EFT Eğitimi – Duygusal Özgürleşme Tekniği

EFT Duygusal Özgürleşme Tekniği (Emotional Freedom Technique) adı verilen EFT Tekniği, bir çok problemin çözümünde etkili bir kendi kendine yardım tekniğidir. Bu tekniği EFT Eğitimi alarak evde kendi kendinize kolayca uygulayabilirsiniz. EFT’yi stres, öfke, korku, endişe, üzüntü, suçluluk,  güvensizlik, nefret, kıskançlık, öz güven, terk edilme, kaygılar gibi bir çok konuda kullanılabilirsiniz.

İçindekiler

EFT Duygusal Özgürleşme Tekniği Nedir?

Vücudumuzdaki bazı akupunktur noktalarına parmaklarınızla minik vuruşlar yaparak uygulanan bu uygulama, birçok konuda şaşırtıcı sonuçlar veriyor. EFT tekniği, kişinin kendi kendine uygulayabildiği ve çok kolay öğrenebilen, oldukça etkili bir yöntemdir. Bu teknik, enerji psikolojisi alanından gelen bir yaklaşımdır ve özellikle stres, kaygı, fobiler ve diğer duygusal sorunların üstesinden gelmek için kullanılır.

EFT (Emotional Freedom Techniques), akupress, hipnoz, modern psikoterapi ve NLP gibi çeşitli disiplinlerden etkilenmiş bir yöntemdir. Temelinde, insanların duygusal olaylara verdiği tepkiler ve bu tepkilerin bedensel sağlığa etkisi yatar. Bu yöntem, kişinin olumsuz duygularıyla barışarak, kötü bilinçaltı kayıtlarını iyi ve olumlu olanlarla değiştirmesini hedefler.

Kendi Kendime EFT Uygulayabilir miyim?

EFT tekniği, birçok konuda geleneksel yöntemlere göre daha az zaman alan bir “kendi kendine yardım” tekniğidir. Duygusal Özgürleşme Tekniği, uygulamayı bir kez öğrendikten sonra kişinin kendi kendine uygulayabilir hale gelmesi nedeniyle dünyada çok ilgi duyulan bir öğretidir. Dünyada “EFT Tapping” olarak da bilinen EFT tekniğinin (Emotional Freedom Technique) en büyük avantajlarından biri, yöntemin basitliği ve etkililiğidir. Bu yöntem, hızlı bir şekilde uygulanabilir ve sonuçları çoğu zaman anında görülebilir. Bu sayfadaki Online EFT Eğitimi, 6 saatin üzerinde içerikle, hem ileri EFT tekniklerini hem de temel reçeteyi en doğru şekilde öğretmeyi hedefler.

EFT Eğitimi Kimler Alabilir?

Herkes EFT tekniği eğitimi alabilir. Duygusal özgürleşme tekniği nasıl yapılır konusunda ileri teknikleri de öğrenmek faydalı olur. Bu EFT eğitiminin müfredatı, hem kendi kendine uygulamak isteyenler hem de terapistler, koçlar ve danışmanlar için özel olarak tasarlandı. EFT uygulayanlar da bu eğitimi alarak ileri teknikleri öğrenebilir. 

Online EFT Eğitimi, temel tekniklerle beraber ileri EFT tekniklerini de ele alır. Bu eğitim, EFT yaptırmak için bir uzmana gitmenize gerek olmadan kendi kendinize uygulamayı öğretir. Alanda çalışan profesyonel danışmanlar da EFT Eğitimi alarak danışanlarının duygusal özgürleşme sürecini hızlandırma konusunda daha fazla bilgi ve beceriye sahip olabilmekte.

EFT Eğitimi OnlineHayatınızın her alanında kullanabileceğiniz bu teknikle bir çok duygusal, fizyolojik veya psikolojik birçok problemin üstesinden gelmeniz olasıdır. Bu ileri seviye Online EFT Eğitimi’ni tamamladıktan sonra hem kendinize hem de sevdiklerinize uygulayabilir, öğretebilirsiniz. EFT uygulayıcı eğitiminde öğreneceğiniz  Duygusal Özgürleşme Tekniği çalışmalarınızı her gün istikrarlı olarak uygularsanız, aldığınız sonuçlara ve sonuca ulaşma hızınıza şaşırmanız muhtemeldir. “EFT Tapping” olarak da adlandırılan EFT Duygusal Özgürlük Teknikleri, dünyada milyonlarca kişinin kullandığı çok kolay uygulanabilen güçlü bir tekniktir.

EFT Bilimsel midir?

Son yıllarda, EFT’nin etkinliğini destekleyen birçok araştırma yapılmıştır. Hem Türkiye’de hem dünyada EFT Duygusal Özgürleşme Tekniği Nedir, sorusuna cevap arayan bir çok yüksek lisans ve doktora tezi mevcuttur. Tamamlanan ve devam eden bir çok geniş çaplı bilimsel araştırma da vardır. Ancak şu an EFT’nin bilimselliği konusunda akademik çevrelerde farklı görüşler bulunmaktadır. Şu an bu yöntemin bir terapi yöntemi olarak onaylanması için henüz çok erken olsa da yöntemin etkinliğini destekleyen sonuçlar dikkat çekicidir. EFT eğitiminde, tekniğin dayandığı bilimsel temeller de ele alınmaktadır.

EFT Eğitimi

EFT bir inanç sistemi değildir. Her terapi veya tedavi yöntemi gibi, EFT’nin de kişiden kişiye değişen etkilere sahip olabileceğini unutmamak gerekir. Her konuda garanti çözüm vadeden bir sihirli yöntem maalesef yoktur. Her birey, farklı terapi yaklaşımlarına farklı tepkiler gösterebilir. Bu nedenle, bu tür bir teknik kullanılırken, özellikle ciddi psikolojik sorunlar söz konusu ise EFT uygulamak yerine öncelikle bir klinik psikoloğa ya da hekime başvurmanız gerekir.

Sertifikalı Online EFT Teknikleri Eğitimi

Bu 6 saatlik online EFT Eğitimi'ni şimdi Türkiye’nin her yerinden satın alabilirsiniz, hemen izlemeye başlayabilirsiniz! Bu eğitimi kendi evinizin konforunda, kendi hızınızda tamamlayın! Eğitimi tamamladıktan sonra istediğiniz zaman katılabileceğiniz ücretsiz online sınavı da tamamlayarak sertifikaya hak kazanın.
Sertifika Örneği

Olumsuz Duygulardan EFT Tekniği ile Özgürleşin!

EFT Tekniği Eğitimi

EFT Duygusal Özgürleşme Tekniğini nasıl uygulayacağınızı öğretirken sizi teorik bilgilere boğmuyoruz ama uygulama prensiplerini içselleştirmek için bilmeniz gereken teorik bilgiden de mahrum bırakmıyoruz.

Bu EFT eğitimini tamamlayınca, hem EFT’yi kendiniz için nasıl kullanacağınızı hem de başkalarına EFT ile nasıl yardımcı olabileceğinizi A’dan Z’ye tüm ayrıntılarıyla öğrenmiş olacaksınız.

Bu 6 saatlik online EFT eğitim programı şimdi Türkiye’nin her yerinden çok kolay bir şekilde satın alıp hemen izlemeye başlayabilir, eğitimi kendi evinizin konforunda, kendi hızınızda izleyip tamamlayabilirsiniz. 

EFT Eğitimi Online

6 Saatlik Sertifikalı İleri Eğitim
2100TL
2000 TL
  • Toplam 6 Saatlik Eğitim Videoları
  • EFT Tekniği Eğitim Kılavuz Kitapçığı
  • İMZALI, Orijinal Dizayn HYPNOTISTANBUL Kurumsal Sertifikası
  • 12 aya kadar taksit imkanı
  • 6 ay boyunca sınırsız erişim (Güncellemeler İçerebilir)
Ekstra İndirim

EFT Yöntemi Hangi Durumlarda Kullanılır?

EFT yöntemi, olumsuz duygularla ilgili oldukça hızlı değişim sağlayabilen, oldukça etkili bir yöntemdir. Literatürde EFT Tekniği ile bir çok psikosomatik ya da fizyolojik problemin yanı sıra migren veya ağrı yönetimi gibi bazı rahatsızlıklarda da şaşırtıcı sonuçlar alındığına dair bilimsel araştırma yayınları da bulunmaktadır. EFT Duygusal Özgürleşme Tekniği bir çok problemin çözümü için birincil tedavi yöntemi değil, tedavilere yardımcı olan tamamlayıcı bir destek yöntemidir. EFT tekniği nelere iyi gelir, hangi konularda faydalıdır gibi sorularınıza istinaden bazı örnekler vermek gerekirse; EFT yöntemi eğitimi alanlar bu tekniği şu gibi konularda kullanabilir: 

EFT Tekniği Nasıl Yapılır?

EFT Duygusal Özgürleşme Tekniği EğitimiEFT, vücuttaki enerji meridyenlerine bağlı noktaların parmaklarla akupressure yoluyla uyarılırken bu sırada bazı kalıp cümlelerin tekrarlanmasıyla uygulanır. 1990’larda Gary Craig tarafından geliştirilen bu teknik, herkes tarafından kolayca öğrenilip uygulanabiliyor.

EFT Uygulamayı Öğrenmek

Bu yöntem kişinin kendi kendine uygulayabildiği ve çok kolay öğrenebilen etkili bir tekniktir. Online EFT eğitiminde EFT nasıl yapılır sorusunun cevabını tüm ayrıntılarıyla öğreneceksiniz. Bu eğitimde, bir çok YouTube kanalında genellikle yanlış anlatılan EFT yönteminin doğru uygulama metodunu öğrenebilirsiniz. Yüzeysel bilgilerle hazırlanan YouTube videolarında hiç değinilmeyen ileri EFT uygulama tekniklerini de tüm ayrıntılarıyla öğreneceksiniz. 

EFT ile istenen sonuçları almak için en doğru şekilde uygulamak gerekir. Daha önce eğitim alarak EFT uygulayanlar da bu EFT Tekniği Uygulayıcı Eğitimi’ni alarak bu tekniğin ileri uygulamalarını öğrenebilir. Bu 6 saatlik online EFT eğitiminde hem ileri teknikleri hem de Temel EFT Teknikleri, en doğru şekilde bilimsel yaklaşımla ele alınıyor. 

Eğitimi tamamlayanlar eğitimin sonundaki sınav sorularını da cevaplayarak EFT Eğitimi Uygulayıcı Sertifikası alma hakkını kazanırlar.

EFT Eğitimi Yorumları

"Daha önce başka yerden EFT eğitimi almıştım, EFT tekniği aslında önceden bildiğim bişeydi. Daha doğrusu, bildiğimi sanıyormuşum. Bu eğitimi sırf EFT aslında başka yerlerde kısacık öğretildiği için, "6 saatte EFT'yle ilgili başka ne öğretilebilir ki" diye meraktan aldım, iyi ki de almışım. Gerçekten çok kapsamlı ileri bir eğitimmiş. Ben çok memnun kaldım."
placeholder
Ayşegül S.
Yaşam Koçu
5/5
"Güzel bir anlatımla aktarılmış çok kaliteli bir eğitim izledim. Online eğitim olmasını bir dezavantaj olarak görmedim çünkü konsantrasyonum dağılırsa istediğim zaman ara verip eğitime daha sonra devam edebiliyorum. Video eğitim olması benim işimi çok kolaylaştırdı. Çocuklar öğlen uykusuna yattığında izledim hep, uyandıkları zaman kolayca durdurup sonra kaldığım yerden devam ettim."
placeholder
Ceylan P.
5/5
"İtiraf ediyorum, ben aslında ön yargılı olarak aldım eğitimi. Çünkü Youtube'da EFT ile ilgili videolar izlemiştim, bana saçma gelmişti. Mantığıma hitap etmeyen new-age tarzı şeyler normalde bana itici gelir. Erkek arkadaşımdan ayrılıp duygusal olarak zor günler geçirdiğim bir dönemde, kız kardeşimin ısrarıyla EFT'ye bir şans vermek istedim. İyi bir eğitim araştırırken bu eğitimi bulduk. Burak bey'in bilimsel yaklaşımlı anlatımı, EFT ile ilgili tüm ön yargılarımı kırdı diyebilirim. EFT meğerse doğru yapılınca gerçekten işe yarıyormuş, iyi ki almışım. Çok faydasını gördüm, çok teşekkürler."
placeholder
Sezin K.
İnsan Kaynakları Uzm.
5/5
"Anlatım, üslup ve içerik detayı mükemmel. Gördüğüm en iyi EFT eğitimi. (Daha önce başka birinden de eğitim almıştım, önceki eğitimden pek memnun kaldığım söylenemez). Herkese hiç tereddütsüz tavsiye edebileceğim bir eğitim bu. Bu eğitimi izledikten sonra diğer eğitimlerinizi de almaya karar verdim. Yeni eğitimlerinizi de hiç düşünmeden alırım, o kadar beğendim yani Burak bey. Çok teşekkür ederim emeklerinize. Bir önerim şu olabilir; çeşitli konularda ilave EFT egzersizleri eklerseniz sevinirim. Böylece farklı konularda daha çok örnek EFT uygulamaları görerek sizinle pratik yapmış oluruz."
placeholder
Nuran T.
Öğretmen
5/5
"Burak Bey'in anlatımı çok profesyonel. Sigarayı EFT ile bıraktım. Ne zaman sigara içme isteği gelse hemen 2 dakika EFT yapıyordum, sigara isteği hemen gidiyordu. 1 hafta sonra artık hiç sigara isteği gelmemeye başladı. EFT gerçekten çok enteresan bir şey. Herkese tavsiye ediyorum. "
placeholder
Murat T.
5/5
"Tek kelimeyle muhteşem bir anlatım! İleri teknikleri de öğreneyim diye almıştım bu eğitimi. Meğerse benim öğrendiğim EFT'de ne kadar çok yanlışlar varmış. Doğrusunu en detaylı şekilde öğrenmeme vesile olduğunuz için çok teşekkürler Burak bey. EFT'nin bilimsel temellerini de anlatmanız çok iyi olmuş, emekleriniz için teşekkürler."
placeholder
Gülçin Irmk
Dış Ticaret Md.
5/5

Sık Sorulan Sorular

EFT Tekniği İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’de “uygulayıcı sertifikası, e-devlette görünen sertifika, üniversite onaylı sertifika, katılım belgesi, eğitim belgesi” vb. dahil olmak üzere psikoloji alanındaki konularda verilen hiçbir sertifikalı eğitim, kişiye üniversite diplomasının verdiği yasal yetkilerin dışında bir ‘uygulama yetkisi’ kazandırmaz. Bu tür sertifikalı eğitimlerde verilen tüm sertifikalar bir referans belgesi niteliğindedir. Yasal yetki veren tek belge, üniversite (lisans) diplomanızdır. Aksini iddia eden sertifikalı eğitimlere itibar etmeyiniz. Uluslar arası yetki veren bir sertifika da yoktur. Bu tür iddialara aldanmayınız.

EFT öğrenmek için en iyi yol EFT eğitimi almaktır. Kitaplar okumak, online videolar izlemek de öğrenme yollarındandır ama sosyal medyada yer alan bir çok kısa videoda EFT yanlış öğretildiği gibi, eksik öğretiliyor. Bir EFT uzmanından bireysel eğitim almak veya ciddi online EFT eğitimi veren kurumlardan eğitim almak gibi seçenekler mevcuttur.

EFT’nin ne kadar sürede etkili olduğu kişiden kişiye değişebilir. Bazı kişiler, birkaç dakikada farklılıklar hissetmeye başlarken, diğerleri için daha uzun bir süreye ihtiyaç duyulabilir. Ancak, EFT’nin çoğu kişi için kısa vadeli sonuçlar sunduğu bilinmektedir.

EFT bir terapist eşliğinde de yapılabilir ama bu seçim, ne konuda EFT uygulayacağınıza bağlıdır. Ciddi psikolojik sorunlarla ilgili uygulayacaksanız, önce bir terapiste başvurmanız önemlidir. EFT kendi kendine de uygulanan bir yöntem olduğu için, EFT eğitimi alarak kendi kendinize de uygulayabilirsiniz.

EFT’nin ne kadar uygulanması gerektiği, problemin karmaşıklığına ve yoğunluğuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bazı durumlarda birkaç seans yeterli olabilirken bazıları daha uzun sürebilir. Klinik bir konuda duygusal özgürleşme tekniği uygulayacaksanız, terapistinizle birlikte bir plan yapmanız önerilir.

Online Eğitimlerimiz

Picture of Klinik Psikolog BURAK UÇKUN

Klinik Psikolog BURAK UÇKUN

Hipnoterapi diplomasını dünyanın ulusal akreditasyona sahip ilk hipnoterapi akademisi olan, ABD Los Angeles’taki HMI College of Hypnotherapy‘de aldı. Lisans eğitimini yüksek onur derecesiyle ve bölüm ikincisi olarak mezun olduğu İstanbul Nişantaşı Üniversitesi, “Psikoloji” bölümünde tamamladı. “Klinik Psikoloji” alanında Yüksek Lisans eğitimini (tezli) İstanbul Beykent Üniversitesi‘nde başarıyla tamamlayarak Uzman Klinik Psikolog unvanını aldı. Ayrıca inşaat mühendisliği lisans diplomasına da sahip olan Klinik Psikolog Burak Uçkun, "American Hypnosis Association" akredite hipnoterapistler listesinde yer almaktadır. Yetişkinler için Bilişsel Davranışçı Terapi ve Hipnoterapi yönelimli psikoterapi hizmetleri vermekle beraber alandaki uzmanlara Hipnoz eğitimleri de vermektedir.

Yazarın Tüm Makaleleri
Picture of Klinik Psikolog BURAK UÇKUN

Klinik Psikolog BURAK UÇKUN

Hipnoterapi diplomasını dünyanın ulusal akreditasyona sahip ilk hipnoterapi akademisi olan, ABD Los Angeles’taki HMI College of Hypnotherapy‘de aldı. Lisans eğitimini yüksek onur derecesiyle ve bölüm ikincisi olarak mezun olduğu İstanbul Nişantaşı Üniversitesi, “Psikoloji” bölümünde tamamladı. “Klinik Psikoloji” alanında Yüksek Lisans eğitimini (tezli) İstanbul Beykent Üniversitesi‘nde başarıyla tamamlayarak Uzman Klinik Psikolog unvanını aldı. Ayrıca inşaat mühendisliği lisans diplomasına da sahip olan Klinik Psikolog Burak Uçkun, "American Hypnosis Association" akredite hipnoterapistler listesinde yer almaktadır. Yetişkinler için Bilişsel Davranışçı Terapi ve Hipnoterapi yönelimli psikoterapi hizmetleri vermekle beraber alandaki uzmanlara Hipnoz eğitimleri de vermektedir.

Yazarın Tüm Makaleleri

Bunlar da ilginizi çekebilir

Sorularınız mı var?

Telefon veya e-posta ile irtibata geçmekten çekinmeyin

Hipnoz Uzmanı ve Klinik Psikolog Burak Uçkun
Klinik Psikolog BURAK UÇKUN

Merhaba...

Sorunuz mu var?

bilgi@hypnotistanbul.com 
Tel: 0539 914 23 10

Sorularınız için telefon ya da e-posta yoluyla irtibata geçmekten çekinmeyiniz.

hypnotistanbul