Uykusuzluk İçin Hipnotik Gevşeme – Uyku Problemleri

Uykusuzluk, uykuya dalamama, uyku bölünmesi ya da gece kendiliğinden uyanıp tekrar uykuya dalamama gibi sorunlar günümüzde aslında toplumun önemli bir bölümünün ortak sorunu.  Derin uykuya dalamamaktan, sabahları yorgun uyanmaktan mı şikayetçisiniz? Günde kaç saat uyku uyuyorsunuz? Amerikan Ulusal Uyku Vakfı, okul çağındaki çocukların (5-10 yaş) günlük uyku ihtiyacının 10-11 saat,  gençlerin (10-17 yaş) 8.5-9.5 saat, ve yetişkinlerin 7-9 saat olduğunu belirtiyor.

Uykusuzluk için Hipnoz

Uyku bozukluğuna neden olan birçok faktör var. Uykusuzluk problemi çekiyorsanız Hipnotik yaklaşım size yardımcı olabilir. Ancak unutmayın ki bazen nörolojik rahatsızlıklar da uykusuzluğunuzun sebeplerinden biri olabilir. Bu yüzden uykusuzluk sorununuz varsa öncelikle bir tıp hekimine başvurup fizyolojik tetkiklerinizi yaptırıp doktorunuzla sorununuzun temelinde fizyolojik/nörolojik bir rahatsızlık olup olmadığını tespit ettirmelisiniz. Eğer tetkiklerinizi yaptırdınız ve uyku problemine yol açan fizyolojik/nörolojik bir sorununuz olmadığına eminseniz Hipnoz Tekniklerini düşünebilirsiniz. Veya tıbbi tedavi gerektirecek bir uykusuzluk sorunundan mustaripseniz, doktorunuzun uyguladığı tedavinize devam etmek kaydıyla tedavinizi tamamlayıcı bir destek terapi ile süreci hızlandırmak amacıyla hipnoterapi size çok yardımcı olabilir. Hipnotik Gevşeme Teknikleri, uykusuzluk ve intikam amaçlı uyku erteleme konusunda genellikle sonuca çok hızlı ulaşmanızı sağlayan etkili bir yöntemdir.

Uykusuzluk Sorununun Kaynağının Tespiti Önemlidir.

Bazen uyku sorununun temelinde uykudaki solunum problemleri de etkili olabiliyor.  Uyku apnesi hastalığı ya da üst solunum yollarında bazı dirençlere neden olan yapısal anatomik bozukluklar da buna sebep olabilir. Başka fizyolojik/anatomik sebepler de olabilir. Bu tür hastalar gece uykularını kaliteli uyuyamadıklarından sabahları uyanmakta zorluk çekebiliyorlar. Sorunun kaynağının tespiti önemlidir. Bu yüzden uykusuzluk konusunda Hipnoza başvurmadan önce bir doktora görünmeniz en doğru yaklaşım olur. Fizyolojik bir sorun olmadığına eminseniz Hipnotik Telkin Yöntemini düşünebilirsiniz.

Uyku Probleminiz İçin Doktora Başvurmanız Gereken Durumlar:

  • Duş almak, kafeini kesmek, egzersiz veya rahatlama teknikleri uygulamak gibi yöntemler bir işe yaramadıysa,
  • Uyku sorununuzun altında depresyon veya kalp rahatsızlığı gibi bazı fizyolojik sebepler yattığından şüpheleniyorsanız,
  • Uyurken horluyorsanız veya nefessiz kalıyorsanız,
  • Konuşurken ya da örneğin araba kullanmak gibi gayet normal aktiviteleri yaparken farkında olmadan uyukluyorsanız,
  • 7-8 saat uyku uyumanıza rağmen uyandığınızda kendinizi hala yorgun hissediyorsanız,
  • Kullandığınız ilaçların uyku bozukluklarına yol açtığını düşünüyorsanız,

…öncelikle bir doktora başvurmanız gerekir. Uykusuzluk probleminizin temelinde fizyolojik bir rahatsızlık olmadığına emin olduktan sonra arzu ederseniz bu sorununuzu hızlı bir şekilde çözümlemek için Hipnotik Trans yöntemini deneyebilirsiniz. Birkaç günden uzun süren uykusuzluklarda uykusuzluğun fizyolojik sebebi olup olmadığının tespiti yapıldıktan sonra fizyolojik temeli varsa uzman hekim kontrolünde medikal tedavi başlanmalıdır. Medikal tedaviye paralel olarak hekimler stres azaltıcı teknikler de önermektedir. Hipnoz, uykusuzluk problemlerinde medikal tedaviye paralel olarak tamamlayıcı terapi olarak uygulandığında sonuca ulaşma hızı çok artmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Duyuru Listemize Kaydol

Özel Duyuru, Güncelleme ve İndirimlerden Haberdar Ol
(Ayda 1 veya 2 adetten fazla e-posta almazsınız)

Sorularınız mı var?

Telefon veya e-posta ile irtibata geçmekten çekinmeyin

Merhaba...

Sorunuz mu var?

bilgi@hypnotistanbul.com

Sorularınız için benimle telefonla ya da e-posta yoluyla irtibata geçmekten çekinmeyiniz.

hypnotistanbul