Online Seans; Yüz Yüze Seanslar Kadar Etkili mi?

Online Hipnoz Seansı

Online hipnotik telkin seansları almak yüz yüze seanslarla bire bir aynı şey olmasa da, uzaktan seans alan bir çok kişi, en az yüz yüze seanslar kadar etkili sonuçlar alabiliyor. Bu arada hemen şu bilgiyi de verelim; “uzaktan seans” derken Skype üzerinden görüntülü görüşme ile seans yapmaktan bahsediyoruz. Unutmayın ki hipnotik telkin, hipnotist ile danışanın karşılıklı iletişimi ile mümkün olan özel bir zihin durumudur. Bu aşamada eğer trans deneyimini “uyuyup kendinden geçmek” sanıyorsanız, önce sitemizdeki “Hipnoz Nedir” sayfasını incelemenizi tavsiye ederim. Hipnotik transın ne olup ne olmadığını bilmeyenlerin ilk aklına gelen şey “ya internet bağlantısı koparsa da uyanamazsam?” olabiliyor. Oysa hipnotik zihin durumu bir “kendinden geçme” durumu değildir. Bu tür mitler ancak Hollywood filmlerinde olur. Hipnotik zihin durumu hakkında doğru sandığınız yanlışları ve merak ettiklerinizi sitemizde “Sıkça Sorulan Sorular” bölümünde de inceleyebilirsiniz.

Online terapiler dünyada gün geçtikçe daha popüler hale gelirken, günümüz teknolojileri terapi alanında da bazı avantajları da beraberinde getiriyor. Eğer kendi şehrinizde bir bilinçaltı uzmanı yoksa, ve destek almak istediğiniz konu online seanslar için uygun bir konu ise, popüler bir “görüntülü görüşme programı” olan “Skype” vasıtası ile zihin koçunuzla görüntülü bağlantı kurarak online hipnotik telkin seansları almanız mümkündür.

Bu konuda ilk akla gelen şey: online seans bende de işe yarar mı? Bazı insanların aklında elbette bazı soru işaretleri olabilir. Örneğin;

 • Hipnotistin online seansta söylediği şeyler “canlı” bire bir yüz yüze seanslardaki kadar etkili olacak mı?
 • Beden dili ekranda yeterince görünemeyeceği için online seansın etkisi yüz yüze seanslardan daha az olmaz mı?
 • Yüz yüze seansta hipnotik zihin durumuna girip giremeyeceğimi bile bilmiyorken uzaktan görüntülü seansta bu mümkün olacak mı?

Yukarıdakilerin hepsinin cevabı: Dünyada yüzlerce uzman, artık tüm dünyadaki danışanlarıyla çevrimiçi (online) seanslar yapıyor. Siz kendiniz de destek almaya ve hipnotik zihin durumunu oluşturmaya istekli olup işbirliği yaptığınız sürece, destek almak istediğiniz konu online seanslar için uygun bir konu ise, ve seans süresince size verilecek olan sözel talimatları harfiyen uygulama konusunda gayretli olduğunuz sürece “evet”, seans sürecinizden çok fayda görebilirsiniz. ANCAK; eğer İstanbul içinde ikamet ediyorsanız, en azından ilk birkaç seansı “online seans” yerine kliniğimizde “yüz yüze seans” olarak almanız çok daha verimli olacaktır.

Skype ile Uzaktan Seanslar Nasıl Oluyor?

uzaktan psikoterapiSkype, ücretsiz bir görüntülü konuşma servisidir. Skype gibi görüntülü konuşma servisleri, uzaktaki iki kişinin yüz yüze iletişim kurmasını sağlar.

Karşılıklı söylenen her kelimeyi net olarak duyabilme imkanı sunan bu teknolojiye alışmak tıpkı herhangi yeni bir şeye alışmak gibi bazı kişiler için biraz zaman alabilir. Ama eğer görüntülü görüşme teknolojilerine aşinaysanız, telkine yatkınlık düzeyiniz iyi ise ve terapistinizle farklı şehirlerdeyseniz, “online hipnotik trans” seanslarından “yüz yüze” seanslar kadar verim almanız mümkündür.

Aslında uzaktan hipnoz seanslarından en verimli sonucu almak için en iyi yaklaşım; önce ilk birkaç seansı ofiste yüz yüze seans olarak almaktır. İlk bir – iki seansı yüz yüze alırsanız, daha sonra yapacağınız online seanslardan alacağınız verim ve başarı şansınız çok daha yüksek olur. Seanslar ilerledikçe de seans kazanımlarınız gittikçe daha verimli hale gelir.

Online Seans ve Avantajları

İşte online seansların sunabileceği avantajlardan bazıları:

 • Yüz Yüze Terapi Gibi Gerçek Zamanda Olur
  Tıpkı geleneksel seanslar gibi, uzaktan seanslarda da uzman ile danışan gerçek zamanlı yüz yüze görüşme gerçekleştirir. E-posta veya mesajlarla iletişim kurmaya çalışmak yerine görüntülü görüşme imkanını kullanarak ofiste nasıl bir yüz yüze görüşme gerçekleşiyorsa, uzaktan görüntülü görüşme ile de destek almak istediğiniz konuyu yüz yüze aynı şekilde tartışabilirsiniz.
 • Gizlilik Sağlar
  Bazı kişiler bir terapisti ziyaret etme konusunda çekingen olabilirler. Özellikle küçük bir şehirde yaşıyorlarsa, herhangi bir konuda bir uzmana gittiklerinin arkadaşları ya da tanıdıkları tarafından görülmesini ya da bilinmesini istemezler. Bu tür durumlarda online seans yapmak bu sorunu ortadan kaldırır.
 • Başka Şehirde Yaşayanlar İçin İdeal
  Online seans yerine yüz yüze destek almak elbette daha iyidir. Ama hipnotik uygulamalar gibi niş konularda her şehirde bir uzman bulmak her zaman mümkün olmayabilir. Bazen büyük şehirlerde bile bir noktadan diğerine gidip gelmek trafik nedeniyle saatler alabilmekte. Uzaktan seanslar, bu sorunu da ortadan kaldırır. Dünyanın bir ucunda da olsanız uzaktan bilinçaltı desteği alabilirsiniz.
 • Uygun ve Ekonomik Maliyet
  Aynen online olarak yapılabilecek her şey gibi, bilinçaltı uygulamaları konusunda da internette araştırma yapan kişiler kendi şehirlerinde çeşitli fiyat seçenekleri bulabilmektedirler. Bazen kişi kendisine yakın bir bölgede bütçesine uygun bir uzman bulamayabilir. Örneğin Amerika’da veya Almanya’da seans ücretleri ortalama 100 ila 150 Euro (veya 100-150 Dolar) arasında değişmektedir. Oysa yurt dışında yaşayan kişiler Skype bağlantısı ile bu fiyatların altında bir seans maliyeti ile dünyanın öbür ucundan görüntülü bağlantı kurarak merkezimizden online seans desteği alabilmektedirler. (Ücret bilgileri için irtibata geçiniz). Yurt dışındaki danışanlarımız için bu tür bir fiyat avantajları online seansları daha cazip kılmaktadır. Başka şehirlerde yaşayanlar da İstanbul’a gelme şansları yok ise uzaktan seans hizmeti alabilmektedirler.

Video görüşmesi yoluyla olan seanslar, İstanbul dışından gelen müracaatlar için idealdir. Ancak olağanüstü durumlarda İstanbul’da yaşayanlar da online seans alabilirler.

 • İstanbul dışında ikamet ediyorsanız, eğer imkanınız varsa ilk seansınızı İstanbul’a gelerek ofisimizde bire bir yüz yüze seans olarak almanız daha iyi olur zira en azından ilk seansı yüz yüze almanız, uzaktan alacağınız diğer seanslarımızın etkisini arttırarak daha az seans sayısına ihtiyaç duymanızı sağlayabilir. Hipnotik telkinlerle etkileşim yeteneği yüksek olanlar, online seanslardan da en az yüz yüze seanslar kadar fayda görebilmektedir. Ancak İstanbul’da ikamet ediyorsanız, yüz yüze seans için randevu alarak ofisimize gelmenizi tavsiye ederiz. Eğer şehir dışındaysanız veya herhangi bir sebeple İstanbul’a (veya merkezimize) gelme imkanınız yoksa yine de ilk seans dahil her seansı uzaktan alabilirsiniz ancak en verimli sonuçları almak için en azından bir seansı yüz yüze yapmanın seans verimliliğini arttıracağını tekrar belirtmekte fayda var.

Danışanlarımızla ilk seansımızda yapacağımız detaylı tespit görüşmemiz sonucunda problemin doğasının hipnotik trans uygulamaları için uygun olmadığı kanısına varırsak, (problemin fizyolojik temelleri de varsa) psikiyatri hekimine yönlendiriyoruz. Bu nedenle randevu almadan önce telefonla irtibata geçerek destek almak istediğiniz konuyu da kısaca belirtmenizde fayda var.

Hipnotik trans/telkin desteği almak istiyorsanız ve İstanbul dışında yaşıyorsanız ilk tespit seansı dahil tüm seanslarınızı uzaktan online seans olarak alabilirsiniz.

Uzaktan seans için randevu oluşturmak isterseniz veya sorularınız olursa bizimle e-mail veya telefonla irtibata geçmekten çekinmeyin.

İstanbul dışında ikamet ediyorsanız, eğer imkanınız varsa ilk seansınızı İstanbul'a gelerek ofisimizde bire bir yüz yüze seans olarak almanız daha iyi olur zira en azından ilk seansı yüz yüze almanız, uzaktan alacağınız diğer seanslarımızın etkisini arttırarak daha az seans sayısına ihtiyaç duymanızı sağlayabilir. Hipnotik telkinlerle etkileşim yeteneği yüksek olanlar, online seanslardan da en az yüz yüze seanslar kadar fayda görebilmektedir. Ancak İstanbul'da ikamet ediyorsanız, yüz yüze seans için randevu alarak ofisimize gelmenizi tavsiye ederiz. Eğer şehir dışındaysanız veya herhangi bir sebeple İstanbul'a (veya merkezimize) gelme imkanınız yoksa yine de ilk seans dahil her seansı uzaktan alabilirsiniz ancak en verimli sonuçları almak için en azından bir seansı yüz yüze yapmanın seans verimliliğini arttıracağını tekrar belirtmekte fayda var.

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Duyuru Listemize Kaydol

Özel Duyuru, Güncelleme ve İndirimlerden Haberdar Ol
(Ayda 1 veya 2 adetten fazla e-posta almazsınız)

Sorularınız mı var?

Telefon veya e-posta ile irtibata geçmekten çekinmeyin

Merhaba...

Sorunuz mu var?

bilgi@hypnotistanbul.com

Benimle iletişime geçmekten çekinmeyin, tüm sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyacağım.

hypnotistanbul