Hipnotik Kilo Verme Programı | ZAYIFLAMA

Hipnozla Kilo

Zayıflama ve Kilo Kontrolü konusunda kendine en uygun ve en etkili yöntemi arayan kişilerin bu arayışları elbette ki sadece diyet reçetelerinden ibaret değil. Uygun bir egzersiz programının yanı sıra Hipnotik kilo verme programı gibi tamamlayıcı unsurlarla desteklenen bir kilo verme programı, kilo problemi yaşayan kişilerin sağlıklı yeni beslenme alışkanlıklarını yaşam tarzlarına doğal bir şekilde entegre etmelerini sağlıyor.

Amerikalılar her yıl kilo problemleriyle ilgili diyet programlarına, diyet ürünlerine, diyetle ilgili gıdalara, içeceklere, ilaçlara ve hatta ameliyatlara yılda 30 milyar dolar para harcıyor. Türkiye’de de durum pek farklı değil. Ülkemizde nüfusun %46’sı diyet ürünleri satın alıyor ve diyet ürünleri pazarının yanı sıra kilo problemiyle ilgili Türkiye’de her yıl harcanan para yaklaşık 15 Milyar TL. Bu yıl Türkiye’de diyete başlayacak olan 10 milyon kişinin bir kısmı kilo verme konusunda başarılı olacak ama bunların sadece %5’i verdiği kiloları geri almamayı başarabilecek. Bu düşük başarı oranının nedeni, birçok kişi hızlı ve kolay kilo verme peşinde olduğu için ilaçlarla, sağlıksız ve kulaktan dolma diyet programlarıyla kendi kendilerine bir rejim programı uygulamaya çalışacaklar. Çünkü içinde bulunduğumuz bilimsel devrim ve tıbbi mucizeler çağında insanlar “ilaçlarla haplarla zahmetsizce kilo vermek varken neden sporla diyetle uğraşayım ki” düşüncesiyle işin kolayına kaçma eğilimindedirler. Halbuki böyle düşünen insanlar farkında değiller ki kilo kaybı için duygusal, zihinsel ve fiziksel olarak bünyemizin tamamında olup biten her şeyde köklü bir değişim yaratmamız şarttır. 

hipnozla kilo verme

Hipnozla Kilo Kontrolü

Unutmamak gerekir ki kilo probleminin üstesinden gelebilecek bir sihirli hap, içecek ya da zahmetsiz bir sihirli formül icat edilmemiştir. Çünkü bu bir çok açıdan karmaşık bir konudur; meselenin kaynağı her zaman sadece yemek programı veya egzersiz programı meselesi değildir. Zihinsel ve bilinçaltı kayıtlarımızda gerekli değişim gerçekleştirilmediği sürece kilo verme süreci zorlaşmakta ve en önemlisi de verilen kilolar bir süre sonra tekrar geri alınmaktadır. Çünkü değişime yardımcı olan temel unsurlar sadece “kişiye özel bir diyet ve egzersiz programı” gibi görünse de aynı zamanda bilinçaltımızda yemek ile ilişkilendirilmiş olan bazı duygularımız, bazı gıdalarla olan bilinçaltı ilişkilendirmelerimiz, stres seviyemiz, geçmiş ve mevcut ilişkilerimiz, özsaygı, özgüven, öğrenilmiş inançlarımız, korkularımız, alışkanlıklarımız, konfor alanımızda kalma içgüdümüz ve çok daha fazlası aslında kilo probleminin üstesinden gelebilmemiz için değişim yaratmamız gereken bilinçaltı unsurlardandır. Fazla kilolarımızdan etkin bir şekilde kurtulmak için bilinçaltımızdaki yaşam senaryomuzu değiştirmemiz şarttır. Hipnozla Kilo Verme Programı ile bu süreci hızlandırmanız mümkündür.

Kilo kontrolü sadece diyetten ibaret değildir; aynı zamanda hayatınızı hedef kilonuza ulaşacak bir tarza oturtmak ve o kiloda kalacak şekilde bir yaşam tarzı edinmekle de alakalıdır. Kişinin fazlaca kilolu olmasına sebep olan, derinlerde bir yerlerde yatan duygusal sebeplerin de Hipnoz yardımıyla ele alınması en az diyet ve egzersiz kadar önemlidir.  Hem zihinsel hem de bedensel olarak kendinizi daima iyi hissedeceğiniz sağlıklı ve eğlenceli bir yaşam tarzı edindiğinizde doğal yaşam akışınız zaten ideal kilonuzda kalmanızı sağlayacaktır. Hipnotik Kilo Verme Programı ile bu yaşam senaryonuzu yeniden yazmanız mümkün. Kilo almanıza, aşırı ve/veya sağlıksız yemek alışkanlıklarına sahip olmanıza sebep olan tüm bilinçaltı unsurlar hipnoz seanslarında teker teker ele alınıp revize edilerek kişiye yeni alışkanlıklar, yeni içgüdüler ve hedefe yönelik bilinçaltı motivler kazandırıldığında kilo vermek hem zevkli, hem kolay, hem de doğal olmaktadır. Fazla kilolardan sağlıklı bir yol izleyerek kurtulmak çoğu insan için pek de kısa vadeli bir süreç olmasa da bu süreci aç kalarak, zorlanarak geçirmek zorunda da değilsiniz.  

kilo verme
Hipnoz; diyetisyen ve egzersiz programınızı tamamlayıcı bir destektir. Bu bir takım oyunudur. Tıpkı bir sporcu ve antrenör ilişkisi gibi, herkes üstüne düşeni yapmak için gerekli çabayı göstermelidir. Kişi kendisi de değişim için kendi üstüne düşeni yapmalıdır. Siz istemezseniz hipnoterapist istemediğiniz bir şeyi hipnozla da olsa size zorla yaptıramaz. Bu aşamada hipnozun ne olup ne olmadığı hakkında geniş bilgi için “hipnoz nedir” bağlantısını okumanızı tavsiye ederim. Seanslarda ve sonrasında kişi kendisi de üstüne düşeni yapmalı. Ev ödevlerini eksiksiz yapma konusunda titiz olmalı ve belirtilen sayıda seansa devam konusunda da titiz ve istikrarlı olmalıdır. Kişiye verilecek olan bazı ev ödevleri (biz buna “ev oyunları” diyoruz), mutlaka ihmal edilmeden yapılmalıdır. Hipnotik kilo verme seanslarında hipnoterapistle beraber yapılacak olan uygulamalar ve hipnoz seansları ile kilo verme sürecinizi daha eğlenceli, kolay, ve doğal bir süreç haline getirebilirsiniz. Ama unutmayın ki kilo vermek -hipnozla da olsa- kısa vadeli bir süreç değildir. Hipnoz ve benzeri uygulamalarda kilo vermekteki ana amaç “hız” değildir. Bunun bilincinde olmak önemlidir. Kilo verme sürecinizi sizin için kolaylaştırmaya yarayan, bilinçaltınızda değişim yaratarak sorunun kaynağını hedef alan, yemekten alınan hazzı yeterli düzeye getirerek az yemekle de doyuma ulaşmayı sağlamaya yarayan bir uygulama süreci olan Hipnozla Kilo Verme Hipnoterapi Programı’nın amacı kilo verme sürecini sizin için kolaylaştırmak, kilo verme konusunda sizi bilinçaltı düzeyde desteklemek ve bilinçaltınızda (sorunun kaynağında) önemli değişimler gerçekleştirip ideal kilonuza ulaşıp onu muhafaza etme konusunda sizi bilinçaltı düzeyde motive etmek, ideal kilonuza ulaşma konusunda sizi bu hedefinize ulaşmaktan alıkoyan bilinçaltı dirençlerini gidermektir. Hipnozla kilo verme veya bilinçaltı teknikleriyle kilo verme programları, ideal kilo hedefinize aç kalmadan, kolay ve zevkli bir şekilde ulaşmanızı sağlar. En önemlisi de ideal kilonuzu ekstra bir çaba sarf etmeden muhafaza etmenizi sağlayarak ulaştığınız ideal kilonuzda kalma şansınızı arttırır zira bu süreçte yeni bir bilinçaltı benlik imajı oluşturularak özgüven ve özsaygı güçlendirilir. Hipnoz yardımıyla hayatla ve bedeniyle barışık hale gelen bireyler mental dirençleri de kırarak ideal kilolarına aç kalmadan, zorlanmadan, adeta first class bir yolculuk konforunda ulaşırlar. Zorlanmadan kilo vermek için hipnoz desteği almaya karar verdiyseniz sağlıklı kilo vermenin bir süreç olduğunu bilmeniz önemlidir.

Kilo probleminizin hormonal/fizyolojik bir kaynağı olup olmadığına emin olmak için önce bir tıp hekimine başvurmanız faydalı olacaktır. Kilo problemine sebep olan fizyolojik bir probleminiz olmadığından emin olduktan sonra doktorunuzun da izniyle Hipnoz desteği alabilirsiniz. Unutmayın ki vermek istediğiniz kilo 15 kilodan fazlaysa hipnoz desteği almadan önce bir doktora görünerek doktorunuzun teşhisini ve onayını almanız gerekir.

Kilo vermeyle ilgili bilinçaltı desteği ile ilgili sorularınız ve randevu için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. İLETİŞİM

One Response

  1. Burak bey geçen sene 13 kilo verdim sizinle. Burayada yazmak istedim: 1 sene geçti, sizinle seanslar bittikten sonrada kilo veremeye devam ettim, şu an toplam 17 kilo verdim ama dediğiniz gibi, seanslar bittikten sonra diyet yapmama gerek kalmadı çünkü yeme düzenim değişti artık. Eskiden bliyorsunuz günde 3-4 tane cola içerdim, şu an hala mesela canım tatlı ya da çoca cola hiç çekmiyor. Ayda yılda bir içiyorum ama yarım bardak içince canım istemiyor. Gece yemelerim de gitti, her şey yolunda. Şu an kilom 58, teşekkürler ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Duyuru Listemize Kaydol

Özel Duyuru, Güncelleme ve İndirimlerden Haberdar Ol
(Ayda 1 veya 2 adetten fazla e-posta almazsınız)

Sorularınız mı var?

Telefon veya e-posta ile irtibata geçmekten çekinmeyin

Merhaba...

Sorunuz mu var?

bilgi@hypnotistanbul.com

Sorularınız için benimle telefonla ya da e-posta yoluyla irtibata geçmekten çekinmeyiniz.

hypnotistanbul