fbpx

Burak Uçkun

Burak Uçkun
Burak UçkunKlinik Hipnoterapist
Kişisel gelişim ve değişim yolculuğunuzda bilinçaltınızın mucizevi gücünden faydalanmak ister misiniz? 

Kimdir?

İçinde yaratıcılık barındıran her şeye olan tutkusu, bilinçaltının gücüne olan derin saygısı onu içgüdüsel olarak Hipnoz ile tanıştırdı. Burak Uçkun, hipnoz eğitimini 1968’de kurulan, 48 yılın üzerinde geçmişiyle dünyanın ve Amerika’nın ilk ulusal akreditasyona sahip hipnoterapi akademisi olan Los Angeles’taki  Hypnosis Motivation Institute (HMI – College of Hypnotherapy)‘de aldı. Dünyada türünün tek akredite programı olan bu enstitünün klinik hipnoterapi programı ve diploması  American Hypnosis Association onaylıdır. HMI’ın hipnoterapi programı insan zihninin bilinçaltı düzeyindeki eğitiminin beden ve insan davranışları üzerindeki pozitif etkileri konusundaki analiz ve yöntemleri ele alır. Burak Uçkun, USA’da 1972 yılında kurulmuş olan AFL-CIO Hypnotherapists Union Local 472 lisansına da sahiptir. (Lisans No: 11156582) .

İstanbul’da Beykent Üniversitesi‘nde devam etmekte olan “Klinik Psikoloji Yüksek Lisans” eğitiminde, “Hipnoz” konusundaki bitirme tezini yazma aşamasındadır. Stajını Türkiye’nin ilk psikiyatri hastanesi olan “Özel Fransız LAPE Hastanesi”nde tamamlamıştır.

Aynı zamanda İnşaat mühendisliği diplomasına da sahip olan Burak, 1971 doğumludur. 1998 yılında “Finans” alanında Yüksek Lisans eğitimi için İzmir’den İstanbul’a taşınmıştır. Kurumsal dünyada bulunduğu yıllarda çeşitli uluslararası kurumlarda genel müdür, satış ve pazarlama direktörlüğü gibi üst düzey yöneticilik görevlerinde de bulunan Burak, kayak, basketbol ve yüzmedeki sportif başarılarının yanı sıra geçmişte profesyonel müzik endüstrisindeki çalışmalarına eşlik eden ulusal ve uluslararası platformlarda alınmış 12 adet müzik ödülünün de sahibidir. Kendi uzmanlık alanları ve eğitim sektöründeki profesyonel deneyimlerini Los Angeles’taki HMI College of Hypnotherapy’de aldığı “Klinik Hipnoterapi” eğitimiyle harmanlayarak, çeşitli konularda bilinçaltı motivasyon desteği almak isteyen danışanlarına arzu ettikleri bilinçaltı değişim ve gelişimi gerçekleştirmeleri ve hedeflerine ulaşmaları konusunda “bireysel danışmanlık” ve “grup eğitimleri” ile yardımcı olmaktadır.

Ayşecan Yemeniciler

Ayşecan Yemeniciler
Ayşecan YemenicilerUzman Klinik Psikolog

Kimdir?

Eğitim hayatına Özel Yüzyıl Işıl Eğitim Vakfı’nda başlayan Uzman Klinik Psikolog Ayşecan Yemeniciler, lise eğitimini Özel St. Benoit Fransız Lisesi’nde tamamlamıştır. Koç Üniversitesi‘nde Psikoloji bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Işık Üniversitesi’nde “Klinik Psikoloji” yüksek lisansını “yetişkin” alanında tamamlamıştır. Lisans eğitimi süresince stajını İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilimdalı’nda Prof. Dr. Vedat Şar’ın denetiminde yapmış ve Koç Üniversitesi ELC Programı’nda mentör psikolog olarak görev almıştır.

Yüksek lisans eğitimi süresince ise Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları E.A. Hastanesi Kadın Psikoz Bölümü‘nde stajını tamamlamış ve Doç. Dr. Nazlı Balkır’ın süpervizyonunda Işık Üniversitesi Psikolojik Danışma Merkezi’nde klinik psikolog olarak görev almıştır. Prof. Dr. Feryal Çam Çelikel‘in süpervizyonunda yürüttüğü Doğum Sırasının Kişilik Üzerindeki Etkileri isimli araştırmasını da bu süreçte tamamlayan Yemeniciler, profesyonel hayatına Prof. Dr. Mansur Beyazyürek ve Prof. Dr. Serdar Dağ’ın kurmuş olduğu SM Nöropsikiyatri Kliniği’nde devam etmiştir.

2018 itibari ile Uzm. Klinik Hipnoterapist Burak Uçkun ile Psikovital Terapi ve Danışmanlık Merkezi‘ni kurmuştur. Meslek hayatına uzman klinik psikolog ve eğitmen olarak devam etmektedir.