Hipnoz Eğitimi – Hypnotistanbul

Sertifikalı Hipnoz Eğitimi

Hipnoz eğitimlerimiz İstanbul ve İzmir’de gerçekleşmektedir ancak bulunduğunuz şehrinizde kendi grubunuzu oluşturarak eğitim düzenlemek isterseniz irtibata geçebilirsiniz. Yaklaşan eğitim tarihlerini sayfanın en altında görebilirsiniz.

Güncel Hipnoz Eğitim tarihlerimizi bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Hipnoz eğitimi

Hipnoz Eğitimi

Hipnoz Eğitimi İçeriği ve Hedefi:

Bu eğitim “Temel ve Orta Seviye Hipnoz Eğitimi” bir arada olmakla beraber hipnoza yatkınlık derecesi ne olursa olsun herkesi başarılı bir şekilde hipnoza alabilmenizi sağlayacak hipnoz tekniklerini öğreneceğiniz geniş kapsamlı bir eğitimdir. Eğitimin daha ilk gününden itibaren hipnoz uygulamaya başlayabileceksiniz! Bu eğitim sizi hipnoz ve hipnoza alma teknikleri ile ilgili bilgi ve becerilerle donatırken, eğitimde aynı zamanda kendi kişisel gelişiminiz ve pozitif değişim hedeflerinize ulaşma konusunda çok faydasını göreceğiniz (ve danışanlarınıza da öğretebilir düzeye geleceğiniz) EFT (Emotional Freedom Technique), Zihinsel Banka ve Otohipnoz (Kendi Kendine Hipnoz) gibi uygulama ve teknikleri de öğreniyor olacaksınız.

Bu 4 günlük eğitimin konusu olan “Temel ve Orta Seviye Hipnoz Eğitimi”, kişisel gelişim konularına ilgi duyan ya da bu konuda hizmet veren danışmanları, kişisel gelişimcileri, koçları ve eğitimcileri optimum hipnoz bilgi/becerileriyle donatır. Hekim ve psikolojik danışmanları da optimum hipnoz becerileriyle donatırken aynı zamanda öğrendikleri hipnoz tekniklerini kendi alanlarındaki mesleki donanımlarıyla nasıl harmanlayacakları konusunda eğitir, mesleki uygulamalarında etkin bir şekilde kullanabilecekleri bilgi ve becerilerle donatır.

Temel, Orta ve İleri Seviye” olarak 3 basamakta kategorize edilen hipnoz eğitimlerini bir örnekle tariflendirmek gerekirse; 

  • “Temel Seviye Eğitim” = “Yüksekokul” diye düşünürsek,
  • “Orta Seviye Eğitim” = “Üniversite” gibidir,
  • “İleri Seviye Eğitim” ise “Yüksek Lisans/Doktora” gibi düşünülebilir. 

Bu 4 günlük eğitim Temel ve Orta Seviye eğitimi kapsamaktadır. Katılımcılara eğitim sonunda katılım sertifikası verilir. 

Kimler Katılabilir:

Temel ve Orta Seviye Hipnoz Eğitimi’ne kişisel gelişim alanında çalışan ve/veya hipnoza ilgi duyan, bu konuda kendini geliştirmek isteyenlerin yanı sıra “mesleki ve kişisel gelişim” alanında hizmet verenler, kişisel gelişim disiplinlerine ilgi duyanlar, hekimler, psikolojik danışmanlar, özel eğitimciler, psikoloji lisans mezunları ve/veya son sınıf öğrencileri katılabilir. İkisi bir arada verilen 4 günlük “Temel ve Orta Seviye Hipnoz Eğitimi’ ne katılmak için meslek kısıtlaması olmasa da üniversite mezunu olma şartı aranmaktadır. “Temel ve Orta Seviye” hipnoz eğitiminin katılımcı profili geniş bir yelpaze için uygun olup bir üniversite mezunu ve 22 yaş üstü olmak şartıyla herkesin katılımına açıktır.  Hipnozun klinik uygulamalarını da içeren “İleri Seviye” hipnoz eğitimi ise sadece doktorlar, psikologlar ve psikiyatrist hekimlerin katılımı için uygundur.

Hypnotistanbul, herhangi bir başvuruyu onaylamadan önce -gerek görürse- adayla ön mülakat yapma veya başvuru sahibini eğitime kabul etmeme hakkını saklı tutar. Hypnotistanbul, gerektiği taktirde eğitim tarihini önceden haber vermek suretiyle başka bir tarihe erteleyebilir.    

Eğitmen: Burak Uçkun, C.Ht

Burak-214x321px-HMI-frameBurak Uçkun, Hipnoterapi eğitimini dünyada ulusal akreditasyona sahip ilk Hipnoz Akademisi olan Los Angeles’ta bulunan Hypnosis Motivation Institute (HMI – College of Hypnotherapy)‘de aldı. Dünyada türünün en geniş kapsamlı akredite programına sahip olan bu köklü hipnoz akademisi, ABD’de 49 yılın üzerinde geçmişiyle dünyanın en önemli hipnoz akademileri arasında ilk sırada gösterilmekle beraber, diploması American Hypnosis Association onaylıdır. Burak Uçkun, American Hypnosis Association’un akredite hipnoterapistleri arasında listelenmekle beraber ABD’de 1972 yılında kurulmuş olan “AFL-CIO Hypnotherapists Union Local 472” lisansına da sahiptir. Beykent Üniversitesi’nde “Klinik Psikoloji Yüksek Lisans” eğitimi devam etmektedir. Eğitmen hakkında geniş bilgi için ana menüdeki “Hakkımda” bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Eğitim Başvurusu İçin Ne Yapmalıyım?

  • Eğitimin kontenjanı kişi sayısı ile sınırlı olduğu için kesin kayıtlar “ödeme ve başvuru sırasına göre” yapılmaktadır.
  • Eğitime kayıt süreci; eğitim ücretleri; ve katılım sertifikasıyla ilgili geniş bilginin e-posta adresinize otomatik olarak gönderilmesi için aşağıdaki bilgi formunu eksiksiz doldurmanızı rica ederiz.
  • Bilgi formunu doldurduğunuzda göndermeden önce bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ediniz; özellikle hangi tarihteki ve hangi şehirdeki eğitimle ilgilendiğinizi formda belirtmeyi unutmayınız. (Formu doldurmak eğitime kesin başvurunuzu yaptığınız anlamına gelmez).

Formda belirttiğiniz e-posta adresinize gelen mesajdaki bilgileri ve bu sayfada verilen geniş bilgiyi de inceledikten sonra aklınızda bu sayfalarda bulamadığınız ekstra sorularınız olursa lütfen telefon veya e-posta ile iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

Hemen Başvur!

Bilgi Talep Formu

* doldurulması zorunlu alan

Siz de fikrinizi belirtin