Otohipnoz Kursu

Oto hipnozHipnoz, bir çok konuda çoğu zaman oldukça etkili sonuçlar üreten bir terapi yöntemidir. Hipnoz, etkisi konusunda hemfikir olan “psikologlar, kişisel gelişim uzmanları, eğitimciler ve hekimler” tarafından dünyanın birçok ülkesinde başarıyla kullanılmaktadır. Bilinçaltınızı yeniden programlayarak hedeflerinize kolayca ulaşabilmek sizin için önemliyse kendi kendine hipnozu mutlaka öğrenmelisiniz. Ulaşmak istediğiniz hedef her ne ise, hedeflerinize kolayca ve hızlıca ulaşmak istiyorsanız kendi kendine hipnozu hayatınızın bir parçası haline getirmeniz gereklidir. Öğreneceğiniz kendi kendine hipnoz tekniklerini kendi tercihlerinize göre şekillendirerek oto hipnoz uygulamalarını mümkün olduğunca zevkli hale getirebilirsiniz. Emin olun ki sonuçlar oto hipnoz için harcadığınız zamana değecektir. Kendi üzerinizde günlük olarak düzenli bir şekilde self hipnoz (oto hipnoz) çalışmanız, kısa sürede size başarıyı getirecektir.

Hipnoz işe yarıyor; Transın gücü artık inkar edilemez … ”  – Stanford Üniversitesi

İnsanlar çoğu zaman self hipnoz (kendi kendine hipnoz) için  çok meşgul olduklarını ve hayat tarzlarının kendi kendine hipnoz uygulamaya vakit bulmalarına izin vermediğini söylerler. İnsanın televizyon seyretmeye veya çay kahve içmeye vakitleri her zaman vardır. Herkesin ne kadar kısa olursa olsun boş bir zamanı mutlaka vardır. Hedefine ulaşması için veya şikayet ettiği bir probleminden kurtulmak için, yani kendisi için faydalı olacak bir şeye günde üç beş dakika zaman bulmak herkes için mümkündür.  ‘Gerçekten meşgul’ olan insanlar gerçekte kendi kendine hipnoz yapmanın diğer işleri arasında öncelikli bir şey olmadığını veya aciliyeti olmadığını söylemektedirler. Yani değişimi ne kadar istiyorsunuz? Bu önemlidir. Öncelikleriniz nelerdir? Bunları tespit etmelisiniz. Kendi kendiniz üzerinde çalışmaya söz vermelisiniz. Kendi kendine hipnozdan maksimum faydayı sağlamak için birazcık zaman ve emek harcamak gerektiğini bilmek önemlidir. Olumlu değişikliklerin olmasını sağlayacak kişi sizsiniz. Bu da şüphesiz ki amaçlarınıza sıkı sıkıya bağlı olmanızı gerektirir. Kendi kendine hipnoz çalışmalarını yapmaya vakit bulup bulamamanız, olumlu değişim kazanmaya ve bu değişimi devam ettirmeye ne kadar değer verdiğinize bağlı olacaktır.

Kendi Kendine Hipnoz Egitimi

Dünyada üst düzey sporcuların çoğu hipnoz desteği almaktadır. Ve kendi kendine hipnoz tekniklerini uygulamak spor kariyerlerinin vazgeçilmez bir parçasıdır. Örneğin Tiger Woods bu sporu profesyonel olarak yapmaya başladığı ilk yıllardan beri hipnoz desteği alıyor ve kendi kendine hipnoz tekniklerini düzenli olarak uyguluyor. Başarılı tenisçiler, futbolcular, NBA’daki basketbol oyuncuları, yüzücüler, dövüş sporları ile ilgilenen profesyonel sporcular için kendi kendine hipnoz, spor hayatlarının ve idmanlarının vazgeçilmez bir parçasıdır. Hipnoz ve Spor makalesi için buraya tıklayın.

İster kendi başına,  ister başka bir terapiye veya tedaviye yardımcı bir araç olarak kullanılsın; Hipnoterapi veya Kendi Kendine Hipnoz, insanlara öyle ya da böyle çok yardımcı olur. Fakat pozitif etkileri hızla görmek için ihmal etmeden düzenli olarak otohipnoz yapmayı ihmal etmemeniz gerekmektedir. En iyi sonuçlar, motivasyonu iyi olan ve yaptığı işi daha iyi yapma konusunda kararlı kişiler tarafından alınmaktadır. Hayatta emek verdiğiniz her şey gibi, hipnoterapiye ve hedefe ulaşmaya olan istek de hedeflerinize ulaşma hızınızda belirleyicidir.

Hipnoz ile Hayatınızda Fark Yaratabilirsiniz!

Başarı tamamen sizin elinizdedir ve yapmanız gereken tek şey, hayatınızın kontrolünü elinize almaya artık karar vermenizdir. “Kendi Kendine Hipnoz” tekniklerini öğrenmek ve öğrenmekle kalmayıp düzenli olarak uygulamak sizin için yepyeni bir hayatın başlangıcı olabilir. Değişim için hazır mısınız?

“Kendi Kendine Hipnoz, herkesin öğrenmesi gereken bir tekniktir!” description=”Bu sabah kalktığında bunun hayatının değiştiği gün olacağını düşünmüyordun, değil mi? Fakat bu olacak, çünkü seninle başarının arasında duran yegane şey ‘başlamak’ ve ‘asla vazgeçmemektir’

-ROBERT H. SCHULLER-

Pek çok uzman, her türlü hipnozun aslında kendi kendine hipnoz olduğu konusunda hemfikirdirler. Çünkü hipnozun temelinde hipnotist ile danışan arasındaki bir iletişim söz konusudur. Hipnotist size sadece rehberlik eder. Siz hipnoz seansı sırasında bilinçli zihninizle hipnotistin söylediği talimatları uygulamazsanız; işbirliğini reddedip hipnotistin telkinlerini ve söylediklerini takip etmezseniz; gerçekte hipnoza girmek istemiyorsanız, “hadi beni hipnotize edebilecek misin bakalım” düşünce yapısı içinde olursanız; yani kendi kendinizi sabote etmeyi tercih ederseniz kimse sizi kendi isteğiniz ve izniniz dışında hipnoza alamaz. Kendi kendine hipnozu uygulama esnasında da “özne” olduğunuz kadar “terapist” olarak da faaliyette bulunacağınız için, bilinçli zihninizin belirli miktarda katılımına gerek duyacaksınız. Bu, bir hipnoterapistle yaptığınız bir seanstaki kadar derin bir hipnoz durumu yaşamayabileceğiniz anlamına gelmektedir ama şunu da belirtmek lazım ki hipnozun etkili olması “ne kadar derin hipnoz yaşadığınız” ile ilgili değildir. Unutmayın ki kovanızı suyla doldurmak için kovayı kuyunun en derin noktasına daldırmanız şart değildir. Yine de, düzenli olarak çalışırsanız kısa sürede kendi kendinizi daha derin ve daha hızlı bir şekilde hipnoz haline alabileceğinizi de göreceksiniz.

“Yale Üniversitesi, Stanford Üniversitesi ve diğer üst düzey akademik ve sağlık kurumlarında yapılan yüzlerce çalışma ve araştırma sonucunda Amerikan Tıp Derneği, Amerikan Psikiyatri Birliği dahil tüm araştırmacılar “Kendi Kendine Hipnoz” un hedeflere ulaşma konusundaki muhteşem etkileri konusunda hemfikir oldular…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Duyuru Listemize Kaydol

Özel Duyuru, Güncelleme ve İndirimlerden Haberdar Ol
(Ayda 1 veya 2 adetten fazla e-posta almazsınız)

Sorularınız mı var?

Telefon veya e-posta ile irtibata geçmekten çekinmeyin

Merhaba...

Sorunuz mu var?

bilgi@hypnotistanbul.com

Sorularınız için benimle telefonla ya da e-posta yoluyla irtibata geçmekten çekinmeyiniz.

hypnotistanbul