• Hipnoz Seansları
    Hipnoz Seansları
  • Hypnotistanbul Psikovital Eğitim
    Hypnotistanbul Psikovital Eğitim

Hipnoterapi ve Hipnoz ile değişime hazır mısın? Hipnoz; Dünyanın en iyi saklanan sırrı.

  

Yukarıdaki TÜRKÇE ALTYAZILI video, Hipnoz'un gerçekte ne olduğu, nasıl oluştuğunın yanısıra hipnoterapi, bilinçaltımız ve zihnimizin çalışma prensibi ile ilgili bulabileceğiniz en açıklayıcı kaynak videodur. (Süre: 35 dakika)
Bize Yazın

Motivasyona, Değişime ve Gelişime Hazır mısın?

Hipnoz zihin kontrolü değildir; zihniniz ve vücudunuz üzerindeki kontrolü kendi elinize almanızı sağlayan muhteşem bir araçtır! Hipnoz desteği ile bir çok probleminizin üstesinden gelebilirsiniz. Hipnozun ne olup ne olmadığını öğrenmek için "Hipnoz Nedir" sayfasını inceleyiniz. Bireysel HİPNOZ SEANSI için RANDEVU almak veya sorularınız için irtibata geçmekten çekinmeyin.
Bize Yazın
Bireysel Seans İçin İRTİBATA GEÇ

ADRES:

Zeytinoğlu Cd. No:2 D:22 Akatlar - (Etiler Akmerkez Karşısı)

Mobil: 0 539 914 2310

Duyuru Aboneliği

Bizden Haber Alın

İleride açılacak yeni eğitim, seminer, duyuru ve ücretsiz etkinliklerimizin tarihlerinden haberdar olmak için e-posta bültenimize abone olmak ister misiniz?

Gereksiz yere e-posta göndermiyoruz. Sadece yeni eğitim tarihi açıklandığında ya da önemli duyurular için mail alırsınız. Aboneliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabiliyorsunuz.

  • Hipnoterapi ve Hipnoz Merkezi
  • El yazısı analizi ve Hipnoz
Zihnimiz iki düzeyde çalışır: bilinçli ve bilinçaltı düzeyde Bilinçaltımız motivasyonlarımız, davranışlarımız, duygularımız ve alışkanlıklarımızın kaynağı olarak kabul edilir. Hipnoz ve Hipnoterapi,  potansiyelinizin daha fazlasına ulaşmanıza yardımcı olmak, zihinsel blokajlarınızdan arındırmak, refahınızı arttırmak ve istediğiniz hayatı yaşamanız için artık size uygun olmadığını düşündüğünüz davranış ve alışkanlıklarınızdan kurtulmanızı sağlamak için, temelde bilinçaltımızın gücüyle çalışan, çok hızlı değişim sağlayabilen muhteşem bir araçtır. “Hypnotistanbul” Hipnoz ve Hipnoterapi Merkezi bilinçaltı eğitim, gelişim ve motivasyon konusunda hayatınızda hızlı pozitif değişimler sağlamanıza yardımcı olur. Hipnoterapi ile başarabilirsiniz.
Hipnoz, bir anlamda doğamızda zaten varolan bir savunma mekanizmasıdır. İnsanın korunmasını ve karşılaşılan zor anlarda ayakta kalmasını sağlar. İnsanın kendine olan  inancı, kendini yatıştırma kabiliyeti, kendini sakinleştirme, yönetme ve hayatın zorluklarıyla başa çıkma becerisi, öfke kontrolü, tüm bunlar bir çeşit hipnotik zihin durumu sonucunda oluşur. Buradaki ortak nokta, insanın kendi kendine telkin verebilme kabiliyeti, yani “Self Hipnoz” (Oto Hipnoz) adı da verilen “kendi kendine hipnoz” durumudur. Self Hipnoz, eğitim ile öğrenilebilir ve kolay bir şekilde uygulanabilir. Self Hipnoz, (Otohipnoz) yıllar içinde tüm dünyadaki uygulayıcıları ve eğiticileri tarafından standardize edilmiş harika bir kendi kendine telkin yöntemdir. Günümüzde toplumun her kesiminin Self Hipnozu öğrenmesi ve uygulaması, inanıyoruz ki insanların ve toplumların yaşam kalitesini olağanüstü bir şekilde arttırabilir. Self Hipnoz (Oto Hipnoz) uygulamayı, gevşemeyi öğrenen insanlar çoğaldıkça da kişiler arasında sinirlilik ve gerginlikten kaynaklanan gereksiz çatışmalar minimuma inecektir. Hipnoterapi ile Oto Hipnoz bire bir aynı şeyler olmasa da Oto Hipnoz öğrenerek birçok sorununuzu kendi kendinize çözümleyebilir, hedeflerinize ulaşma konusunda “Kendi Kendine Hipnoz” tekniklerini uygulayabilirsiniz. Bazı konularda ise hipnoterapi desteğini bir hipnoterapistten almanız daha uygundur. Zira hipnoza girmekle hipnoza girdikten sonra hipnozla terapi yapmak (hipnoterapi) farlklı şeylerdir.
“Zihinsel Banka”, hayatınıza daha fazla başarı, mutluluk ve refah çekebileceğiniz, evde kendi kendinize uygulayabileceğiniz harika bir tekniktir. Geceleri uyumadan hemen önce 10 dakikanızı ayırarak uygulayabileceğiniz bu çok kolay tekniği öğrendiğinizde hayatınıza kattıklarına inanamayacaksınız. Bilinçaltınızı bolluk ve başarı için kendi kendinize yeniden programlamak hiç bu kadar kolay olmamıştı.
Sitemizde Hipnoz ve Hipnoterapi tekniklerine ait yapılan paylaşımlar, yalnız bilgi amaçlıdır. Çeşitli tekniklere ait bu bilgiler, tıp biliminin uzmanlık alanlarının ve bu alanlardaki uzman doktorların yerini alamaz. Uygulamalarımızda hiç kimseye “tedavi amaçlı” hipnoz ve hipnoterapi uygulaması yapmamak temel prensiplerimizdendir. Hipnoterapinin “kişisel gelişim” kapsamındaki ve eğitim kapsamındaki uygulamalarını ise konusunda yetkin, uluslararası geçerlilikteki hipnoterapist diplomasına sahip uzmanlar tarafından uygulanması prensibini titizlikle uygulamaktayız. Hypnotistanbul’da uyguladığımız herhangi bir Hipnoz seansında, herhangi bir hastalık için klasik tıbbi ve/veya psikolojik/psikiyatrik tedaviler yapılmadığı gibi bu tedavilere alternatif bir tedavi yöntemi de uygulanmamaktadır. Hipnoz ve kişisel gelişim kapsamlı çeşitli eğitimlerimizden haberdar olmak için aylık bültenimize kayıt olabilirsiniz. Bültenlerimiz üyelerimizin e-posta adreslerine ayda en fazla iki kez gönderilir. Youtube kanalımızı ziyaret etmeyi unutmayın.
Hangi spor dalı olursa olsun, dünyada birçok ünlü sporcu,  kişisel performanslarında önemli kazanımlar elde etmek için eğitimli hipnoterapistlerle çalışıyor. Profesyonel sporcular hem kendilerine rekabette bir avantaj sağlayacak hem de maksimum performans göstermelerine yardımcı olacak bir şeyler bulmak için kararlı bir arayış içindedir. Çoğu inanç ve davranışlarımızın itici gücü “bilinçaltımız” olduğuna göre, bilinçaltı seviyesinde değişim gerçekleştirebilen bir tekniğin sporcuların performanslarında son derece etkili olması çok mümkündür. Hipnoz ve Hipnoterapi, bu tekniğin ta kendisidir. Hipnoz ve Hipnoterapi, bir sporcuyu bir üst seviyeye taşıyarak ve onun becerilerine ince ayar çekerek kendine inanç, güven, odaklanma, konsantrasyon, müsabaka öncesi endişeleri, dikkat eksikliği gibi konuların üstesinden gelmek konusunda önemli bir fark yaratabilir. Genç yaşlarından bu yana kendi kendine hipnoz teknikleri kullanan Tiger Woods, golfteki olağanüstü başarı seviyesine ulaşmak için hipnoz kullanan sporculara mükemmel bir örnektir. Mary Lou Retton da 1984 Olimpiyatları’nda jimnastik dalında altın madalya kazanmak için hipnoz ve hipnoterapi’den yararlandı. Günümüzde birçok NBA oyuncusu ve dünyada birçok üst düzey futbolcu da Hipnozdan faydalanıyor. Olimpiyatlara hazırlanıyor olmasanız veya profesyonel bir sporcu olmasanız bile, Hipnoz ve Hipnoterapi size spor performansınızı en üst seviyelere taşımak için yardımcı olabilir! Bir hipnoterapistle çalışabilir, size özel hazırlanmış telkin CD’leri dinleyebilir, çeşitli “kendi kendine hipnoz” tekniklerini öğrenip uygulayarak spor performansınızın düşündüğünüzden çok daha fazla arttığına şahit olabilirsiniz.
İmgeleme, herhangi bir olguyu zihnimizde tüm ayrıntısıyla canlandırma eylemine verilen isim olmakla beraber günümüzde artık eğitim, iş, sağlık, sanat ve spor gibi birçok alanda başarıyla kullanılıyor. Sonuçlarıysa inanılmaz! İmgeleme teknikleri kişisel gelişim ve dönüşümde etkili bir araç olan hipnotik telkinlerle birleştirilerek kullanıldığında bu tekniğin, dönüşümün hızını ve yoğunluğunu arttıran çok etkili  bir zihinsel araç olduğu, bilimsel çevrelerce kanıtlanmıştır. Her gün yüzlerce imgelemeyi hiç farkında olmadan, bilinçaltı ihtiyaçlarımız doğrultusunda gerçekleştirmekteyiz. Bu imgelemeleri kendi irademizle bilinçli bir şekilde hedeflerimiz doğrultusunda yönlendirdiğimizde, hedeflerimize ulaşmak konusunda bilinçaltı engellerimizi aşmamız mümkün olabiliyor. İmgeleme, hipnoterapide önemli araçlardan biridir. İmgeleme yaparken zihninizde, içinde hedefinizi barındıran görüntüleri görmeye çalışarak en küçük ayrıntısına kadar bu imgeleri inceleyin. Örneğin rejim yapıyorsanız, imgeleme çalışması yaparken zihninizde canlandıracağınız görüntü yemek yemediğiniz değil, fit bir görünüme sahip olduğunuz bir görüntü olsun. Üzerinizdeki giysiler, bulunduğunuz ortam, çevrenizdeki insanlar, havanın durumu gibi ayrıntıları en küçük detaylarına kadar inceleyin. İmgeleme Hipnotik Trans ile beraber yapıldığında oldukça hızlı ve etkili bir gelişim/değişim vaadediyor.