Burak Uçkun

Burak Uçkun
Burak UçkunMember of the American Hypnosis Association
Kişisel gelişim ve değişim yolculuğunuzda bilinçaltınızın mucizevi gücünden faydalanmak ister misiniz? 

Kimdir?

İçinde yaratıcılık barındıran her şeye olan tutkusu, bilinçaltının gücüne olan derin saygısı onu içgüdüsel olarak Hipnoz ile tanıştırdı. Burak Uçkun, hipnoz eğitimini 1968’de kurulan, 48 yılın üzerinde geçmişiyle dünyanın ve Amerika’nın ilk ulusal akreditasyona sahip hipnoterapi akademisi olan Los Angeles’taki  Hypnosis Motivation Institute (HMI – College of Hypnotherapy)‘de aldı. Dünyada türünün tek akredite programı olan bu enstitünün hipnoterapi programı ve diploması  American Hypnosis Association onaylıdır. HMI’ın hipnoterapi programı insan zihninin bilinçaltı düzeyindeki eğitiminin beden ve insan davranışları üzerindeki pozitif etkileri konusundaki analiz ve yöntemleri ele alır. Burak Uçkun, USA’da 1972 yılında kurulmuş olan AFL-CIO Hypnotherapists Union Local 472 lisansına da sahiptir. (Lisans No: 11156582) .

Klinik Hipnoterapi diplomasının yanı sıra İnşaat mühendisliği diplomasına da sahip olan Burak, 1971 doğumludur. Danışanlarına verdiği bireysel bilinçaltı değişim seanslarının yanı sıra İstanbul’da Beykent Üniversitesi‘nde “Klinik Psikoloji Yüksek Lisans” eğitimi devam etmektedir. (Tez yazma aşamasındadır).

1998 yılında “Finans” alanında Yüksek Lisans eğitimi için İzmir’den İstanbul’a taşınmıştır. Kurumsal dünyada bulunduğu yıllarda çeşitli uluslararası kurumlarda genel müdür, satış ve pazarlama direktörlüğü gibi üst düzey yöneticilik görevlerinde de bulunan Burak, kayak, basketbol ve yüzmedeki sportif başarılarının yanı sıra geçmişte profesyonel müzik endüstrisindeki çalışmalarına eşlik eden ulusal ve uluslararası platformlarda alınmış 12 adet müzik ödülünün de sahibidir. Kendi uzmanlık alanları ve eğitim sektöründeki profesyonel deneyimlerini Los Angeles’taki HMI College of Hypnotherapy’de aldığı “Klinik Hipnoterapi” eğitimiyle harmanlayarak, çeşitli konularda bilinçaltı motivasyon desteği almak isteyen danışanlarına arzu ettikleri bilinçaltı değişim ve gelişimi gerçekleştirmeleri ve hedeflerine ulaşmaları konusunda “bireysel danışmanlık” ve “grup eğitimleri” ile yardımcı olmaktadır.

Bilinçaltı motivasyon tekniklerini sadece kendi eğitim ve uzmanlık alanı olan konularda kullanarak, sağlıklı bireylerin kişisel gelişim ve değişim hedefleri doğrultusunda; başarılı olma yolundaki bilinçaltı blokajlar, otohipnoz, kilo kontrolü motivasyonu, hedeflere ulaşmak, EFT, stres yönetimi, korkular, bilinçaltı engelleri aşmak, daha iyi hissetmek, yaratıcılığı arttırmak, sahne kaygıları, sınav kaygısı, verimli ders çalışma, problem çözme, sporcular için sportif performans artışı sağlama, iş stresi ile baş etme, konsantrasyon, motivasyon, kalp kırıklıklarının üstesinden gelme ve bazı istenmeyen alışkanlıklardan kurtulma” gibi hedeflere ulaşma konusunda karşılaşılan birçok zorluğun aşılmasına yardımcı olmakla beraber, bu hedeflere ulaşma konusunda karşılaşılan problemlerin çözüm yollarının hızlı bir şekilde içselleştirilmesini destekleyecek; başarı, performans ve yaşam kalitesinin arttırılmasının yolunda karşılaşılan bilinçaltı engellerin bertaraf edilmesini sağlayacak, “mesleki ve/veya kişisel gelişim” sınırları içerisinde yeni düşünme biçimleri kazandıracak “kişiye özel bilinçaltı değişim seansları” uygulamaktadır.

Burak Uçkun, bireysel danışanların herhangi bir tıbbi ya da psikoterapötik tedavi gerektiren psikopatolojik hastalıklarına müdahale etmemekle beraber etik sınırlar dahilinde, “tedavi” kapsamına girebilecek olan ve/veya tıp bilimini ilgilendiren, “hastalık” olarak nitelendirilebilecek konularda başvuran danışanlarını ilgili uzman doktorlara yönlendirmektedir.  İletişim için tıklayın

    Hipnozun Yardimci Olabilecegi 101 konuHipnozun yardımcı olabileceği 101 konu için soldaki resmi tıklayın.

    Yukarıdaki paragrafta bahsedilen konuların dışında kalan ve “sağlık problemi” olarak adlandırılabilecek problemlerinizle ilgili bir hipnoterapiste başvurmak yerine kesinlikle bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Hekiminizin uygulayacağı tedaviye paralel olarak bir hipnoterapi desteği de almak isterseniz, doktorunuzun yazılı onayını almanız şartı aranır. (Ne tür bir hipnoterapi desteği alacağınız konusunda bilgilendirme yapılması amacıyla doktorunuzla hipnoterapistinizi irtibata geçirmeniz faydalı olacaktır). Doktorunuzun referansı ve izniyle başvurduğunuz sürece tedavi sürecinizde hipnoterapi desteği de alabilirsiniz.

    Özet olarak; “mesleki ve hobisel kişisel gelişim” ve “bilinçaltı motivasyon”  kapsamında listelenebilecek tüm konularla  ilgili bilinçaltı eğitimi desteği alabilirsiniz. Kelime anlamıyla “Teşhis ve Tedavi” gerektiren, modern tıbbın alanına giren, sağlık problemleri ve ruhsal “tedavi” kapsamındaki konularda ise doktorunuza başvurmanız gerekir. “Tedavi” kapsamında olan konularda bilinçaltı motivasyon desteği almak istiyorsanız bunu doktorunuzun izniyle ve doktorunuzun süpervizörlüğünde almanız gerekmektedir.

    Dünyada Hipnozun Yardımcı Olabildiği 101 Konu İçin Yıklayın.

    İletişim için tıklayın

ofisim-kucuk

ofis small 700-f

Hypnotistanbul Ofis

Yorum yapmak ister misin?