Hipnozun Klinik Olmayan Uygulamalarına Yönelik Temel Hipnoz Eğitimi

Hipnozun daha çok “kişisel gelişim” alanındaki, “klinik olmayan” uygulamalarıyla ilgili optimum bilgi ve beceri kazanmanızı sağlayan sertifikalı hipnoz eğitimimizdir. Bu eğitime her meslekten katılımcı kabul ediyoruz zira bu eğitimin içeriği hipnozun temel uygulamalarını icra etme hakkında hipnoz uygulama bilgi ve becerileri kazandırmaya yöneliktir. Bu eğitim her meslekten katılımcıya açık olsa da eğitime kayıt için önce telefonla kısa bir “kayıt öncesi mülakat” yapmaktayız. 

Eğer hekim veya psikolog iseniz; yine de bu eğitime katılabilirsiniz çünkü hekim de olsanız, kişisel gelişimci de olsanız kişileri aynı tekniklerle hipnoza alacaksınız. Her iki eğitimde de en etkili hipnoza alma teknikleri öğretilmektedir. Yine de arzu ederseniz diğer Sertifikalı Hipnoz Eğitimimize katılmayı da seçebilirsiniz.   

Sertifikalı Hipnoz Eğitimi

Hipnozun Klinik Olmayan Uygulamaları Eğitimi

Bu Hipnoz eğitimimize 22 yaş üstü olmak şartıyla her meslekten yetişkinler katılabilir. Bu eğitim daha çok hipnoza alma tekniklerini öğretmeye odaklanmış konsantre bir eğitimdir. Kişilerde hipnotik zihin durumunu oluşturduktan sonra, kendi alanınızdaki uygulamaları nasıl yapacağınızı da öğreneceğiniz bu eğitimde daha çok hipnozun klinik uygulamaları dışında olan, yani kişisel gelişim konularındaki bilinçaltı motivasyona yönelik olan en temel uygulamalarını da başarıyla icra etmeyi öğretiyoruz. Örneğin “Hipnozla Sigara Bırakma, Sınav Kaygısı, Öz Güven, Öz Saygı, Kilo Kontrolü, Stres Yönetimi, Kariyer ve Başarı Hedeflerine Ulaşma, Bolluk, Motivasyon” ve benzeri bir çok genel kişisel gelişim ve motivasyona yönelik hipnoz uygulamalarının nasıl yapıldığını öğreneceksiniz. Bu eğitim sadece hekim ve psikologların değil, kişisel gelişimciler, yaşam koçları veya hipnoza ilgi duyan herkesin katılımına açıktır. Yine de eğitime katılmadan önce kısa bir telefon mülakatı yapmaktayız. Eğitim sadece kişisel gelişimcilere değil, hekim ve psikologlara da açıktır. Hekim ve psikologlar için mülakata gerek yoktur. Eğitime başvurmak için bu sayfayı inceledikten sonra sayfadaki müracaat formunu doldurarak eğitime başvurabilir, varsa sorularınızı yöneltebilirsiniz. Ücretler ve katılım bilgileri aşağıda yazmaktadır, sayfayı incelemeye devam ediniz.

ÜCRETLER

(Kredi Kartına 12 Aya Kadar Taksit İmkanıyla)

 • İzmir Eğitimi: 12-13 Ekim 2019 (Cumartesi-Pazar)
  (Kayıtlar Devam Ediyor)

 • İstanbul Eğitimi: 26-27 Ekim 2019 (Cumartesi-Pazar)
  (Kayıtlar Devam Ediyor)

Kişisel Gelişimciler ve Amatörler İçin Temel Hipnoz Eğitimi

1600 TL+KDV
 • 2 Tam Gün Eğitim (10:00-18:00) +BONUSLAR
 • Kredi kartına 12 aya kadar TAKSİT
 • Eğitimden 30 gün öncesine kadar kayıt olanlar için ücret:
  1500 TL+Kdv
  (Erken Kayıt İndirimi)

Hipnozun Klinik Olmayan Uygulamaları Eğitimi | 12-13 Ekim
İZMİR | Eğitime Kalan Süre
0
0
0
0
Days
0
0
Hrs
0
0
Min
0
0
Sec
Hipnozun Klinik Olmayan Uygulamaları Eğitimi | 26-27 Ekim
İSTANBUL | Eğitime Kalan Süre
0
0
0
0
Days
0
0
Hrs
0
0
Min
0
0
Sec

Eğitim | İçerik

En temel hipnoz indüksiyonlarını öğreneceğiniz bu eğitim, kişileri başarılı bir şekilde hipnoza alabilmenizi sağlayacak en temel hipnoza alma tekniklerini öğreneceğiniz konsantre bir eğitimdir. Eğitimin daha ilk gününden itibaren hipnoz yapmaya başlayabileceksiniz!     

Hipnozla yeni tanışacaklar için ve kişisel gelişim alanında danışmanlık yapanlar için ideal olan bu eğitim, hipnoz uygulamayı gerçekten öğrenmek isteyen herkese açıktır. Hekim ve psikologlara da açıktır zira hipnoza alma teknikleri mesleklere göre değişiklik göstermez. Hekim de olsanız yaşam koçu da olsanız, kendi alanınızdaki çalışmalarınızda kişileri aynı hipnoz indüksiyonları ile hipnoza alacaksınız. Bu eğitimde hipnozun klinik olmayan alanlarında ve kişisel gelişim konularında nasıl uygulandığını öğrenmenin yanı sıra hekim veya psikologsanız, hipnozu kendi alanınızdaki uygulamalarınıza nasıl entegre edeceğinizi de öğreneceksiniz. Hipnoz yapmayı %100 öğreneceksiniz. Ancak bu eğitimde hipnozun özel bir meslek grubuna ait olan klinik uygulamaları öğretilmez. Örneğin hipnozun ağrısız dişçekiminde nasıl kullanıldığı öğretilmez zira eğitime sadece diş hekimleri değil, kadın doğumcular veya psikiyatristler veya yaşam koçları da katılabbilir. Zaten diş hekimi olmayan kişiler hipnozu diş hekimlerine yönelik olan bu tür klinik konularda kullanamazlar. Ancak bu eğitimi alınca öğrneğin diş hekimleri, “dişçi koltuğu fobisi” gibi uygulamaları yapabilirler. Eğitimde canlı uygulamalarla hipnozun en temel uygulamalarının inceliklerini öğreneceksiniz. “Kişisel gelişim” kapsamındaki konularında veya kendi alanınıza hipnozu nasıl entegre edebileceğinizi de öğreneceksiniz. Bu sayfada detaylı bilgi bulabileceğiniz bu Hipnoz eğitimimiz hipnoza alma tekniklerinin inceliklerini gerçekten en iyi şekilde öğrenmek isteyenlere göredir; bu sayfayı okumaya devam edin:

Sanılanın aksine, hipnozun kullanım alanı sadece klinik uygulamalarla sınırlı değildir. Hipnozun kişisel gelişime ve motivasyona yönelik klinik olmayan uygulama alanları da vardır. Bu hipnoz eğitimimiz kişisel gelişim konularına ilgi duyan veya bu konuda hizmet veren danışmanları, kişisel gelişimcileri, yaşam koçlarını, hipnoza ilgi duyan herkesi optimum hipnoz becerileriyle donatır. Bu eğitim hipnozu kişisel gelişim konularıyla sınırlı olmak şartıyla, kendi alanınızdaki klinik olmayan konularda nasıl uygulayabileceğinizi öğretirken, yaşam koçları veya ”mesleki ve kişisel gelişim” alanında hizmet verenler için de en ideal içeriğe sahiptir. Bu bir kişisel gelişim eğitimi veya bir hipnoz semineri değildir. Bu eğitimde hipnoz ve bilinçaltı (bilinç dışı) ile ilgili derin bir iç görü kazanırken asıl odak noktamız, kişileri başarılı bir şekilde hipnoza almanızı sağlayacak ve kişisel gelişim konularında kişilerde pozitif değişim ve gelişim sağlamalarına destek olacak olan en etkili terapötik hipnoz indüksiyonlarını uygulamayı öğrenmenizdir. 

Hipnoz ile yeni tanışacaksanız ve kişisel gelişime yönelik olan veya klinik uzmanlık alanınızdaki uygulamalarınızda fark yaratmak istiyorsanız, bu eğitim tam size göre. Zira başka hipnoz eğitimlerinde hiç değinilmeyen bazı indüksiyonların inceliklerini, Los Angeles’taki dünyaca ünlü Hipnoz Akademisi “HMI College of Hypnotherapy” mezunu uzmandan öğreneceksiniz. Hipnoz etiğini de eğitim kapsamına alarak bilimsel temeller çerçevesinde aktarılan bu eğitim sonunda kişisel gelişim konularında destek olduğunuz danışanlarınızda hipnotik zihin durumunu başarılı bir şekilde oluşturma becerilerinin yanı sıra hipnozun “temel kişisel gelişim” alanlarındaki uygulamalarını da başarıyla icra etmeyi öğreneceksiniz. Gösterişten uzak, bilimsel yaklaşımlı ve zengin bir içeriğe sahip olan bu hipnoz eğitimimiz, 22 yaş üstü ve en az lise mezunu olmak şartıyla hipnoza ilgi duyan herkesin katılımına açıktır. (Hekim veya psikolog değilseniz eğitime kabulünüz için önce telefon mülakatı yapılır).

Bu eğitimde kendi kişisel değişim hedeflerinize ulaşmanız konusunda sizi on adım ileriye taşıyacak olan Oto Hipnoz (Kendi Kendine Hipnoz) uygulamayı da öğreneceksiniz. Ayrıca bu eğitime katılmakla Türkiye’de sadece Burak Uçkun’un verdiği çok etkili bir bilinçaltı değişim eğitimi olan Zihinsel Banka tekniğini de ücretsiz online eğitim olarak alabileceksiniz. (Bonus eğitimdir). Zihinsel Banka Tekniği eğitimini Hipnoz eğitimine ayrılan süreden çalmadan öğretiyoruz. Bonus eğitim olan “Zihinsel Banka” eğitimini, katılacağınız canlı ve uygulamalı hipnoz eğitimimizi tamamladıktan sonra evinizde kendi hızınızda “online uzaktan eğitim” olarak alma imkanına sahip olacaksınız. Katılımcılarımız, sitemizde 500 TL’ye online eğitim modülümüzde satışta olan bu harika bilinçaltı programlama tekniği eğitimini de ücretsiz olarak “uzaktan eğitim” imkanıyla alma hakkına sahip olacaklardır. Bonuslarla ilgili geniş bilgiyi, hipnoz eğitimi ücretini, katılım şartlarını ve ödeme seçenekleriyle ilgili bilgileri aşağıda göreceksiniz, okumaya devam ediniz.

Bu Eğitime Kimler Katılabilir?

Hipnozun Klinik Olmayan Uygulamaları Eğitimi hipnoza ilgi duyan herkes için uygundur. 

 • Hipnoza ilgi duyan ve temel hipnoz tekniklerini öğrenmek isteyenler;
 • Yaşam koçları,”mesleki ve kişisel gelişim” alanında hizmet veren danışmanlar;
 • Hekim ve psikologlar;
 • Üniversite öğrencileri;
 • Nefes terapistleri, yoga eğitmenleri;
 • …ve kişisel gelişim disiplinlerine ilgi duyan, 22 yaş üzeri ve iletişim becerileri yüksek olan herkes katılabilir… (Eğitime kabulden önce kısa bir telefon mülakatı yapılmaktadır, psikolog ve hekimlerle mülakat yapılmasına gerek yoktur).

Toplam Eğitim Süresi 2 Tam Gündür.

Eğitim sonunda katılımcılara “Katılım Sertifikası” verilir.

 • Hypnotistanbul, herhangi bir ön başvuruyu onaylamadan önce -gerek görürse- adayla telefonla bir ön mülakat yapmak suretiyle başvuru sahibini eğitime kabul etmeme hakkını saklı tutar. 

+ Katılımcılara Ücretsiz BONUSLAR!

Ücretsiz Bonus 1

zihinsel bankaTemel Hipnoz Eğitimine katılanlar, sitemizde “Online Kişisel Gelişim Eğitimleri” kapsamında çevirim içi satışta olan “ZİHİNSEL BANKA” eğitimine de ücretsiz olarak sahip olacaklardır. (Zihinsel Banka Eğitimi’nin online uzaktan eğitim versiyonu sitemizde şu an 300 TL’ye satıştadır. Zihinsel Banka Eğitiminin “Canlı Özel Ders” ücreti 800 TL, grup eğitimi ücreti ise 500 TL’dir). Temel Hipnoz Eğitimine katılanlar bu eğitimin online versiyonuna ücretsiz sahip olacaklardır.

Zihinsel Banka tekniği, bilinçaltını başarı ve bolluğa programlama tekniğidir. Bu online video eğitim hakkında geniş bilgiye, fragmanlarına, ana menüdeki “Eğitimler” başlığından ulaşabilirsiniz. Los Angeles’ta bulunan 50 yıllık ünlü hipnoz akademisi HMI’nın kurucusu Dr. John Kappas’ın öğretisi olan bu olağanüstü etkili teknik, Türkiye’de sadece bu ünlü akademinin mezunu Burak Uçkun tarafından verilmektedir. “Zihinsel Banka Eğitimi” ile ilgili geniş bilgi için BURAYA TIKLA

Ücretsiz Bonus 2

oto hipnoz eğitimiEğitimde kendinizde ve danışanlarınızda köklü değişimler yaratmanızı sağlayacak teknikler ve bilgilerle tanışırken aynı zamanda desteğe ihtiyacı olan danışanlarınıza öğretmeyi de öğreneceğiniz ve kendi kendiniz için de uygulayabileceğiniz güçlü bir bilinçaltı değişim ve gelişim tekniği olan Otohipnoz  (Kendi Kendine Hipnoz/Self Hipnoz) uygulamasını da öğreniyor olacaksınız.

Yale Üniversitesi, Stanford Üniversitesi ve diğer üst düzey akademik ve sağlık kurumlarında yapılan yüzlerce çalışma ve araştırma sonucunda Amerikan Tıp Derneği, Amerikan Psikiyatri Birliği dahil tüm araştırmacılar “Kendi Kendine Hipnoz” un hedeflere ulaşma konusundaki muhteşem etkileri konusunda hemfikir oldular.

Otohipnoz’u (Kendi Kendine Hipnozu) hayatınızın bir parçası haline getirdiğinizde hayatınızda radikal gelişmeler yaratmanızın çok kolay hale geldiğine şahit olacaksınız.

Eğitmen

Burak-214x321px-HMI-frame

Burak Uçkun, C.Ht.

Burak Uçkun, Klinik Hipnoterapi eğitimini dünyada ulusal akreditasyona sahip ilk Hipnoz Akademisi olan, Los Angeles’ta bulunan Hypnosis Motivation Institute (HMI – College of Hypnotherapy)‘de aldı. Dünyada türünün en geniş kapsamlı akredite programına sahip olan bu köklü hipnoz akademisi, ABD’de 50 yılın üzerinde geçmişiyle dünyanın en önemli hipnoz akademileri arasında ilk sırada gösterilmekle beraber, diploması American Hypnosis Association onaylıdır. Burak Uçkun, American Hypnosis Association’un akredite hipnoterapistler listesinde yer almakla beraber ABD’de 1972 yılında kurulmuş olan “AFL-CIO Hypnotherapists Union Local 472” lisansına da sahiptir. 1971 doğumlu olan Burak Uçkun, “Klinik Psikoloji Yüksek Lisans” eğitimini Beykent Üniversitesi’nde (hipnoz konusunda tez yazma aşamasında) sürdürmektedirStajını Türkiye’nin ilk psikiyatri hastanesi olan “Özel Fransız LAPE Hastanesi”nde tamamlamıştır. Hypnotistanbul Bilinçaltı Değişim ve Hipnoz Merkezinin kurucusu Burak Uçkun, Uzm. Klinik Psikolog Ayşecan Yemeniciler ile birlikte Psikovital Terapi ve Danışmanlık Merkezi‘nin de kurucu ortağıdır. Eğitmen Burak Uçkun hakkında daha geniş bilgi için ana menüdeki Hakkımızda bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Hipnoz Eğitimi Başvurusu İçin Ne Yapmalıyım?

 • Eğitim kontenjanı sınırlı olduğu için kesin kayıtlar “ödeme ve başvuru sırasına göre” yapılmaktadır.
 • Eğitim herkese açık olsa da eğitime sadece mülakatla katılımcı kabul ediyoruz. Eğitime uygunluğunuzu teyit etmek üzere telefonla ön mülakat yapılması gerekmektedir.
 • Başvuru için e-posta veya telefon yoluyla irtibata geçebilirsiniz ya da buraya tıklayarak ön başvuru formunu doldurursanız en kısa zamanda sizinle irtibata geçeriz.
 • Başvurunuzu takiben, telefon görüşmemizde eğitime katılmaya uygunluğunuzu teyit ettikten sonra -ve varsa siz de sorularınızı sorduktan sonra- eğitime kesin kaydınızı yaptırmak isterseniz ödeme seçeneğinizi soracağız. (“online taksitli ödeme” veya “banka havalesi”).
 • Ödemenizi başvurunuzu ve telefon görüşmemizi takiben online taksitli ödeme yapmak isterseniz size özel e-posta adresinize ileteceğimiz isminize özel düzenlenecek olan online ödeme linkiniz üzerinden kredi kartınızla güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Online ödemeleriniz PAY-TR güvencesindedir.
 • Ödemenizi isterseniz size ileteceğimiz banka hesap numaramıza da transfer edebilirsiniz. Online taksitli ödeme sistemiyle ödemeyi tercih edenler 12 aya kadar taksit imkanına sahiptirler. (Ödeme sırasında seçeceğiniz taksit sayısına göre bankanız küçük bir vade farkı ekleyebilir. Bankanızın ekleyeceği vade farkının miktarını ödemenizi onaylamadan önce görebilmektesiniz).
 • Mülakat yapılmadan ödeme yapılmasını istemediğimiz için, “banka hesap numarası” ya daonline ödeme linki” sadece mülakatı tamamlanmış ve eğitime kesin kaydını yaptırmak istediğini belirterek kaydını kesinleştirmeye hazır olduğunu beyan eden katılımcılara, e-posta yoluyla gönderilir.
 • Eğitimlerimizde kontenjan sınırlı olduğundan, eğitim başlangıç tarihinin öncesindeki son 15 gün içinde eğitimden vazgeçilmesi halinde para iadesi yapılmamaktadır. Eğitim başlangıç tarihine son 15 gün kalana kadar, mücbir sebeplerle eğitimden vazgeçmeniz halinde 2 iş günü içinde ödemenizin tamamı kesintisiz olarak iade edilir, veya tercihinize göre yeriniz başka bir eğitim tarihine kaydırılabilir. Ancak eğitim tarihine 15 günden az zaman kala yapılan “kayıt iptali” ya da “tarih değişikliği” talepleri kabul edilmez, ücret iadesi yapılmaz.
 • Eğitimlerimizde erteleme veya iptal olmaz, genellikle günler öncesinden kontenjanımız dolar ancak yine de belirtmemiz gerekir ki Hypnotistanbul, herhangi bir sebeple gerek duyarsa eğitim tarihini ileri bir tarihe erteleme hakkını saklı tutar.
 • Eğitim tarihinin ertelenme ihtimali çok düşük olsa da Hypnotistanbul herhangi bir eğitimini ertelerse; size ayrılan yer (sizin de onayınız olması durumunda) ilan edilen bir sonraki eğitimi tarihi için rezerve edilebilir. Ödemesini yapmış olan bir katılımcı eğer ilan edilen yeni tarihin kendisi için uygun olmaması nedeniyle eğitime katılamayacağını belirtirse, ödemiş olduğu ücretin tamamı, 2 iş günü içinde katılımcıya tamamen iade edilir.

KESİN KAYIT ve/veya MÜLAKAT için TELEFON ve/veya BAŞVURU FORMU YOLUYLA İRTİBATA GEÇEBİLİRSİNİZ.

İstanbul eğitimlerimiz Etiler’de kendi salonumuzda gerçekleştirilmektedir. Diğer şehirlerdeki eğitimlerimiz anlaşmalı otelimizin (Hilton, Ramada vb) toplantı salonunda gerçekleşmektedir.

Adresimiz: Nispetiye Mah. Zeytinoğlu Cd. Arzu1 Apt. No:2 Daire 22
Etiler – İstanbul (Akmerkez Etiler Kapısı Karşısı)

Tel: 0539-914 2310 – 0212 352 1055

Hipnoz Eğitimi Kursiyer Yorumları

“Yetkin ve etkin bir hoca tarafından uzun bir konu çok eğlenceli hale geldi. Eğitim kalitesi çok başarılı ve keyifli. Kocaman bir eğitim kitapçığı verilmesini ve bol demonstrasyon olmasını beğendim.”

Ünal B., Profesör Doktor

“Hipnoz alanındaki teknikler ve uygulama konusunda Burak hocamın yetkinliğini ve deneyimini görmekten memnun oldum. Çok kapsamlı ve pratik bilgilerle dolu bir giriş oldu bu alana. Psikiyatrist olduğum için klinik pratikte hipnoz benim için yararlı bir çözüm seçeneği olacak. Eğitim mekanı, koşulları ve imkanları çok keyifliydi, çok memnun kaldım.  Eğitimin en beğendiğim yönü uygulamalı olması ve çok kapsamlı döküman verilmesi.”

Tahsin E., Psikiyatrist Hekim

“Eğitim içerik olarak benim için çok tatmin ediciydi. Eğitmen tam bir profesyoneldi. Oldukça güçlü bir iletişimi var. Koçluklarımda derinleşme ve danışanlarımın dönüşüm yolculuklarında kolaylaştırıcı bir etkiye sahip olacağını umuyorum. Uygulamalar çok etkileyiciydi.”

Özlem B., Eğitmen ve Dönüşüm Koçu

“Burak Bey, bilinçaltı, hipnoterapi, psikodinamik terapi kuramlarındaki oldukça karmaşık olguları sade ve esprili bir dille engin bilgisine dayanarak, etik kuralları da vurgulayarak, anlatma konusunda çok usta bir klinik hipnoterapist ve eğitmen. Burak Bey’den sadece hipnoterapi eğitimi değil aynı zamanda vaka formülasyonu, klinik psikolojinin dinamikleri hakkında da oldukça faydalı bilgiler edindim. Hipnoz eğitimi sadece danışanlarım için değil, benim kişisel gelişimim içinde önümde çığır açan, farkındalığımı büyük ölçüde artıran bir eğitim oldu. Başlı başına bir eğitim konusu olan ‘Otohipnoz’ uygulamalarından daha ilk günden daha zinde ve odaklanmış bir zihne sahip olmaya başladığımı söylemeliyim. Eğitimin en beğendiğim tarafı çok yönlü olması, uygulamalarla ve yazılı/görsel materyallerle desteklenmesi, uygulama konusunda başvuracağımız çok detaylı hazırlanmış bir özgün eğitim kitabı verilmesi, ezberci bir yaklaşımdan uzak durulması ve soruların en ince ayrıntısına kadar cevaplanması. Kendisinin Hipnoz Eğitimine katılanlar için hediye ettiği online “Zihinsel Banka” eğitimine başlamak için de sabırsızlanıyorum.”

Gülden U., Psikolojik Danışman

“Her şey ve hocam siz harikaydınız! İyi ki, iyi ki buradayım. Ne çok katkınız oldu. Özenli ve detaycı oluşunuz… Bu eğitimin hayatımın her alanında fayda sağlayacağını düşünüyorum. Bu tarz eğitimleri çeşitlendirmenizi istiyorum.”

Gülsüm T., Yaşam Koçu

“Burak hocanın konu hakkındaki bilgi ve tecrübesi, kullandığı yöntem ve teknikler benim için çok etkileyiciydi. İşlenilen konuların çok detaylı bir şekilde örneklendirilerek kitap haline getirilip bize taktim edilmesi de hipnoz eğitimi sonrası için kalıcı bir kaynak oldu. Bunun için çok teşekkür ediyorum. Harika bir eğitim oldu. Hatta eğitimlerinize tekrar gelmek istiyorum. Konuların detaylı ve demo edilerek anlatılmasının öğrenmem yönünde kalıcılık sağlamasında çok faydalı olacağını düşünüyorum.”

Saadet E., Eğitmen, Kariyer Koçu, Psikolojik Danışman

Burak bey gerçekten hipnoz konusunda insanlarda ön yargı oluşturabilecek konular dahil, aklımdaki tüm konulara eğitimde açıklık getirdi. 2 gün uzun saatler olmasına rağmen çok keyifli ve verimli bir eğitimdi. Aile hekimi olarak hastalarımın bazı sorunlarında onlara yardımcı olmak artık benim için daha kolay olacak. Ayrıca kendim ve ailem için de kullanabileceğim bilgi ve beceriler edindim. Eğitimin en beğendiğim yönleri iyi hazırlanmış dökümanları, iyi bir organizasyonla gerçekleşmesi ve tabi ki Burak bey’in eğitim ve deneyimleri 

Zerrin K., Aile Hekimi

“Eğitmen Burak Bey’in bilgi aktarımı ve dili yalın, sade, bir o kadar da etkileyici. Fazlasıyla memnun kaldım. Katıldığım bu hipnoz eğitimi çok verimli, nitelikli, kaliteli, bir o kadar da keyifliydi. Dökümanların fazlasıyla bizlerle paylaşılması da ziyadesiyle memnun etti. Hipnoz hep merak ettiğim ve öğrenmek istediğim bir konuydu. İnteraktif olması da güzeldi. Her yönüyle harikaydı.”

Fatoş Y., Psikolog

Eğitimde doyurucu temellerin atıldığını hissediyorsunuz. Olası sorulara yönelik tüm ayrıntılar düşünülmüş. En güzel tarafı eğitmenin eğitimle uyumlu bilgi aktarımı. Bire bir uygulama ve samimi ortamda olması çok güzel. Uygulamalarda eğitimin bir parçası oluyorsunuz. Bu eğitimin hekimlik adına bana katacağı çok şey olacak.

Özgür I., Diş Hekimi

“Hipnoz eğitimi çok güzel ve öğreticiydi. Umduğumdan daha iyi geçti. İki gün sürmesine rağmen tüm gün dikkatimi toplayabildim, hipnoz uygulama konusunda çok şey öğrendim. Önüme yepyeni bir konu açıldı. Aslında hayatımızın çoğunun hipnoz olduğunu keşfettim.”

Selma K., Göz Doktoru

“Sayın Burak Hocam, sizden aldığım temel hipnoz eğitimi sonrasında bilinçaltı regresyonlarında karşılaştığım aşırı kontrolcü ve analitik olan danışanlarımda yaşadığım zorlukları çok daha kolay aşıyorum ve verdiğim değişim seminerlerinde sizi kaynak göstererek zihin kuramından bahsediyorum. Eğitim sonrasında bile devam eden sıcak ilginiz ve öğrettikleriniz için teşekkürlerimi kabul edin lütfen.”

Dilek Ç., İletişim Fakültesi Eğitmeni ve Regresyon Terapisti

“Eğitmen çok detaylı, canlandıracak şekilde, etik değerlere de sahip, örneklemelerle eğitimi çok güzel bir şekilde aktardı. Eğitim kişinin gelişim yolculuğuna yeni ufuklar açacak ve eğitim kitapçığının doluluğu ve detaylılığı ile, unutulmayacaktır. Sorunlarla baş etmek için yöntemlerin olduğunu görmek, deneyimlemek güzeldi. Stres, öfke, eğitim ve çocuk gelişiminde kullanacağımı, sevdiklerime de aktaracağımı düşünüyorum.”

Murat Ç.

“Burak Bey anlatımınız örneklendirmeleriniz ve pratikleriniz sayesinde akıcı ve esprili bir dille sıkılmadan geçen iki gün… Kendi hayatımda ve kariyerimde çok  büyük pozitif etkileri olacağı konusunda eminim.”

Ebru Ç., Regresyon Terapisti

“Eğitmen gerçekten Hipnoz alanında çok donanımlı ve bilgili. Hipnozla ilgili etik olarak ne konularda hipnoz yapılması ve yapılmaması gerektiği de dahil olmak üzere çok doyurucu bir eğitimdi. İnteraktif olması beğendiğim yönü.Hayatımı kolaylaştıracağını ve fobilerimde de yardımcı olacağını düşünüyorum. Danışanlarıma da uygulayacağım.”

Ceyda A., Astrolog ve EFT Uzm.

“Eğitmenimiz konuya fazlasıyla hakim, etkin ve yetkin. Konu dışındaki bilgi birikimini paylaşma konusunda da özverili. Eğitim materyalleri en ince ayrıntısına kadar anlayacağımız şekilde düzenlenmişti. Kafamda hiçbir soru işareti kalmadan eğitimi tamamladım. Hoşgörülü tavrınız için teşekkür ederim. Eğitimin her yönü, özellikle uygulamalar çok etkileyiciydi. Beklediğimin de ötesinde, dolu dolu bir eğitimdi. Kendi alanımda uygulayacağım çok etkili bir yöntem olarak hipnoz uygulamaktan keyif alacağım.”

Yağmur T., Rehber Öğretmen

“Eğitim kesinlikle beklentilerimi karşıladı. Burak hocamın eğitmen yönünün çok güçlü olduğunu düşünüyorum. Katıldığım eğitimlerin en verimlilerinden olduğunu söyleyebilirim. Hem kariyerimde hem de özel hayatımda kesinlikle kullanabileceğim bir yönteme ulaştığımı düşünüyorum.”

H.K., Yaşam Koçu

“Eğitimin çok faydalı olduğunu, gelişime açık uzun süreli olabilecek kadar değerli bilgiler içerdiğini ve devamının olması gerektiğini düşünüyorum. En beğendiğim yünü, eğitimin çok sesli ve diyaloglu oluşu.”

Fatih D., Emniyet Mensubu

“Eğitim ve eğitmenden memnun kaldım, uygulamalarla konunun pekiştirilmesi ve hazırlanan dökümanlar eğitimden maksimum verim almamı sağladı. Her türlü detaya değinildi; hipnozun ne konularda yapılabileceği ve ne konularda yapılmaması gerektiği de anlatıldı. Öğrendiğim otohipnozla hayatımdaki sorunların bazılarını kendim giderebileceğimi düşünüyorum.”

Ali S., Bilgisayar Müh.

Hipnoz Eğitimi Ön Başvuru ve Bilgi Formu

EĞİTİME BAŞVURU İÇİN FORMU DOLDURUNUZ

Lütfen e-posta adresinizi ve irtibat numaranızı doğru yazdığınıza emin olunuz. E-mail adresinizi yanlışlıkla hatalı yazarsanız mesajımız size ulaşamaz.

Eğitim Durumunuz (İşaretleyiniz)*

Yaşınız *

Eğitimlerimizden nasıl haberdar oldunuz? (İşaretleyiniz)*

Başvurunuza istinaden sizinle telefon veya e-posta yoluyla irtibata geçeceğiz.

Bu arada Hipnozla ilgili makalelerimize göz atmak ister misiniz? Buraya Tıklayın!

Eğitim Salonumuz
Yasal Uyarı: Bu sayfada detaylıca yer verilen hipnoz eğitimi herkesin katılımına açık olsa da hekim veya psikolog olmayan kişilere klinik konularda tedavi yetkisi vermez. Bu eğitim en temel hipnoza alma tekniklerini öğretmenin yanı sıra hipnozun klinik olmayan en temel kişisel gelişim konularındaki uygulamalarını kapsar. Yaşam koçu veya kişisel gelişim uzmanıysanız, eğitimde öğrendiklerinizi rahatlıkla kendi alanınızdaki uygulamalarınıza entegre edebilirsiniz. Psikolog veya hekim olanlar bir üst seviye olan hipnoz eğitimimize katılmalıdırlar. Unutulmamalıdır ki hipnozun klinik alanlarındaki uygulamaları sadece hekim, psikolog ve psikiyatrist hekimlerin yetki alanındadır. Bu eğitim, hipnoz ve kişisel gelişim uygulamalarına ilgi duyan ve asgari iletişim becerilerine sahip olan her meslek grubundaki katılımcıya açık olsa da eğitime sadece mülakatla öğrenci kabul ediyoruz. Kayıt için telefon veya e-posta ile irtibata geçebilirsiniz veya bu sayfadaki başvuru formunu doldurursanız sizinle iletişime geçeriz.
2 Günde Hipnoz Öğrenilir mi?.. Evet, 2 günde hipnoz öğrenilir. Hipnoz indüksiyonlarını uygulamayı öğrenmek zor değildir. Ancak kişileri hipnoza almayı öğrenmek sizi klinik konular dahil her konuda hipnoterapi uygulayabilecek bir uzman haline getirmez. Bir klinik psikolog, hekim ya da psikiyatrist değilseniz, eğitimin içeriği ne seviyede olursa olsun, 2 günlük hipnoz eğitimi almanız sizi örneğin hipnozla “panik bozukluk” tedavisi yapabilecek bir yeterliliğe getirmediği gibi böyle bir yetki de vermez. Hatta “tedavi” kapsamına giren hiçbir uygulamada sizi yetkin bir seviyeye getirmez. Zira klinik problemlerin doğasıyla ilgili alt yapıyı hipnoz eğitiminde değil, üniversitenin ilgili bölümlerinde aldığınız eğitim sayesinde öğrenirsiniz. Unutmayınız ki hekim veya psikolog değilseniz tanı koyma yetkiniz olmadığı gibi 2 günlük hipnoz eğitimi almanız sizi ruh sağlığı ile ilgili uygulamalar yapacak donanım ve yetkiyi kazandırmaz. Ancak hipnozun tek kullanım alanı klinik uygulamalar değildir. Bu nedenle bu eğitimi aldığınızda hipnozu klinik olmayan, kişisel gelişim kapsamındaki bazı konularda kullanabilecek bilgi ve beceriye ulaşırsınız. (Örn. sigara bırakma, motivasyon, sınav heyecanı giderme, hedeflere ulaşma, vb). Eğer bir yaşam koçuysanız, kendi alanınızdaki donanıma zaten sahip olduğunuz için, bu eğitimi aldığınızda hipnozu kişisel gelişim çerçevesindeki kendi uzmanlık alanınızdaki uygulamalarınıza destek olan bir tamamlayıcı araç olarak kullanabilecek yeterliliğe gelirsiniz. Daha anlaşılır şekilde örneklendirmek gerekirse; bir “kalem” şiir yazmak için de kullanılabilirken, birinin gözüne batırırsanız kişiye zarar vermeniz de mümkündür. Yani kalem tehlikeli değildir ve kimsenin kullanımına yasaklanmamıştır. Herkes kalem kullanabilir ancak onu ne amaçla ve ne şekilde kullandığınız elbette önemlidir. Hipnoz da böyledir. Kişisel gelişimciler bu öğretileri kendi alanlarında kullanabilirler. Bu eğitim her meslek grubundan geniş bir katılımcı kitlesi için uygundur. Özet olarak; hipnozu öğrenmek -eğer klinik alt yapınız yok ise- size hipnozla tedavi yapma yetkisi vermediği gibi böyle bir yeterlilik de kazandırmaz ancak klinik olmayan temel motivasyon ve kişisel gelişim kapsamındaki konularda uygulama yapabilir hale gelirsiniz. Bu konuda daha geniş bilgiyi “Sıkça Sorulan Sorular” sayfamızda ve bu sayfadaki “Eğitimle ilgili Sıkça Sorulan Sorular” bölümündeki başlıklarda bulabilirsiniz. Eğer hekim veya psikolog iseniz bu eğitim yerine ana menüdeki “Eğitimler” linkinde bulunan “Sertifikalı Hipnoz Eğitimi“ne katılmanız daha uygundur.
Hipnoz eğitimi Sertifikası

Duyuru Listesi Aboneliği

Duyuru Aboneliği

Eğitim ve seminer duyurularımız veya yayınlarımızla ilgili bizden haber almak istiyorsanız listemize kayıt olabilirsiniz. (Gereksiz e-posta yollamıyoruz).

* doldurulması zorunlu alan