ilişki olmadığını ve daha iyisini hak ettiğiniz yönünde derin bir farkındalık yaşayabilirsiniz. Yeni hayatınızda hak ettiğiniz ilişkiyi hayatınıza çekmek için yeni çözüm yolları keşfedebilirsiniz. Herkes için en iyi sonucu veren, herkeste aynı sürede aynı şekilde etki edeceğini vaat eden belirli bir seans sayısı yoktur: Her şey, sizin için en uygun yaklaşımı bulmak için her şeyi adım adım, kişinin kendi dinamiklerine özel bir strateji şeklinde kurgulamakla ilgilidir. Seanslar konusunda açık fikirli olmak, değişime ve telkinlere açık olmak, işbirliği yapmaya hazır olmak, anahtardır. İyileşme anında değil, hipnoz seansları devam ederken yavaş yavaş olacaktır. Tek bir seansta mucize beklemek, gerçekçi bir beklenti değildir. Hipnoterapi, ayrılığı yeni ve daha olumlu bir bakış açısıyla görmenize de yardımcı olacaktır. Örneğin; biten ilişkinizi bir başarısızlık veya zaman kaybı olarak düşünmek yerine, bu ilişkinizin öğrenmenize, büyümenize ve bugün olduğunuz kişi haline gelmenize nasıl yardımcı olduğunu görmenize yardımcı olacaktır. Aşk acısı nasıl geçer diye merak ediyorsanız; aşk acısı elbette bir günde geçmeyecektir. Ama süreç içinde tüm bu çalkantılardan sonra, sorunların aslında gerçekten sorun olmadığını anlayacaksınız. Sorun olan aslında o soruna gösterdiğiniz otomatik tepkinizdir. Sorunlar sadece yeni şeyler ve yeni deneyimler için fırsatlardır. Ve çoğu zaman, daha iyi bir şeye vesile olur.

Henüz Bitmemiş Şeyler, Çekicidir. 

Bir şey henüz tamamlanmamışsa, beynimiz onu inanılmaz derecede, takıntılı bir bağımlılık haline getirir. Hikayelerin eksiksiz olmasını, sonlarını bilmeyi ve cevaplanmamış soruların cevaplarını isteriz. Aşk acısı nasıl geçer diye merak ediyorsanız; öncelikle yas sürecinizi doğru bir şekilde yaşamalısınız. Bu konuda destek almaktan çekinmeyin Bilin ki cevapsız kalmış sorular, takıntıyı besler. Zihin ne zaman boş kalsa, hemen o boş vaktini, ne olduğunu anlamaya çalışmaya kanalize edecektir ve hemen o bitmemiş hikayeye geri dönecektir. Ancak yarım kalmış bir hikaye hakkında takıntılı düşüncelere kapılmak, sağlıksızdır.

Hipnoz seanslarınıza devam ettikçe ve kendi seanslarınızın ses kaydını seanstan sonra size yolladığımızda onları günde 1 kere olmak üzere düzenli olarak her gün tekrar tekrar dinlemeye devam ettikçe, zamanla şunları fark edeceksiniz:

• Ayrıldığınız kişiden duygusal olarak izole olduğunuzu hissedeceksiniz;
• Ayrıldığınız kişiden bağımsızlaşıp, ona ve olanlara daha objektif bakmaya başlayacaksınız.
• O kişiyle ilgili takıntılı düşünceleri geride bırakabiliyor olduğunuzu fark etmeye başlayacaksınız.
• Gün içinde o kişiyi düşünmeden geçirdiğiniz daha fazla eğlenceli zamanlar yaşayabildiğinizi fark edeceksiniz.
• Yeni ve heyecan verici fırsatlara daha fazla açık olduğunuzu ve artık geleceğe ve gelecekteki mutluluğunuza daha fazla odaklanabiliyor olduğunuzu fark edeceksiniz.

Aşk acısı, yas veya ayrılık acısı için bilinçaltı düzeyde destek almak isterseniz, randevu için telefon ya da e-posta yoluyla irtibata geçmekten çekinmeyin.

6 Responses

 1. Şu an bu yazı tam da zamanında karşıma çıktı ve çok iyi geldi. Evet ben de bu yazıda anlatılanları yaşıyorum ve ufkumu açtı. Şimdiden daha iyi hissediyorum. Bu konuda araştırma yaparken okuduğum en faydalı makale bu oldu. İyi geldi. Seans ücretleriniz ne kadar acaba?

 2. Çok zor bir dönemden geçiyordum yazınız çok iyi geldi bana teşekkür ederim.

 3. Burak bey size nasıl teşekkür etsem azdır. sizinle yaptığımız seanslar sayesinde bırakın aşk acısını, adam gözümden düştü, ben bu kadar zaman neden bu yarım yamalak ilgiye bu kadar çok taviz vermişim diye kendime şaşırır hale geldim. resmen gözüme inen perde kalktı. artık ne istediğimi ne hak ettiğimi biliyorum, resmen özgüvenim yerine geldi. size çok ama çok teşekkür ederim bendeki değişime vesile olduğunuz için. saygılar.

 4. Zorlu bir dönemden geçiyorum.ve mevcut durumla kendim basedemiyorum. desteğe ihtiyacim var

 5. O kötu evreden geciyorum icerik mantikli geldi destege ihtiyacim var ayrilik sonrasi yoklugunu kabullenme zorlamdigim nokta

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Duyuru Listemize Kaydol

Özel Duyuru, Güncelleme ve İndirimlerden Haberdar Ol
(Ayda 1 veya 2 adetten fazla e-posta almazsınız)

Sorularınız mı var?

Telefon veya e-posta ile irtibata geçmekten çekinmeyin

Merhaba...

Sorunuz mu var?

bilgi@hypnotistanbul.com

Sorularınız için benimle telefonla ya da e-posta yoluyla irtibata geçmekten çekinmeyiniz.

hypnotistanbul