Online Hipnoz Seansı Nedir?

Online Hipnoz Seansı

Online hipnoz seansı almak yüz yüze hipnoz seansı almakla bire bir aynı şey olmasa da uzaktan hipnoz seansı alan bir çok kişi, online hipnoz seanslarından en az yüz yüze hipnoz kadar etkili sonuçlar alabiliyor. Bu arada hemen şu bilgiyi de verelim; “uzaktan hipnoz” derken Skype üzerinden görüntülü görüşme ile hipnoz yapmaktan bahsediyoruz. Unutmayın ki hipnoz, hipnoterapist ile danışanın karşılıklı iletişimi ile mümkün olan özel bir zihin durumudur. Bu aşamada eğer hipnozu uyuyup kendinden geçmek sanıyorsanız, önce sitemizdeki “Hipnoz Nedir” sayfasını incelemenizi tavsiye ederim. Hipnozun ne olup ne olmadığını bilmeyenlerin ilk aklına gelen şey “ya internet bağlantısı koparsa da hipnozdan çıkamazsam?” olabiliyor. Oysa hipnoz bir kendinden geçme durumu değildir. Hipnozdaki kişi kendinden geçmez, uyumaz. Hipnoz uyku olmadığına göre uyanamamak gibi bir şey de söz konusu değildir. Bu tür mitler ancak Hollywood filmlerinde olur. Hipnoz hakkında doğru sandığınız yanlışları ve merak ettiklerinizi sitemizde “Sıkça Sorulan Sorular” bölümünde de inceleyebilirsiniz.

Online terapiler dünyada gün geçtikçe daha popüler hale gelirken, günümüz teknolojileri terapi alanında da bazı avantajları da beraberinde getiriyor. Eğer kendi şehrinizde bir hipnoz uzmanı yoksa, ve destek almak istediğiniz konu online seanslar için uygun bir konu ise, popüler bir “görüntülü görüşme programı” olan “Skype” vasıtası ile hipnoterapistinizle görüntülü bağlantı kurarak online hipnoz seansları almanız mümkündür.

Bu konuda ilk akla gelen şey: uzaktan hipnoz seansı bende de işe yarar mı? Bazı insanların aklında elbette bazı soru işaretleri olabilir. Örneğin;

 • Hipnoterapistin online hipnoz seansımızda söylediği şeyler “canlı” bire bir hipnozdaki kadar etkili olacak mı?
 • Beden dili ekranda yeterince görünemeyeceği için online hipnozun etkisi yüz yüze hipnozdan daha az olmaz mı?
 • Yüz yüze hipnoza girip giremeyeceğimi bile bilmiyorken uzaktan görüntülü hipnoz seansı ile hipnoza girmem mümkün olacak mı?

Yukarıdakilerin hepsinin cevabı: Dünyada yüzlerce hipnoterapist ve psikoterapist artık tüm dünyadaki danışanlarıyla çevrimiçi (online) seanslar yapıyor. Siz kendiniz de hipnoza girmeye istekli olduğunuz sürece, destek almak istediğiniz konu online seanslar için uygun bir konu ise, ve terapi süresince terapistinizin sözel talimatlarını harfiyen uygulama konusunda gayretli olduğunuz sürece evet, hipnoterapi sürecinizden fayda görebilirsiniz. ANCAK; eğer İstanbul içinde ikamet ediyorsanız, en azından ilk birkaç seansı “online seans” yerine kliniğimizde “yüz yüze seans” olarak almanız çok daha verimli olacaktır.

Skype ile Uzaktan Hipnoz Seansı Nasıl Oluyor?

uzaktan psikoterapiSkype, ücretsiz bir görüntülü konuşma servisidir. Skype gibi görüntülü konuşma servisleri, uzaktaki iki kişinin yüz yüze iletişim kurmasını sağlar. Terapistiniz sizi, siz de terapistinizi görebilirsiniz.

Karşılıklı söylenen her kelimeyi net olarak duyabilme imkanı sunan bu teknolojiye alışmak tıpkı herhangi yeni bir şeye alışmak gibi bazı kişiler için biraz zaman alabilir. Ama eğer görüntülü görüşme teknolojilerine aşinaysanız, telkine yatkınlık düzeyiniz iyi ise ve terapistinizle farklı şehirlerdeyseniz, “online hipnoz” seanslarından “yüz yüze hipnoz” seansları kadar verim almanız mümkündür.

Aslında uzaktan hipnoz seanslarından en verimli sonucu almak için en iyi yaklaşım önce ilk birkaç hipnoz seansını hipnoterapistinizin ofisinde yüz yüze hipnoz seansı olarak almaktır. İlk bir – iki seansı yüz yüze alırsanız, hipnoterapistinizle daha sonra yapacağınız online seanslardan alacağınız verim ve başarı şansınız çok daha yüksek olur. Seanslar ilerledikçe de seans kazanımlarınız gittikçe daha verimli hale gelir.

Uzaktan Terapi ve Avantajları

İşte online hipnoterapinin sunabileceği avantajlardan bazıları:

 • Yüz Yüze Terapi Gibi Gerçek Zamanda Olur
  Tıpkı geleneksel terapi gibi, uzaktan terapide de terapistle danışan gerçek zamanlı yüz yüze görüşme gerçekleştirir. E-posta veya mesajlarla iletişim kurmaya çalışmak yerine görüntülü görüşme imkanını kullanarak terapistin ofisinde oturuyor olsaydınız nasıl bir görüşme gerçekleşiyorsa uzaktan görüntülü görüşme ile de destek almak istediğiniz konuyu yüz yüze aynı şekilde tartışabilirsiniz.
 • Gizlilik Sağlar
  Bazı kişiler bir terapisti ziyaret etme konusunda çekingen olabilirler. Özellikle küçük bir şehirde yaşıyorlarsa, terapiste gittiklerinin arkadaşları ya da tanıdıkları tarafından görülmesini ya da bilinmesini istemezler. Bu tür durumda terapistle online seans yapmak bu sorunu ortadan kaldırır.
 • Başka Şehirde Yaşayanlar İçin İdeal
  Online terapi yerine yüz yüze destek almak elbette daha iyidir. Ama hipnoz gibi niş bir konuda her şehirde uzman hipnoterapist bulmak her zaman mümkün olmayabilir. Bazen büyük şehirlerde bile bir noktadan diğerine gidip gelmek trafik nedeniyle saatler alabilmekte. Uzaktan terapi bu sorunu da ortadan kaldırır. Dünyanın bir ucunda da olsanız uzaktan hipnoz desteği alabilirsiniz.
 • Uygun ve Ekonomik Maliyet
  Aynen online olarak yapılabilecek her şey gibi, terapi konusunda da internette araştırma yapan kişiler kendi şehirlerinde çeşitli fiyat seçenekleri bulabilmektedirler. Bazen kişi kendisine yakın bir bölgede bütçesine uygun bir hipnoterapist veya psikolog bulamayabilir. Örneğin Amerika’da veya Almanya’da seans ücretleri ortalama 100 ila 150 Euro (veya 100-150 Dolar) arasında değişmektedir. Oysa yurt dışında yaşayan kişiler Skype bağlantısı ile bu fiyatların altında bir seans maliyeti ile dünyanın öbür ucundan görüntülü bağlantı kurarak merkezimizden online terapi desteği alabilmektedirler. (Ücret bilgileri için irtibata geçiniz). Yurt dışındaki danışanlarımız için bu tür bir fiyat avantajları online hipnoterapiyi ve online psikoterapiyi daha cazip kılmaktadır. Başka şehirlerde yaşayanlar da İstanbul’a gelme şansları yok ise uzaktan terapi alabilmektedirler.

Video görüşmesi yoluyla hipnoterapi seansları İstanbul dışından gelen müracaatlar için idealdir. Ancak olağanüstü durumlarda İstanbul’da yaşayanlar da online hipnoz seansı alabilirler.

 • İstanbul dışında ikamet ediyorsanız, eğer imkanınız varsa ilk seansınızı İstanbul’a gelerek ofisimizde bire bir yüz yüze seans olarak almanız daha iyi olur zira en azından ilk seansı yüz yüze almanız, uzaktan alacağınız diğer seanslarımızın etkisini arttırarak daha az seans sayısına ihtiyaç duymanızı sağlayabilir. Hipnoz ile etkileşim yeteneği yüksek olanlar online seanslardan da en az yüz yüze seanslar kadar fayda görebilmektedir. İstanbul’da ikamet ediyorsanız hipnoz seansı için randevu alarak ofisimize gelmenizi tavsiye ederiz. Eğer şehir dışındaysanız veya herhangi bir sebeple İstanbul’a (veya merkezimize) gelme imkanınız yoksa yine de ilk seans dahil her seansı uzaktan alabilirsiniz ancak en verimli sonuçları almak için en azından bir seansı yüz yüze yapmanın seans verimliliğini arttıracağını tekrar belirtmekte fayda var.

Danışanlarımızla ilk seansımızda yapacağımız detaylı tespit görüşmemiz sonucunda problemin doğasının hipnoz için uygun olmadığı kanısına varırsak, (problemin fizyolojik temelleri de varsa) psikiyatri hekimine yönlendiriyoruz. Bu nedenle randevu almadan önce telefonla irtibata geçerek destek almak istediğiniz konuyu da kısaca belirtmenizde fayda var.

Hipnoz desteği almak istiyorsanız ve İstanbul dışında yaşıyorsanız ilk tespit seansı dahil tüm seanslarınızı uzaktan online seans olarak alabilirsiniz.

Uzaktan hipnoz seansı randevusu oluşturmak isterseniz veya sorularınız olursa bizimle e-mail veya telefonla irtibata geçmekten çekinmeyin.