Logo

EFT Tekniği Nedir – EFT Eğitimi Online

EFT EFT Eğitimi (Emotional Freedom Technique) dediğimiz “Duygusal Özgürleşme Tekniği” eğitimi, bir çok problemin çözümünde etkili bir uygulama olmakla beraber, evde kendi kendinize kolayca uygulayabileceğiniz çok etkili bir tekniktir. (Örneğin; stres, öfke, korku, endişe, üzüntü, suçluluk,  güvensizlik, nefret, kıskançlık, öz güven, terk edilme, bazı kaygılar gibi bir çok konuda kullanılabilirsiniz). 

Ayrıca EFT Duygusal Özgürleşme Tekniği, bir çok fizyolojik problemde ve bazı rahatsızlıklarda da (ağrı yönetimi gibi), şaşırtıcı sonuçlar almanın mümkün olabildiği deneysel bir teknik olarak tıp dünyasının ilgisini çekiyor. Online EFT Eğitimi 6 saatin üzerinde içerikle, hem ileri EFT teknikleri hem de temel reçeteyi en doğru şekilde öğretmeyi hedefler.

İçindekiler

EFT Tekniği Eğitimi Nedir?

Vücudumuzdaki bazı akupunktur noktalarına parmaklarınızla minik vuruşlar yaparak uygulanan bu uygulama, birçok konuda şaşırtıcı sonuçlar veriyor. EFT tekniği, kişinin kendi kendine uygulayabildiği ve çok kolay öğrenebilen, oldukça etkili bir yöntemdir. Bu 6 saatlik online EFT Teknikleri eğitiminde hem ileri teknikleri hem de temel teknikleri en doğru şekilde öğreneceksiniz. Online EFT Eğitimi almak için doğru adrestesiniz.

Kendi Kendime EFT Uygulayabilir miyim?

EFT tekniği, birçok konuda geleneksel yöntemlere göre daha az zaman alan bir “kendi kendine yardım” tekniğidir. Duygusal Özgürleşme Tekniği, uygulamayı bir kez öğrendikten sonra kişinin kendi kendine uygulayabilir hale gelmesi nedeniyle dünyada çok ilgi duyulan bir öğretidir. Dünyada “EFT Tapping” olarak da bilinen EFT tekniğinin (Emotional Freedom Technique) en büyük avantajlarından biri, yöntemin basitliği ve etkililiğidir. Bu yöntem, hızlı bir şekilde uygulanabilir ve sonuçları çoğu zaman anında görülebilir.

EFT Eğitimi Kimler Alabilir?

Bu online EFT eğitimi, hem kendi kendine uygulamak isteyenler; hem de “terapistler, koçlar ve danışmanlar” için özel olarak tasarlandığı için temel tekniklerle beraber ileri EFT tekniklerini de ele alır. Bu eğitim, EFT tekniklerini kendinize uygulamayı öğretirken aynı zamanda alanda çalışan profesyonellerin, danışanlarının duygusal özgürleşme sürecini hızlandırmaları konusunda daha fazla bilgi ve beceri sahibi olma imkanı sunar.

Hayatınızın her alanında kullanabileceğiniz bu teknikle hem kendinizdeki hem de sevdikleriniz veya danışanlarınızdaki duygusal, fizyolojik veya psikolojik birçok problemin üstesinden gelmeniz gayet mümkün. Bu ileri  düzey Online EFT Eğitimi ‘ni tamamladıktan sonra hem kendinize hem de sevdiklerinize uygulayabilir, öğretebilirsiniz. Bu EFT uygulayıcı eğitiminde öğreneceğiniz  “Duygusal Özgürleşme Tekniği” çalışmalarınızı her gün istikrarlı olarak uygularsanız, aldığınız sonuçlara ve sonuca ulaşma hızınıza şaşırmanız muhtemeldir. “EFT Tapping” olarak da adlandırılan EFT Duygusal Özgürlük Teknikleri, dünyada milyonlarca kişinin kullandığı çok basit ama çok güçlü bir tekniktir.

EFT Bilimsel midir?

EFT Eğitimi EFT eğitimi nedir diye merak ediyorsanız, öncelikle Türkiye’de ve dünyada son yıllarda EFT tekniği hakkında bir çok akademik tez ve bilimsel makaleler yayınlandığını da hatırlatalım. EFT tekniği ve online EFT eğitimi öğretileri, bilimsel temellere dayanmaktadır ve bilimsel temelleri de eğitimde anlatılmaktadır. EFT tekniği nedir, ne işe yarar sorusuyla ilgili literatürde bir çok yüksek lisans tezi, doktora tezi ve benzeri bilimsel araştırma yayınları ve makaleleri mevcuttur. Unutmayın; EFT bir inanç sistemi değildir. İnsansanız da inanmasanız da ısrarla uygulayın, aldığınız sonuçlara şaşıracaksınız!

Sertifikalı Online EFT Teknikleri Eğitimi

Bu 6 saatlik online EFT Eğitimi'ni şimdi Türkiye’nin her yerinden satın alabilirsiniz, hemen izlemeye başlayabilirsiniz! Bu eğitimi kendi evinizin konforunda, kendi hızınızda tamamlayın! Eğitimi tamamladıktan sonra istediğiniz zaman katılabileceğiniz ücretsiz online sınavı da tamamlayarak sertifikaya hak kazanın.
Sertifika Örneği

Olumsuz Duygulardan EFT Tekniği ile Özgürleşin!

EFT Tekniği - EFT Eğitimi

Size EFT Duygusal Özgürleşme Tekniği nasıl uygulanır öğretirken, sizi teorik bilgilere boğmayacağız. Ama teorik bilgiden de mahrum kalmayacaksınız. Bu EFT eğitimini tamamlayınca, hem EFT’yi kendiniz için nasıl kullanacağınızı hem de başkalarına EFT ile nasıl yardımcı olabileceğinizi A’dan Z’ye, tüm ayrıntılarıyla öğrenmiş olacaksınız. EFT Tekniğini size öğretirken amacım, aslında bayağı karmaşık olan bu konuyu işin teorisine uzun uzun karmaşık bir şekilde değinmeden, anlaşılması en kolay şekilde hem temel EFT uygulamalarını hem de ileri EFT tekniklerini en anlaşılır şekilde size aktarmak.

Bu 6 saatlik online EFT eğitim programını şimdi Türkiye’nin her yerinden çok kolay bir şekilde satın alıp hemen izlemeye başlayabilirsiniz! Bu eğitimi kendi evinizin konforunda, kendi hızınızda izleyip tamamlayabilirsiniz!

Burak Uçkun
Uzm. Kln. Psk. Burak Uçkun

Uzm. Kln. Psk. Burak Uçkun, C.Ht.

Klinik Psikolog Burak Uçkun, Hipnoterapi eğitimini dünyada ulusal akreditasyona sahip ilk Hipnoz Akademisi olan, Los Angeles’ta bulunan Hypnosis Motivation Institute (HMI – College of Hypnotherapy)’de aldı. Dünyada türünün en geniş kapsamlı akredite programına sahip olan bu köklü hipnoz akademisi, ABD’de 54 yılın üzerinde geçmişiyle dünyanın en önemli hipnoz akademileri arasında ilk sırada gösterilmekle beraber, diploması American Hypnosis Association onaylıdır.

Kln. Psk. Burak Uçkun, American Hypnosis Association’un Akredite Hipnoterapistler Listesi‘nde yer almakla beraber ABD’de 1972 yılında kurulmuş olan “AFL-CIO Hypnotherapists Union Local 472” lisansına da sahiptir. (Lisans No: 11156582).

1971 doğumlu olan Burak Uçkun, “Psikoloji Lisans” eğitimini İstanbul Nişantaşı Üniversitesi‘nde, yüksek onur derecesiyle, bölüm ikincisi olarak tamamladı; “Klinik Psikoloji Yüksek Lisans (tezli)” eğitimini de İstanbul Beykent Üniversitesi‘nde “Uçak Fobisinin Hipnoz ve Sanal Gerçeklik Terapisiyle Giderilmesi” konusunda yazdığı bilimsel araştırma tezi ile tamamlayarak Klinik Psikolog unvanını aldı. 

Hypnotistanbul Bilinçaltı Değişim ve Motivasyon Merkezi‘nin kurucusu Kln. Psk. Burak Uçkun hakkında daha geniş bilgi için ana menüdeki “hakkımızda” bağlantısına tıklayabilirsiniz.

EFT Eğitimi Online

6 Saatlik Sertifikalı İleri Eğitim
2200TL
1700 TL
  • Toplam 6 Saatlik Eğitim Videoları
  • EFT Tekniği Eğitim Kılavuz Kitapçığı
  • İMZALI, Orijinal Dizayn HYPNOTISTANBUL Kurumsal Sertifikası
  • 12 aya kadar taksit imkanı
  • 6 ay boyunca sınırsız erişim (Güncellemeler İçerebilir)
Ekstra İndirim

Online EFT Eğitimi

6 Saatlik Sertifikalı İleri Eğitim
1499
99
TL
  • Toplam 6 Saatlik Eğitim Videoları
  • EFT Tekniği Eğitim Kılavuz Kitapçığı
  • Udemy'in Kendi Standart Sertifikası (İmzasız)
  • 3 aya kadar taksit imkanı
  • Ömür boyu erişim (Güncellemeler İçermez)
UDEMY'de

EFT Duygusal Özgürleşme Tekniği Faydaları Nelerdir?

“Duygusal Özgürleşme Tekniği” veya “EFT Tapping” olarak da bilinen EFT Tekniği; öfke, üzüntü, endişe, kaygı gibi olumsuz hisleri, fobileri, bağımlılıkları, geçmişten kalan tüm izleri ve geleceğe ait endişeleri arındırmak için parmak uçlarıyla vücuttaki bazı meridyen noktalarına hafif vuruşlarla yapılan muhteşem bir tekniktir.

EFT tekniği nedir? EFT eğitimi EFT (Emotional Freedom Technique) dediğimiz “Duygusal Özgürleşme Tekniği”, bir çok problemin çözümünde etkilidir. EFT Tekniği nedir, nerelerde kullanır, ne işe yarar konusunda bazı örnekler vermek gerekirse;

“Emotional Freedom Technique” yani “Duygusal Özgürleşme Tekniği”; Korkular, Kaygılar, Hayvan Fobileri, Negatif Duygular, Kilo Kontrolü, Sigara Bağımlılığı, Öfke, Kıskançlık, Suçluluk Duygusu, Öz Güven, Öz Değer, Sınırlayıcı İnançlar, Öz Saygı, Yalnızlık Duygusu, Bolluk, Mutluluk, Stres Yönetimi, Yas Süreci, Sevdiğini Kaybetme, Aldatılma, İlişki Problemleri, Ayrılık Acısı, Güvensizlik, Özdeğer algısı, Performans Artırma, Sınav Kaygısı, Spor Başarısı, Sanatsal Başarı, Bağımlılıklar, Fobi ve Korkular, Bilinç Dışı Sabotajlarve benzeri bir çok konuda güvenle kullanabileceğiniz harika bir kendi kendine yardım tekniğidir. 

EFT tekniği, olumsuz duygularla ilgili oldukça hızlı değişim sağlayabilen, oldukça etkili bir yöntemdir. (Örneğin; stres, öfke, korku, endişe, üzüntü, suçluluk, güvensizlik, nefret, kıskançlık, öz güven, terk edilme, bazı kaygılar gibi konularda kullanılabilir). Literatürde EFT Tekniği ile bir çok psikosomatik ya da fizyolojik problemin yanı sıra migren veya ağrı yönetimi gibi bazı rahatsızlıklarda da şaşırtıcı sonuçlar alındığına dair bilimsel araştırma yayınları da bulunmaktadır.

EFT Tekniği Nasıl Yapılır?

Vücudumuzdaki bazı akupunktur noktalarına parmaklarınızla minik vuruşlar yaparak uygulanan EFT teknikleri, hem fizyolojik hem duygularla ilgili birçok konuda şaşırtıcı sonuçlar veriyor. Bu yöntem kişinin kendi kendine uygulayabildiği ve çok kolay öğrenebilen etkili bir tekniktir. Bu sitede verdiğimiz online EFT eğitimi’nde EFT nasıl yapılır sorusunun cevabını tüm ayrıntılarıyla öğreneceksiniz. Eğitimde, youtube’daki bir çok kanalda üstünkörü ve genellikle yanlış bir şekilde anlatılan EFT yönteminin doğrusunu öğrenmekle kalmayacaksınız; aynı zamanda youtube’de kimsenin değinmediği ileri EFT teknik ve uygulamalarını da tüm ayrıntılarıyla öğreneceksiniz. 

EFT Eğitimi içeren videolar internette farklı yerlerde neden birbirinden farklı şekilde gösteriliyor ?

İnternette Youtube gibi bazı platformlarda ve bir çok başka kaynakta EFT tekniği nedir diye arama yaptığınızda karşınıza çıkan ve EFT teknikleri içeren bazı videolarda, EFT tekniğinin yanlış ve eksik bir şekilde öğretildiğini görüyoruz. Halbuki EFT ile istenen sonuçları almak için en doğru şekilde uygulamak gerekir. EFT tekniği nedir, nasıl yapılır diye merak ediyorsanız ve EFT tekniğini en ince ayrıntısına kadar ileri düzeyde öğrenmek istiyorsanız; bu 6 saatlik online eğitimde hem ileri teknikleri hem de temel EFT tekniklerini en doğru şekilde öğreneceksiniz. 

6 saatlik bu EFT Teknikleri eğitimini tamamlamak aslında 1-2 gününüzü alır ama eğitim hesabınıza 6 ay boyunca tanımlı olacaktır; bu süre içinde, kendi hızınızda, istediğiniz kadar izleyebilirsiniz. Eğitimi 6 ay içinde tamamlamanız gerekmektedir. Eğitimi tamamlayanlar quiz sorularını da cevaplayarak, eğitimin sonunda EFT Eğitimi Sertifikası alma hakkını kazanırlar.

EFTHypnotistanbul PNG

EFT Duygusal Özgürleşme Tekniği Ne Kadar Sürede Sonuç Verir?

EFT tekniği basit bir teknik gibi görünse de unutmayın ki bu tekniği bol bol uygulamak en başarılı sonuçları en hızlı şekilde almanızı sağlayacaktır. Bu yüzden bol bol EFT uygulayın… Hayatınızın her alanında kullanabileceğiniz bu teknikle hem fiziksel hem duygusal hem de hedef odaklı birçok zorluğun üstesinden gelmeniz gayet mümkün. Hem kendinize hem de sevdiklerinize uygulayabilir, öğretebilirsiniz. 

Düzenli uygularsanız sonuçlara ve sonuca ulaşma hızınıza şaşıracaksınız. Bazı kişilere bu teknik komik ya da saçma gelebilir ama ön yargılarınızı bir kenara bırakıp uygularsanız bu basit tekniğin ne kadar etkili olduğunu göreceksiniz. EFT dünyada milyonlarca kişinin kullandığı çok basit ama çok güçlü bir uygulamadır. Unutmayın; bu bir inanç sistemi değildir. İnsansanız da inanmasanız da ısrarla uygulayın, aldığınız sonuçlara şaşıracaksınız!

Sonuç Olarak;

EFT tekniği nedir, ne değildir diye merak edenlere özetle diyebiliriz ki; Duygusal Özgürleşme Tekniği olarak da bilinen EFT Tekniği Eğitimi; öfke, üzüntü, endişe, kaygı gibi olumsuz hisleri, fobileri, bağımlılıkları, geçmişten kalan tüm izleri ve geleceğe ait endişeleri arındırmak için parmak uçlarıyla vücuttaki bazı meridyen noktalarına hafif vuruşlarla yapılan muhteşem bir tekniktir. EFT Eğitimi almak isterseniz, bizim EFT Tekniği eğitimimiz, “Online EFT eğitimi” olarak bulabileceğiniz en kapsamlı online eğitimdir. 

EFT Eğitimi Yorumları

"Daha önce başka yerden EFT eğitimi almıştım, EFT tekniği aslında önceden bildiğim bişeydi. Daha doğrusu, bildiğimi sanıyormuşum. Bu eğitimi sırf EFT aslında başka yerlerde kısacık öğretildiği için, "6 saatte EFT'yle ilgili başka ne öğretilebilir ki" diye meraktan aldım, iyi ki de almışım. Gerçekten çok kapsamlı ileri bir eğitimmiş. Ben çok memnun kaldım."
placeholder
Ayşegül S.
Yaşam Koçu
5/5
"Güzel bir anlatımla aktarılmış çok kaliteli bir eğitim izledim. Online eğitim olmasını bir dezavantaj olarak görmedim çünkü konsantrasyonum dağılırsa istediğim zaman ara verip eğitime daha sonra devam edebiliyorum. Video eğitim olması benim işimi çok kolaylaştırdı. Çocuklar öğlen uykusuna yattığında izledim hep, uyandıkları zaman kolayca durdurup sonra kaldığım yerden devam ettim."
placeholder
Ceylan P.
5/5
"İtiraf ediyorum, ben aslında ön yargılı olarak aldım eğitimi. Çünkü Youtube'da EFT ile ilgili videolar izlemiştim, bana saçma gelmişti. Mantığıma hitap etmeyen new-age tarzı şeyler normalde bana itici gelir. Erkek arkadaşımdan ayrılıp duygusal olarak zor günler geçirdiğim bir dönemde, kız kardeşimin ısrarıyla EFT'ye bir şans vermek istedim. İyi bir eğitim araştırırken bu eğitimi bulduk. Burak bey'in bilimsel yaklaşımlı anlatımı, EFT ile ilgili tüm ön yargılarımı kırdı diyebilirim. EFT meğerse doğru yapılınca gerçekten işe yarıyormuş, iyi ki almışım. Çok faydasını gördüm, çok teşekkürler."
placeholder
Sezin K.
İnsan Kaynakları Uzm.
5/5
"Anlatım, üslup ve içerik detayı mükemmel. Gördüğüm en iyi EFT eğitimi. (Daha önce başka birinden de eğitim almıştım, önceki eğitimden pek memnun kaldığım söylenemez). Herkese hiç tereddütsüz tavsiye edebileceğim bir eğitim bu. Bu eğitimi izledikten sonra diğer eğitimlerinizi de almaya karar verdim. Yeni eğitimlerinizi de hiç düşünmeden alırım, o kadar beğendim yani Burak bey. Çok teşekkür ederim emeklerinize. Bir önerim şu olabilir; çeşitli konularda ilave EFT egzersizleri eklerseniz sevinirim. Böylece farklı konularda daha çok örnek EFT uygulamaları görerek sizinle pratik yapmış oluruz."
placeholder
Nuran T.
Öğretmen
5/5
"Burak Bey'in anlatımı çok profesyonel. Sigarayı EFT ile bıraktım. Ne zaman sigara içme isteği gelse hemen 2 dakika EFT yapıyordum, sigara isteği hemen gidiyordu. 1 hafta sonra artık hiç sigara isteği gelmemeye başladı. EFT gerçekten çok enteresan bir şey. Herkese tavsiye ediyorum. "
placeholder
Murat T.
5/5
"Tek kelimeyle muhteşem bir anlatım! İleri teknikleri de öğreneyim diye almıştım bu eğitimi. Meğerse benim öğrendiğim EFT'de ne kadar çok yanlışlar varmış. Doğrusunu en detaylı şekilde öğrenmeme vesile olduğunuz için çok teşekkürler Burak bey. EFT'nin bilimsel temellerini de anlatmanız çok iyi olmuş, emekleriniz için teşekkürler."
placeholder
Gülçin Irmk
Dış Ticaret Md.
5/5

Sık Sorulan Sorular

EFT Tekniği İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

EFT uygulamasının yan etkileri nadirdir ve genellikle geçicidir. Bazı insanlar EFT seanslarından sonra hafif baş ağrısı, yorgunluk, hafif mide rahatsızlığı hissi, duygusal yoğunluk artışı gibi bazı hafif yan etkiler yaşayabilirler. Bu yan etkiler genellikle geçici olmakla birlikte, bazı durumlarda daha uzun sürebilir. Örneğin ağır depresyon içindeyseniz tek başınıza EFT yapmayın, bir psikolog eşliğinde beraber yapmayı tercih edin. 

Herhangi bir tıbbi tedavi veya tedaviye benzer herhangi bir durum için EFT yapacaksanız, EFT’yi kullanmadan önce bir sağlık uzmanına danışmak her zaman en iyi fikirdir. Sıradan EFT eğitimlerinin aksine, biz bu online eft teknikleri eğitiminde en güvenli şekilde EFT yapmanız için tüm güvenlik konularını da ele alıyoruz. EFT’yi her derde deva bir sihirli değnek gibi görmemek lazım. Klinik konularda EFT yapmayı düşünüyorsanız, önce bir sağlık uzmanına danışmalısınız. 

EFT, Duygusal Özgürleşme Tekniği anlamına gelir ve bir terapi tekniği olarak kullanılır. Hafif vuruşlarla belirli akupunktur noktalarına odaklanarak, duygusal blokajları serbest bırakmayı hedefler.

EFT, belirli akupunktur noktalarına hafif vuruşlar yaparak, duygusal blokajları serbest bırakarak çalışır. Bu, stres ve kaygıyı azaltmaya, duygusal refahı artırmaya ve fiziksel ağrıları hafifletmeye yardımcı olabilir.

EFT’nin faydaları arasında stresi ve kaygıyı azaltmak, duygusal blokajları serbest bırakmak, fiziksel ağrıları hafifletmek, bağımlılıkla mücadele etmek, özgüveni artırmak, korkuları ve fobileri hafifletmek ve duygusal refahı artırmak yer alır.

EFT’nin ne kadar sürede etkili olduğu kişiden kişiye değişebilir. Bazı kişiler, birkaç seans sonrasında farklılıklar hissetmeye başlarken, diğerleri için daha uzun bir süreye ihtiyaç duyulabilir. Ancak, EFT’nin çoğu kişi için kısa vadeli sonuçlar sunduğu bilinmektedir.

EFT öğrenmek için en iyi yol elbette EFT eğitimlerine katılmaktır. Kitaplar okumak, online videolar izlemek de öğrenme yollarındandır ama Youtube’da yer alan bir çok kısa videoda EFT yanlış öğretildiği gibi, eksik öğretiliyor. Bu nedenle, bir EFT uzmanından bireysel eğitim almak veya ciddi online EFT eğitimi veren kurumlardan eğitim almak gibi seçenekler mevcuttur.

EFT, geniş bir yelpazede insanlara yardımcı olabilir. Özellikle stres, kaygı, travmalar, fobiler, bağımlılıklar, özgüven eksikliği ve fiziksel ağrılar gibi konularda etkili olduğu gösterilmiştir. Ancak klinik bir konuda kullanmadan önce mutlaka bir hekim ya da klinik psikolog, psikiyatrist vb uzmanlara danışmanız gerekir. Klinik olmayan konularda kullanacaksanız, hemen hemen her konuda gönül rahatlığıyla güvenle kullanabilirsiniz.

EFT herkes için uygun olmayabilir. Eğer kişinin ciddi bir psikolojik bozukluğu veya tıbbi durumu varsa, önce bir sağlık profesyoneli ile konuşmaları önerilir. Hamile kadınlar, ciddi bir kalp rahatsızlığı olanlar veya ağır bir ilaç kullanımı olanlar, psikotik rahatsızlıkları olanlar, ağır depresyonda olanlar, ciddi travma yaşamış olan ve Travma Sonrası Stres Bozukluğu yaşayan kişiler gibi bazı gruplar için de uygun olmayabilir. Bu gruptaki kişiler EFT’yi ya bir uzman hekim/psikolog eşliğinde uygulamalı, ya da önce doktoruna danışmalıdır. Doktorunuz size ilgili konuda EFT uygulamak için hazır olup olmadığınızı söyleyecektir. 

EFT, diğer terapi tekniklerinden farklıdır çünkü akupunktur, nörolojik yeniden yapılandırma ve bilişsel farkındalık gibi farklı tekniklerin bir kombinasyonunu kullanır. Bu yaklaşım, terapinin duygusal, fiziksel ve zihinsel alanlarda bütüncül olarak çalışmasını sağlar.

EFT, bir terapist eşliğinde de yapılabilir, bireyler kendi kendilerine de uygulayabilirler. Yani bu, ne konuda EFT uygulayacağınıza bağlıdır. Ciddi psikolojik sorunlarla ilgili uygulayacaksanız, önce bir terapiste başvurmanız önemlidir.

EFT’nin ne kadar uygulanması gerektiği, problemin karmaşıklığına ve yoğunluğuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilir (her şeyde olduğu gibi). Bazı durumlarda birkaç seans yeterli olabilirken, bazıları daha uzun sürebilir. Klinik bir konuda duygusal özgürleşme tekniği uygulayacaksanız, terapistinizle birlikte bir plan yapmanız önerilir.

EFT, elbette ki çocuklar ve gençler için de uygundur. Özellikle çocuklar ve gençlerin kaygı, stres, fobiler ve özgüven eksikliği gibi duygusal konularla mücadele ettiği göz önüne alındığında, EFT onlara da yardımcı olabilir. Küçük çocuğunuzla uygulayacaksanız, oyun oynar gibi, çocuğunuzla beraber EFT tekniği uygulayabilirsiniz.

EFT, duygusal sorunların yanı sıra fiziksel rahatsızlıklar, ağrılar, bağımlılık ve stres, hatta bolluk bereket veya hedeflere ulaşma gibi birçok konuda da çok etkili olabilir. Kullanım alanı çok geniştir. Ancak, herhangi bir ciddi fiziksel rahatsızlıkla ilgili EFT uygulayacaksanız, önce bir doktora başvurmanız önemlidir.

Online Eğitimlerimiz

Kln. Psk. Burak Uçkun
Kln. Psk. Burak Uçkun

Hipnoterapi diplomasını dünyanın ilk ulusal akreditasyona sahip hipnoterapi akademisi olan, ABD Los Angeles’taki HMI College of Hypnotherapy‘de aldı. İstanbul Nişantaşı Üniversitesi “Psikoloji” bölümünden, yüksek onur derecesiyle bölüm ikincisi olarak mezun oldu. “Klinik Psikoloji” alanında Yüksek Lisans eğitimini İstanbul Beykent Üniversitesi‘nde başarıyla tamamlayarak, Uzman Klinik Psikolog unvanını aldı. Ulusal ve uluslararası platformlarda aldığı 12 adet müzik ödülünün yanı sıra inşaat mühendisliği alanında da lisans diplomasına sahiptir. Klinik Psikolog Burak Uçkun, yetişkinler için Bilişsel Davranışçı Terapi ve Hipnoterapi yönelimli Psikoterapi hizmetleri vemekle beraber alandaki uzmanlara Hipnoz eğitimleri de vermektedir.

Yazarın Tüm Makaleleri

Bunlar da ilginizi çekebilir

Sorularınız mı var?

Telefon veya e-posta ile irtibata geçmekten çekinmeyin

Merhaba...

Sorunuz mu var?

bilgi@hypnotistanbul.com 
Tel: 0539 914 23 10

Sorularınız için telefon ya da e-posta yoluyla irtibata geçmekten çekinmeyiniz.

hypnotistanbul