Sertifikalı Hipnoz Eğitimi

Güncel İstanbul hipnoz eğitimi ve diğer şehirlerdeki eğitim tarihlerimizi bu sayfadan takip edebilirsiniz.

(İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa hipnoz eğitimleri güncel tarihleri)

Sertifikalı Hipnoz Eğitimi

Hipnoz Eğitimi

Eğitimlerimiz çeşitli tarihlerde Türkiye genelinde bir çok ilde gerçekleşmektedir. Çeşitli illerdeki hipnoz eğitimlerimizin tarihleri, içeriği, ücretleri, ve çok detaylı bilgiler bu sayfada mevcuttur. Sayfayı detaylıca inceledikten sonra arzu ederseniz başvuru formunu da doldurabilirsiniz. Sayfayı inceleyerek gerekli bilgileri bu sayfadan aldıktan sonra sayfada cevabını bulamadığınız sorularınız olursa (veya kayıt başvurunuz için) sayfadaki formu doldurabilir ya da telefonla irtibata geçebilirsiniz. Eğitime katılım şartları, ücretler, ücrete dahil olan bonus eğitimler ve eğitimle ilgili tüm detayları bu sayfada (aşağıda) bulabilirsiniz, okumaya devam ediniz.

Güncel Hipnoz Eğitimi Tarihleri

Sertifikalı Hipnoz Eğitimi

Katılımcılara, Temel Hipnoz Eğitimi "KATILIM SERTİFİKASI" verilir. Ayrıca aşağıdaki bonus öğretiler ve 145 sayfalık özgün eğitim materyali...
Hipnoz eğitimi Sertifikası

    Sertifika Örneği

Hipnoz Eğitimi | İçerik

Hipnoza yatkınlık derecesi ne olursa olsun herkesi başarılı bir şekilde hipnoza alabilmenizi sağlayacak en temel hipnoz tekniklerini öğreneceğiniz temel eğitimdir. Eğitimin daha ilk gününden itibaren hipnoz yapmaya başlayabileceksiniz! 

Bu eğitim, bireylerde başarılı bir şekilde hipnotik zihin durumu oluşturmayı sağlayan, en etkili hipnoz indüksiyonlarını en iyi şekilde öğreneceğiniz, gösterişten uzak, etkili ve yoğun bir hipnoz eğitimidir. Hipnozun en çok uygulandığı temel konularda (örn; sigara bırakma, kilo kontrolü, fobiler, sınav kaygısı, özgüven vb) hipnoz uygulamayı da öğreneceğiniz bu eğitimde öğreneceğiniz teknikleri kendi uzmanlık alanınızla ilgili konulara nasıl entegre edebileceğinizi de öğreneceksiniz. Başka kurslarda “ileri eğitim” başlığı altına alınarak farklı modüllere dağıtılan hipnoz indüksiyonlarını biz modüllere bölmeden konsantre bir eğitim süreciyle öğretirken, eğitim zamanını en verimli olacak şekilde kurguluyoruz. Çünkü biz internetten veya kitaplardan da öğrenebileceğiniz “Hipnozun Tarihçesi” gibi konularla vakit harcamıyoruz. Yine de sizi bu bilgilerden de mahrum bırakmıyoruz. Bu tür ekstra bilgileri eğitimden sonra ücretsiz olarak erişiminize açacağımız “online video eğitim sistemimiz” vasıtasıyla isterseniz kendi hızınızda, bonus eğitim videolarıyla ekstra bir ücret ödemeden öğrenebiliyor olacaksınız. Biz canlı eğitimimizde kendi araştırmalarınızla da öğrenebileceğiniz “kitabi bilgilere” değil, hipnozun günümüz pratiğinde nasıl uygulandığına odaklanıyoruz; nasıl hipnoz yapacağınızı canlı uygulamalar eşliğinde canlı demonstrasyonlarla öğretiyoruz. Ücrete dahil olarak verilen 145 sayfalık özgün eğitim kitabınız, eğitimde öğrendiğiniz hiçbir şeyi unutmamanız için size eğitimden sonra da eşsiz bir rehber olmaya devam edecek. Hekim veya psikolog iseniz, bu eğitimde hipnozu kendi alanınızdaki klinik uygulamalarınıza nasıl entegre edeceğinizin inceliklerini de öğreniyor olacaksınız. Lisans mezunu bir yaşam koçu veya danışman iseniz ve mülakat sonrası eğitime kabul edildiyseniz, kendi alanınızda hipnozu klinik olmayan konularda nasıl kullanabileceğinizi öğreniyor olacaksınız.

Sanılanın aksine hipnozun kullanım alanı sadece klinik uygulamalar değildir. Dolayısıyla bu hipnoz eğitimi hekim ve psikologlar için daha uygun olsa da, önceden telefon mülakatı yapmak şartıyla kişisel gelişim konularına ilgi duyan ya da bu konuda hizmet veren danışmanları, kişisel gelişimcileri, yaşam koçlarını da bu eğitime kabul edebiliyoruz.

Bu eğitim kişiyi hipnoza alma tekniklerinin yanı sıra hekim ve psikologların hipnozu kendi alanlarındaki uygulamalara nasıl entegre edeceklerini, yaşam koçu veya diğer danışmanların da klinik alanlara girmeden hipnozu “kişisel gelişim” alanlarındaki çalışmalarına nasıl entegre edebileceklerini de öğretir. Bu bir kişisel gelişim eğitimi veya hipnoz semineri değildir. Bu eğitimde hipnoz ve bilinçaltı (bilinç dışı) ile ilgili derin bir iç görü kazanırken asıl odak noktamız, kişileri başarılı bir şekilde hipnoza almanızı sağlayacak en etkili hipnoz indüksiyonlarını uygulamayı %100 öğrenmenizdir. 

Hipnoz ile yeni tanışacaksanız ve kendi alanınızdaki uygulamalarınızda fark yaratmak istiyorsanız bu eğitim tam size göre. Zira başka hipnoz eğitimlerinde hiç değinilmeyen Kappasinian hipnoz indüksiyonlarının inceliklerini de, Los Angeles’taki dünyaca ünlü Hipnoz Akademisi “HMI College of Hypnotherapy” mezunu uzmandan öğreneceksiniz. Hipnoz etiğini de eğitim kapsamına alarak bilimsel temeller çerçevesinde aktarılan bu eğitim sonunda danışanlarınızda hipnotik zihin durumunu başarılı bir şekilde oluşturma becerilerinin yanı sıra hipnozun temel uygulamalarını başarıyla icra etmeyi öğreneceksiniz. Gösterişten uzak, bilimsel yaklaşımlı ve zengin bir içeriğe sahip olan bu sıra dışı hipnoz eğitimi, hipnoz uygulama becerileri konusunda sizi sürüden ayrı bir yere koyacaktır.

Hipnoz eğitimi İzmir ve Hipnoz eğitimi İstanbul

Bu eğitim sizi hipnoz ve hipnoza alma teknikleri ile ilgili optimum bilgi ve becerilerle donatırken, eğitimde aynı zamanda kendi kişisel değişim hedeflerinize ulaşmanız konusunda sizi on adım ileriye taşıyacak olan Oto Hipnoz (Kendi Kendine Hipnoz) uygulamayı ve öğretmeyi de öğreniyor olacaksınız. Ayrıca Türkiye’de sadece Burak Uçkun’un verdiği çok etkili bir bilinçaltı değişim eğitimi olan Zihinsel Banka tekniğini de öğreneceksiniz. (Bonus eğitimdir). Zihinsel Banka Tekniği eğitimini Hipnoz eğitimine ayrılan süreden çalmadan öğretiyoruz. Bonus eğitim olan “Zihinsel Banka” eğitimini, katılacağınız canlı ve uygulamalı hipnoz eğitimimizi tamamladıktan sonra evinizde kendi hızınızda “online uzaktan eğitim” olarak alma imkanına sahip olacaksınız. Tüm katılımcılarımız bu harika bilinçaltı programlama tekniği eğitimini de ücretsiz olarak “uzaktan eğitim” imkanıyla alma hakkına sahip olacaklardır. Bonuslarla ilgili geniş bilgiyi, hipnoz eğitimi ücretini, katılım şartlarını ve ödeme seçenekleriyle ilgili bilgileri aşağıda göreceksiniz, okumaya devam ediniz.

Hipnoz Eğitimlerimize Kimler Katılabilir?

Sertifikalı Hipnoz Eğitimlerimizin katılımcı profili geniş bir yelpaze için uygundur;

 • Psikologlar, hekimler, psikoloji son sınıf öğrencileri, psikiyatristler, psikolojik danışmanlar, hemşireler vb danışman ve profesyoneller;
 • Herhangi bir “lisans” mezunu olmak şartıyla “yaşam koçları”, “mesleki ve kişisel gelişim” alanında hizmet veren danışmanlar; (ön telefon mülakatı yapılması şartıyla).
 • Hipnoza ve bilinçaltı disiplinlerine ilgi duyan ve temel hipnoz tekniklerini öğrenmek isteyen danışmanlar;
 • Hipnozu daha önceden bilen ama kendini uygulama konusunda yetersiz hisseden hipnotistler;
 • …ve kişisel gelişim disiplinlerine ilgi duyan ve iletişim becerileri yüksek ve üniversite mezunu olan yetişkinler (ön telefon mülakatı yapılması şartıyla) katılabilir…

Sertifikalı Hipnoz Eğitimlerimizin Süresi 2 Tam Gündür.

 • Hypnotistanbul, herhangi bir ön başvuruyu onaylamadan önce -gerek görürse- adayla telefonla bir ön mülakat yapmak suretiyle başvuru sahibini eğitime kabul etmeme hakkını saklı tutar.      

EĞİTİM ÜCRETLERİNİ AŞAĞIDA GÖREBİLİRSİNİZ.

+ Katılımcılara Ücretsiz BONUSLAR!

Ücretsiz Bonus 1

zihinsel bankaTemel Hipnoz Eğitimine katılanlar, sitemizde “Online Kişisel Gelişim Eğitimleri” kapsamında çevirim içi satışta olan “ZİHİNSEL BANKA” eğitimine de ücretsiz olarak sahip olacaklardır. (Zihinsel Banka Eğitimi’nin online uzaktan eğitim versiyonu sitemizde şu an 300 TL’ye satıştadır. Zihinsel Banka Eğitiminin “Canlı Özel Ders” ücreti 800 TL, grup eğitimi ücreti ise 500 TL’dir). Temel Hipnoz Eğitimine katılanlar bu eğitimin online versiyonuna ücretsiz sahip olacaklardır.

Zihinsel Banka tekniği, bilinçaltını başarı ve bolluğa programlama tekniğidir. Bu online video eğitim hakkında geniş bilgiye, fragmanlarına, ana menüdeki “Eğitimler” başlığından ulaşabilirsiniz. Los Angeles’ta bulunan 50 yıllık ünlü hipnoz akademisi HMI’nın kurucusu Dr. John Kappas’ın öğretisi olan bu olağanüstü etkili teknik, Türkiye’de sadece bu ünlü akademinin mezunu Burak Uçkun tarafından verilmektedir. “Zihinsel Banka Eğitimi” ile ilgili geniş bilgi için BURAYA TIKLA

Ücretsiz Bonus 2

oto hipnoz eğitimiEğitimde kendinizde ve danışanlarınızda köklü değişimler yaratmanızı sağlayacak teknikler ve bilgilerle tanışırken aynı zamanda desteğe ihtiyacı olan danışanlarınıza öğretmeyi de öğreneceğiniz ve kendi kendiniz için de uygulayabileceğiniz güçlü bir bilinçaltı değişim ve gelişim tekniği olan Otohipnoz  (Kendi Kendine Hipnoz/Self Hipnoz) uygulamasını da öğreniyor olacaksınız.

Yale Üniversitesi, Stanford Üniversitesi ve diğer üst düzey akademik ve sağlık kurumlarında yapılan yüzlerce çalışma ve araştırma sonucunda Amerikan Tıp Derneği, Amerikan Psikiyatri Birliği dahil tüm araştırmacılar “Kendi Kendine Hipnoz” un hedeflere ulaşma konusundaki muhteşem etkileri konusunda hemfikir oldular.

Otohipnoz’u (Kendi Kendine Hipnozu) hayatınızın bir parçası haline getirdiğinizde hayatınızda radikal gelişmeler yaratmanızın çok kolay hale geldiğine şahit olacaksınız.

Eğitmen

Burak-214x321px-HMI-frame

Burak Uçkun, C.Ht.

Burak Uçkun, Klinik Hipnoterapi eğitimini dünyada ulusal akreditasyona sahip ilk Hipnoz Akademisi olan, Los Angeles’ta bulunan Hypnosis Motivation Institute (HMI – College of Hypnotherapy)‘de aldı. Dünyada türünün en geniş kapsamlı akredite programına sahip olan bu köklü hipnoz akademisi, ABD’de 50 yılın üzerinde geçmişiyle dünyanın en önemli hipnoz akademileri arasında ilk sırada gösterilmekle beraber, diploması American Hypnosis Association onaylıdır. Burak Uçkun, American Hypnosis Association’un akredite hipnoterapistler listesinde yer almakla beraber ABD’de 1972 yılında kurulmuş olan “AFL-CIO Hypnotherapists Union Local 472” lisansına da sahiptir. 1971 doğumlu olan Burak Uçkun, “Klinik Psikoloji Yüksek Lisans” eğitimini Beykent Üniversitesi’nde (hipnoz konusunda tez yazma aşamasında) sürdürmektedirStajını Türkiye’nin ilk psikiyatri hastanesi olan “Özel Fransız LAPE Hastanesi”nde tamamlamıştır. Hypnotistanbul Bilinçaltı Değişim ve Hipnoz Merkezinin kurucusu Burak Uçkun, Uzm. Klinik Psikolog Ayşecan Yemeniciler ile birlikte Psikovital Terapi ve Danışmanlık Merkezi‘nin de kurucu ortağıdır. Eğitmen Burak Uçkun hakkında daha geniş bilgi için ana menüdeki Hakkımızda bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Hipnoz Eğitimi | ÜCRETLER

(Kredi Kartına 12 Aya Kadar Taksit İmkanıyla)

İSTANBUL, İZMİR, ANTALYA, ANKARA, BURSA
Sertifikalı Hipnoz Eğitimi

1600 TL+KDV
 • 2 Tam Gün Eğitim (09:00-18:00) +BONUSLAR
 • Kredi kartına 12 aya kadar TAKSİT
 • Eğitimden 30 gün öncesine kadar kayıt olanlar için ücret:1500 TL+Kdv (Erken Kayıt İndirimi)

Hipnoz Eğitimi Başvurusu İçin Ne Yapmalıyım?

 • Eğitim kontenjanı sınırlı olduğu için kesin kayıtlar “ödeme ve başvuru sırasına göre” yapılmaktadır.
 • Eğitime sadece mülakatla katılımcı kabul ediyoruz. (Hekim veya psikolog iseniz mülakata gerek yoktur).  Hekim veya psikolog değilseniz, eğitime uygunluğunuzu teyit etmek üzere telefonla ön mülakat yapılması gerekmektedir.
 • Başvuru için e-posta veya telefon yoluyla irtibata geçebilirsiniz. Ya da buraya tıklayarak ön başvuru formunu doldurarak bilgi alabilirsiniz.
 • Başvurunuzu takiben, telefon görüşmemizde eğitime katılmaya uygunluğunuzu teyit ettikten sonra -ve varsa siz de sorularınızı sorduktan sonra- eğitime kesin kaydınızı yaptırmak isterseniz ödeme seçeneğinizi soracağız. (“online taksitli ödeme” veya “banka havalesi”).
 • Toplam ücret, tek seferde ödenir ancak online ödeme yapmak isterseniz 12 aya kadar taksit seçenekleri ile istediğiniz taksit sayısında taksitlendirme imkanınız vardır. (Taksitli ödemelerde taksit sayısı seçeneğinize göre bankanız vade farkı da ekler)
 • Başvurunuzu ve telefon görüşmemizi takiben ödemenizi “online taksitli ödeme” olarak yapmak isterseniz size özel e-posta adresinize ileteceğimiz isminize özel düzenlenecek olan online ödeme linkiniz üzerinden kredi kartınızla güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Online ödemeleriniz PAY-TR güvencesindedir. Ödemenizi isterseniz size ileteceğimiz banka hesap numaramıza da transfer edebilirsiniz. Online taksitli ödeme sistemiyle ödemeyi tercih edenler 12 aya kadar taksit imkanına sahiptirler.
 • Hekim veya psikolog olmayan müracaat sahiplerinin mülakat yapılmadan ödeme yapmasını istemediğimiz için, online ödeme linki veya hesap numarası, kişiye özel olarak sadece mülakatı tamamlanmış ve eğitime kesin kaydını yaptırmak istediğini belirterek kaydını kesinleştirmeye hazır olduğunu beyan eden katılımcılara, e-posta yoluyla gönderilir.
 • Ödemenizi online ödeme sistemimiz üzerinden TAKSİTLE veya PEŞİN seçenekleriyle size gönderilecek ödeme linki üzerinden veya banka havalesi (eft) ile yapabilirsiniz. (Banka havalesi ile yapmak isterseniz taksit seçeneğimiz yoktur).
 • Eğitimlerimizde kontenjan sınırlı olduğundan, eğitim başlangıç tarihinin öncesindeki son 15 gün içinde eğitimden vazgeçilmesi halinde para iadesi yapılmamaktadır. Eğitim başlangıç tarihine son 15 gün kalana kadar, mücbir sebeplerle eğitimden vazgeçmeniz halinde 2 iş günü içinde ödemenizin tamamı kesintisiz olarak iade edilir, veya tercihinize göre yeriniz başka bir eğitim tarihine kaydırılabilir. Ancak eğitim tarihine 15 günden az zaman kala yapılan “kayıt iptali” ya da “tarih değişikliği” talepleri kabul edilmez, ücret iadesi yapılmaz.
 • Eğitimlerimizde genellikle erteleme veya iptal olmaz. Kontenjanımız genellikle günler öncesinden dolar ancak yine de belirtmemiz gerekir ki Hypnotistanbul, herhangi bir sebeple gerek duyarsa eğitim tarihini ileri bir tarihe erteleme hakkını saklı tutar.
 • Eğitim tarihinin ertelenme ihtimali çok düşük olsa da Hypnotistanbul herhangi bir eğitimini ertelerse; size ayrılan yer (sizin de onayınız olması durumunda) ilan edilen bir sonraki eğitimi tarihi için rezerve edilebilir. Ödemesini yapmış olan bir katılımcı eğer ilan edilen yeni tarihin kendisi için uygun olmaması nedeniyle eğitime katılamayacağını belirtirse, ödemiş olduğu ücretin tamamı, 2 iş günü içinde katılımcıya tamamen iade edilir.

KESİN KAYIT ve/veya MÜLAKAT için TELEFON ve/veya BAŞVURU FORMU YOLUYLA İRTİBATA GEÇEBİLİRSİNİZ.

İstanbul eğitimlerimiz Etiler’de kendi salonumuzda gerçekleştirilmektedir. Diğer şehirlerdeki eğitimlerimiz anlaşmalı otelimizin toplantı salonunda gerçekleşmektedir.

Adresimiz: Nispetiye Mah. Zeytinoğlu Cd. Arzu1 Apt. No:2 Daire 22
Etiler – İstanbul (Akmerkez Etiler Kapısı Karşısı)

Tel: 0539-914 2310 – 0212 352 1055

Hipnoz Eğitimi Kursiyer Yorumları

“Yetkin ve etkin bir hoca tarafından uzun bir konu çok eğlenceli hale geldi. Eğitim kalitesi çok başarılı ve keyifli. Kocaman bir eğitim kitapçığı verilmesini ve bol demonstrasyon olmasını beğendim.”

Ünal B., Profesör Doktor

“Hipnoz alanındaki teknikler ve uygulama konusunda Burak hocamın yetkinliğini ve deneyimini görmekten memnun oldum. Çok kapsamlı ve pratik bilgilerle dolu bir giriş oldu bu alana. Psikiyatrist olduğum için klinik pratikte hipnoz benim için yararlı bir çözüm seçeneği olacak. Eğitim mekanı, koşulları ve imkanları çok keyifliydi, çok memnun kaldım.  Eğitimin en beğendiğim yönü uygulamalı olması ve çok kapsamlı döküman verilmesi.”

Tahsin E., Psikiyatrist Hekim

“Eğitim içerik olarak benim için çok tatmin ediciydi. Eğitmen tam bir profesyoneldi. Oldukça güçlü bir iletişimi var. Koçluklarımda derinleşme ve danışanlarımın dönüşüm yolculuklarında kolaylaştırıcı bir etkiye sahip olacağını umuyorum. Uygulamalar çok etkileyiciydi.”

Özlem B., Eğitmen ve Dönüşüm Koçu

“Burak Bey, bilinçaltı, hipnoterapi, psikodinamik terapi kuramlarındaki oldukça karmaşık olguları sade ve esprili bir dille engin bilgisine dayanarak, etik kuralları da vurgulayarak, anlatma konusunda çok usta bir klinik hipnoterapist ve eğitmen. Burak Bey’den sadece hipnoterapi eğitimi değil aynı zamanda vaka formülasyonu, klinik psikolojinin dinamikleri hakkında da oldukça faydalı bilgiler edindim. Hipnoz eğitimi sadece danışanlarım için değil, benim kişisel gelişimim içinde önümde çığır açan, farkındalığımı büyük ölçüde artıran bir eğitim oldu. Başlı başına bir eğitim konusu olan ‘Otohipnoz’ uygulamalarından daha ilk günden daha zinde ve odaklanmış bir zihne sahip olmaya başladığımı söylemeliyim. Eğitimin en beğendiğim tarafı çok yönlü olması, uygulamalarla ve yazılı/görsel materyallerle desteklenmesi, uygulama konusunda başvuracağımız çok detaylı hazırlanmış bir özgün eğitim kitabı verilmesi, ezberci bir yaklaşımdan uzak durulması ve soruların en ince ayrıntısına kadar cevaplanması. Kendisinin Hipnoz Eğitimine katılanlar için hediye ettiği online “Zihinsel Banka” eğitimine başlamak için de sabırsızlanıyorum.”

Gülden U., Psikolojik Danışman

“Her şey ve hocam siz harikaydınız! İyi ki, iyi ki buradayım. Ne çok katkınız oldu. Özenli ve detaycı oluşunuz… Bu eğitimin hayatımın her alanında fayda sağlayacağını düşünüyorum. Bu tarz eğitimleri çeşitlendirmenizi istiyorum.”

Gülsüm T., Yaşam Koçu

“Burak hocanın konu hakkındaki bilgi ve tecrübesi, kullandığı yöntem ve teknikler benim için çok etkileyiciydi. İşlenilen konuların çok detaylı bir şekilde örneklendirilerek kitap haline getirilip bize taktim edilmesi de hipnoz eğitimi sonrası için kalıcı bir kaynak oldu. Bunun için çok teşekkür ediyorum. Harika bir eğitim oldu. Hatta eğitimlerinize tekrar gelmek istiyorum. Konuların detaylı ve demo edilerek anlatılmasının öğrenmem yönünde kalıcılık sağlamasında çok faydalı olacağını düşünüyorum.”

Saadet E., Eğitmen, Kariyer Koçu, Psikolojik Danışman

Burak bey gerçekten hipnoz konusunda insanlarda ön yargı oluşturabilecek konular dahil, aklımdaki tüm konulara eğitimde açıklık getirdi. 2 gün uzun saatler olmasına rağmen çok keyifli ve verimli bir eğitimdi. Aile hekimi olarak hastalarımın bazı sorunlarında onlara yardımcı olmak artık benim için daha kolay olacak. Ayrıca kendim ve ailem için de kullanabileceğim bilgi ve beceriler edindim. Eğitimin en beğendiğim yönleri iyi hazırlanmış dökümanları, iyi bir organizasyonla gerçekleşmesi ve tabi ki Burak bey’in eğitim ve deneyimleri 

Zerrin K., Aile Hekimi

“Eğitmen Burak Bey’in bilgi aktarımı ve dili yalın, sade, bir o kadar da etkileyici. Fazlasıyla memnun kaldım. Katıldığım bu hipnoz eğitimi çok verimli, nitelikli, kaliteli, bir o kadar da keyifliydi. Dökümanların fazlasıyla bizlerle paylaşılması da ziyadesiyle memnun etti. Hipnoz hep merak ettiğim ve öğrenmek istediğim bir konuydu. İnteraktif olması da güzeldi. Her yönüyle harikaydı.”

Fatoş Y., Psikolog

Eğitimde doyurucu temellerin atıldığını hissediyorsunuz. Olası sorulara yönelik tüm ayrıntılar düşünülmüş. En güzel tarafı eğitmenin eğitimle uyumlu bilgi aktarımı. Bire bir uygulama ve samimi ortamda olması çok güzel. Uygulamalarda eğitimin bir parçası oluyorsunuz. Bu eğitimin hekimlik adına bana katacağı çok şey olacak.

Özgür I., Diş Hekimi

“Hipnoz eğitimi çok güzel ve öğreticiydi. Umduğumdan daha iyi geçti. İki gün sürmesine rağmen tüm gün dikkatimi toplayabildim, hipnoz uygulama konusunda çok şey öğrendim. Önüme yepyeni bir konu açıldı. Aslında hayatımızın çoğunun hipnoz olduğunu keşfettim.”

Selma K., Göz Doktoru

“Sayın Burak Hocam, sizden aldığım temel hipnoz eğitimi sonrasında bilinçaltı regresyonlarında karşılaştığım aşırı kontrolcü ve analitik olan danışanlarımda yaşadığım zorlukları çok daha kolay aşıyorum ve verdiğim değişim seminerlerinde sizi kaynak göstererek zihin kuramından bahsediyorum. Eğitim sonrasında bile devam eden sıcak ilginiz ve öğrettikleriniz için teşekkürlerimi kabul edin lütfen.”

Dilek Ç., İletişim Fakültesi Eğitmeni ve Regresyon Terapisti

“Eğitmen çok detaylı, canlandıracak şekilde, etik değerlere de sahip, örneklemelerle eğitimi çok güzel bir şekilde aktardı. Eğitim kişinin gelişim yolculuğuna yeni ufuklar açacak ve eğitim kitapçığının doluluğu ve detaylılığı ile, unutulmayacaktır. Sorunlarla baş etmek için yöntemlerin olduğunu görmek, deneyimlemek güzeldi. Stres, öfke, eğitim ve çocuk gelişiminde kullanacağımı, sevdiklerime de aktaracağımı düşünüyorum.”

Murat Ç.

“Burak Bey anlatımınız örneklendirmeleriniz ve pratikleriniz sayesinde akıcı ve esprili bir dille sıkılmadan geçen iki gün… Kendi hayatımda ve kariyerimde çok  büyük pozitif etkileri olacağı konusunda eminim.”

Ebru Ç., Regresyon Terapisti

“Eğitmen gerçekten Hipnoz alanında çok donanımlı ve bilgili. Hipnozla ilgili etik olarak ne konularda hipnoz yapılması ve yapılmaması gerektiği de dahil olmak üzere çok doyurucu bir eğitimdi. İnteraktif olması beğendiğim yönü.Hayatımı kolaylaştıracağını ve fobilerimde de yardımcı olacağını düşünüyorum. Danışanlarıma da uygulayacağım.”

Ceyda A., Astrolog ve EFT Uzm.

“Eğitmenimiz konuya fazlasıyla hakim, etkin ve yetkin. Konu dışındaki bilgi birikimini paylaşma konusunda da özverili. Eğitim materyalleri en ince ayrıntısına kadar anlayacağımız şekilde düzenlenmişti. Kafamda hiçbir soru işareti kalmadan eğitimi tamamladım. Hoşgörülü tavrınız için teşekkür ederim. Eğitimin her yönü, özellikle uygulamalar çok etkileyiciydi. Beklediğimin de ötesinde, dolu dolu bir eğitimdi. Kendi alanımda uygulayacağım çok etkili bir yöntem olarak hipnoz uygulamaktan keyif alacağım.”

Yağmur T., Rehber Öğretmen

“Eğitim kesinlikle beklentilerimi karşıladı. Burak hocamın eğitmen yönünün çok güçlü olduğunu düşünüyorum. Katıldığım eğitimlerin en verimlilerinden olduğunu söyleyebilirim. Hem kariyerimde hem de özel hayatımda kesinlikle kullanabileceğim bir yönteme ulaştığımı düşünüyorum.”

H.K., Yaşam Koçu

“Eğitimin çok faydalı olduğunu, gelişime açık uzun süreli olabilecek kadar değerli bilgiler içerdiğini ve devamının olması gerektiğini düşünüyorum. En beğendiğim yünü, eğitimin çok sesli ve diyaloglu oluşu.”

Fatih D., Emniyet Mensubu

“Eğitim ve eğitmenden memnun kaldım, uygulamalarla konunun pekiştirilmesi ve hazırlanan dökümanlar eğitimden maksimum verim almamı sağladı. Her türlü detaya değinildi; hipnozun ne konularda yapılabileceği ve ne konularda yapılmaması gerektiği de anlatıldı. Öğrendiğim otohipnozla hayatımdaki sorunların bazılarını kendim giderebileceğimi düşünüyorum.”

Ali S., Bilgisayar Müh.

Hipnoz Eğitimi Ön Başvuru ve Bilgi Formu

EĞİTİME BAŞVURU İÇİN FORMU DOLDURUNUZ

Lütfen e-posta adresinizi ve irtibat numaranızı doğru yazdığınıza emin olunuz. E-mail adresinizi yanlışlıkla hatalı yazarsanız mesajımız size ulaşamaz.

Eğitim Durumunuz (İşaretleyiniz)*

Yaşınız *

Eğitimlerimizden nasıl haberdar oldunuz? (İşaretleyiniz)*

Başvurunuza istinaden sizinle telefon veya e-posta yoluyla irtibata geçeceğiz.

Bu arada Hipnozla ilgili makalelerimize göz atmak ister misiniz? Buraya Tıklayın!

İZMİR Hipnoz Eğitimi | 12-13 Ekim
İZMİR | Eğitime Kalan Süre
0
0
0
0
Gün
0
0
Saat
0
0
Dk
0
0
Sn
İSTANBUL Hipnoz Eğitimi | 26-27 Ekim
İSTANBUL | Eğitime Kalan Süre
0
0
0
0
Gün
0
0
Saat
0
0
Dk
0
0
Sn
Eğitim Salonumuz
Yasal Uyarı: Bu sayfada detaylıca yer verilen sertifikalı hipnoz eğitimi üniversite mezunu olan herkesin katılımına açık olsa da hekim veya psikolog olmayan kişilere klinik konularda tedavi yetkisi vermez. Bu eğitim hipnoza alma tekniklerini öğretmenin yanı sıra hipnozun en temel ve en popüler uygulama alanlarını da kapsar. Psikolog veya hekim iseniz eğitimde öğrendiklerinizi rahatlıkla kendi klinik uygulamalarınıza entegre edebilecek bilgi ve beceriye gelirsiniz. Psikolog veya hekim değilseniz hipnozun daha yüzeysel ve klinik olmayan uygulamalarını icra edecek yeterliliğe gelirsiniz. Hipnozun klinik alanlarındaki uygulamaları sadece hekim, psikolog ve psikiyatrist hekimlerin yetki alanındadır. Bu eğitim, üniversitelerin herhangi bir bölümünden mezun olmuş, hipnoz ve kişisel gelişim uygulamalarına ilgi duyan ve asgari iletişim becerilerine sahip olan her meslek grubundaki katılımcılara açıktır. Katılım şartlarını karşılıyorsanız belirtilen illerdeki hipnoz eğitimlerimize katılabilirsiniz. Kayıt için telefon veya e-posta ile irtibata geçebilirsiniz.
2 Günde Hipnoz Öğrenilir mi?.. Evet, 2 günde hipnoz öğrenilir. Hipnoz indüksiyonlarını uygulamayı öğrenmek zor değildir. Ancak kişileri hipnoza almayı öğrenmek sizi klinik konular dahil her konuda hipnoterapi uygulayabilecek bir uzman haline getirmez. Bir klinik psikolog, hekim ya da psikiyatrist değilseniz, 2 günlük hipnoz eğitimi almanız sizi örneğin hipnozla “panik bozukluk” tedavisi yapabilecek bir yeterliliğe getirmediği gibi böyle bir yetki de vermez. Hatta “tedavi” kapsamına giren hiçbir uygulamada sizi yetkin bir seviyeye getirmez. Zira klinik problemlerin doğasıyla ilgili alt yapıyı hipnoz eğitiminde değil, üniversitenin ilgili bölümlerinde aldığınız eğitim sayesinde öğrenirsiniz. Unutmayınız ki hekim veya psikolog değilseniz tanı koyma yetkiniz olmadığı gibi 2 günlük hipnoz eğitimi almanız sizi ruh sağlığı ile ilgili uygulamalar yapacak donanım ve yetkiyi kazandırmaz. Ancak hipnozun tek kullanım alanı klinik uygulamalar değildir. Bu nedenle hipnoz eğitimi aldığınızda hipnozu klinik olmayan konularda kullanabileceksiniz. (Örn. sigara bırakma, motivasyon, sınav heyecanı giderme, hedeflere ulaşma, vb). Eğer bir hekim veya psikolog iseniz kendi alanınızdaki klinik donanıma zaten sahip olduğunuz için, bu eğitimi aldığınızda hipnozu kendi uzmanlık alanınızdaki uygulamalarınıza destek olan bir tamamlayıcı unsur olarak kullanabilecek ve klinik uygulamalarınıza entegre edecek yeterliliğe gelirsiniz. Daha anlaşılır şekilde örneklendirmek gerekirse; bir “kalem” şiir yazmak için de kullanılabilirken, birinin gözüne batırırsanız kişiye zarar vermeniz de mümkündür. Yani kalem tehlikeli değildir ve kimsenin kullanımına yasaklanmamıştır. Herkes kalem kullanabilir ancak onu ne amaçla ve ne şekilde kullandığınız elbette önemlidir. Ya da bir “iğneyi” terzi de kullanabilir, yaraya dikiş atan bir cerrah da kullanabilir. Önemli olan, herkesin kullanımına uygun olan bu iğneyi ne amaçla ve ne şekilde kullandığınızdır. Hipnoz da böyledir. Kişisel gelişimciler bu öğretileri kendi alanlarında kullanabilirken hekim ve psikologlar daha geniş bir kullanım alanına sahiptirler. Bu eğitimde hipnozu kendi uzmanlık alanınıza entegre edebileceğiniz şekilde öğreniyorsunuz. Bu nedenle bu eğitim her meslek grubundan geniş bir katılımcı kitlesi için uygundur. Özet olarak; hipnozu öğrenmek -eğer klinik alt yapınız yok ise- size hipnozla tedavi yapma yetkisi vermediği gibi böyle bir yeterlilik de kazandırmaz ancak klinik olmayan temel motivasyon ve kişisel gelişim kapsamındaki konularda uygulama yapabilir hale gelirsiniz. Eğer hekim veya psikolog iseniz bu eğitim sizi kendi alanınızdaki uygulamalarınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz hipnoza alma bilgi ve becerileriyle donatacaktır. Bu konuda daha geniş bilgiyi “Sıkça Sorulan Sorular” sayfamızda ve bu sayfadaki “Eğitimle ilgili Sıkça Sorulan Sorular” bölümündeki başlıklarda bulabilirsiniz.
Hipnoz eğitimi Sertifikası

Duyuru Listesi Aboneliği

Duyuru Aboneliği

Eğitim ve seminer duyurularımız veya yayınlarımızla ilgili bizden haber almak istiyorsanız listemize kayıt olabilirsiniz. (Gereksiz e-posta yollamıyoruz).

* doldurulması zorunlu alan